Mecz Lechia - Legia bez kibiców z Warszawy. Wojewoda zamknął sektor gości

6 grudnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.

Lechia Gdańsk

Sektor gości na niedzielny mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Legią Warszawa będzie zamknięty. To decyzja wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, którą podjął na wniosek policji. - Nie znamy podstaw tej decyzji i nie widzimy żadnych przesłanek do jej podjęcia. Zarówno decyzja, jak i termin jej podjęcia są dla nas oburzające - oświadczył stołeczny klub, który zgłosił zapotrzebowanie na około tysiąc biletów. Wśród miejscowych spotkanie też cieszy dużym zainteresowaniem. Już do wejścia na trybuny uprawnionych jest około 13 tysięcy kibiców.PRZYPOMNIJ SOBIE OSTATNI MECZ LEGII W GDAŃSKU. WOJSKOWI WYGRALI 3:1 I ZEPSULI DEBIUT PIOTROWI STOKOWCOWI

Na niedzielny hit ekstraklasy w Gdańsku pomiędzy Lechią a Legią Warszawa wielu kibiców ostrzyło sobie zęby od dawna. Wśród nich ci ze stolicy, którzy organizowali wspólny wyjazd. Nie będzie im jednak dane pojawić się nad morzem zorganizowaną grupą. Decyzję o zamknięciu sektora gości na wniosek policji, podjął wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Stołeczny klub nie kryje oburzenia tym faktem, zwłaszcza że decyzję wydano tak krótko przed spotkaniem.

PRZECZYTAJ O NOWEJ JAKOŚCI W GRZE LECHII

OŚWIADCZENIE LEGII WARSZAWA
Z niezrozumieniem i niepokojem przyjęliśmy informację, że Wojewoda Pomorski podjął na wniosek policji decyzję o zamknięciu sektora gości podczas niedzielnego meczu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Legią Warszawa. Nie znamy podstaw tej decyzji i nie widzimy żadnych przesłanek do jej podjęcia.

Jako Legia Warszawa nie mieliśmy też żadnej możliwości wypowiedzenia się w sprawie decyzji Wojewody ani odwołania od niej. Nie poznaliśmy nawet jej uzasadnienia, a informację o zamknięciu sektora przekazał nam klub Lechia Gdańsk. Co więcej, decyzja została podjęta cztery dni przed meczem, który jest nie tylko największym hitem kolejki, ale też jednym z najważniejszych spotkań rundy.

Stowarzyszenie kibiców zorganizowało wyjazd, zamówiło i opłaciło pociąg. Nie było powodów, aby przypuszczać, że nie zostaną wpuszczeni na stadion. Jeśli w tej sytuacji dojdzie do wyjazdu kibiców do Gdańska, jako klub nie możemy brać za to żadnej odpowiedzialności.

Jednoznacznie podkreślamy, że zarówno decyzja, jak i termin jej podjęcia są dla nas oburzające. Zamykanie sektorów z pewnością nie poprawi frekwencji na polskich stadionach, a robienie tego cztery dni przed meczem i bez merytorycznego uzasadnienia, tworzy zdecydowanie więcej zagrożeń, niż dopuszczenie do kibicowania swojej drużynie podczas meczu.


PRZECZYTAJ JAK LECHIA AWANSOWAŁA DO 1/4 PUCHARU POLSKI

Niedzielne starcie może okazać się nie tylko hitem kolejki, ale także hitem rundy. Wśród miejscowych spotkanie cieszy ono dużym zainteresowaniem. Już do wejścia na trybuny uprawnionych jest około 13 tysięcy kibiców

Na Stadionie Energa Gdańsk spotkają się lider ekstraklasy - Lechia z wicelider i aktualnym mistrzem Polski - Legia. Jeśli gdańszczanom uda się wygrać, wtedy zwiększą przewagę nad drużyną z Warszawy do 8 punktów. A przecież Legia sięgała po mistrzostwo Polski w trzech minionych sezonach, a pięć razy w trakcie ostatnich sześciu lat.

Dodatkową atrakcją podczas meczu będzie licytacja koszulki Flavio Paixao, w której grał w ostatnich derbach z Arką Gdynia. Fundacja Lechii przeprowadzi ją w Strefie Prestige stadionu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na otwarcie przez Fundację Hospicjum Pomorze Dzieciom ośrodka "Centrum Wsparcia Po Stracie".

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
LECHIA Gdańsk 0:0 Legia Warszawa
9 grudnia 2018, godz. 18:00
HIT

Tak typowano 547 typowań

58% LECHIA Gdańsk
27% REMIS
15% Legia Warszawa


bilet Lechia Gdańsk
Bilety można kupić przez internet na stronie bilety.lechia.pl

W sezonie 2020/21 ulgi przysługują:
- dzieciom do lat 13,

- młodzieży uczącej się i studentom do 26 roku życia (warunkiem jest weryfikacja aktualnej legitymacji szkolnej/studenckiej – kupujesz przez Internet, prześlij skan legitymacji na adres bilety@lechia.pl aby aktywować ważność ulgi do końca jej ważności),

- seniorom w wieku powyżej 60 lat.
Dodatkowo obowiązuje 20% zniżki od cen zakupu biletów na trybunach kategorii IV dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, a dzieci do lat 6 mają możliwość wejścia na mecz bezpłatnie, bez zajmowania osobnego krzesełka (mecz mogą oglądać na kolanach u rodziców).

ras.