stat

Mecze Vistalu i Spójni na jednym karnecie

Wspólna prezentacja piłki ręcznej w Gdyni

12 sierpnia 2017, 15:15
ras.

Kupujesz karnet w jednym klubie, a wchodzisz na mecze dwóch. Taką ofertę na najbliższy sezon przygotowały gdyńskie kluby piłki ręcznej: Vistal i Spójnia. Ponadto obie drużyny pokażą się na wspólnej prezentacji. Odbędzie się ona na okręcie Muzeum ORP "Błyskawica".GDYNIA ARENA ZAJĘTA. VISTAL PRÓBUJE ZMIENIĆ TERMINY W LIDZE MISTRZYŃ

Zarówno szczypiornistki Vistalu jak i szczypiorniści Spójni w nadchodzącym sezonie zagrają w najwyższych klasach rozgrywkowych. Panie to aktualne mistrzynie kraju, panowie beniaminek Superligi. Władze obu gdyńskich klubów wspólnie przygotowały ofertę dla sympatyków tej dyscypliny.

Bez względu na to, w którym klubie dokona się zakupu karnetu na cały sezon (mecze ligowe i Pucharu Polski), będzie on uprawniał do wstępy na mecze obu drużyn. Karnety w obu przypadkach będą kosztować 190 (normalny) i 130 zł (ulgowy). Z tej oferty wyłączone są jedynie spotkania Lidze Mistrzyń, których terminy nadal są niewiadomą. Klub czeka na odpowiedź EHF na swój wniosek o zmiany dat rozgrywania meczów w Gdyni.

Vistal ze sprzedażą ruszy w poniedziałek. Zakupu będzie można dokonać w biurze klubu, mieszczącego się na Narodowym Stadionie Rugby przy ul. Kazimierza Górskiego 10. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 16. Spójnia sprzedaż rozpocznie nieco później.

- Bardzo się cieszymy, ze udało nam się nawiązać współpracę z Vistalem. Razem z prezesem Markiem Gutteterem doszliśmy do wniosku, że nie chcemy ze sobą konkurować, ale wbrew przeciwnie wzajemnie sobie pomóc i wspólnie wyjść do wszystkich fanów piłki ręcznej - wyjaśnia prezes Spójni Lech Ramczykowski.

Bilety na pojedyncze mecze kosztować będą w obu klubach 15 i 10 zł. Jeśli Vistal i Spójnia będą grały tego samego dnia, na jednym bilecie będzie można obejrzeć oba spotkania.

- Chcielibyśmy wspólnie zwiększyć frekwencję na naszych meczach. Dlatego planujemy organizować ligowe mecze tego samego dnia, niech to będzie święto piłki ręcznej w Gdyni. Oczywiście wszystko będzie uzależnione od terminarza oraz dostępności hali - mówi Marek Gutteter prezes Vistalu.
SPRAWDŹ TERMINARZ SUPERLIGI MĘŻCZYZN

Godna pochwały współpraca gdyńskich klubów będzie miała także miejsce na polu marketingowym. Już 27 sierpnia o godz. 12 obie drużyny wspólnie zaprezentują się kibicom na okręcie Muzeum ORP "Błyskawica".

Obecnie obie drużyny trenują w Gdyni. Spójnia w komplecie przygotowuje się do memoriału Leona Walleranda, który od 25 do 26 sierpnia odbędzie się w Gdańsku. Z kolei w zajęciach Vistalu uczestniczy cała kadra za wyjątkiem reprezentantek Polski.

Selekcjoner Leszek Krowicki skupił się tym razem na powołaniach zawodniczek z Superligi. Z gdyńskiej drużyny zaproszone zostały: Weronika Kordowiecka, Aleksandra Zych, Katarzyna Janiszewska, Joanna Szarawaga i Joanna Kozłowska przebywają na zgrupowaniu w Japonii.

TUTAJ TERMINARZ SUPERLIGI KOBIET

W Kumamoto biało-czerwone przegrały z Japonią B 21:22 (9:7), a każda z gdynianek za wyjątkiem bramkarki Kordowieckiej zapisała na swoim koncie po jedne bramce. W drugim meczu podopieczne selekcjonera Leszka Krowickiego pokonały Angolę 30:28 (13:11). Po 2 bramki zdobyły Janiszewska i Kozłowska, a raz trafiła Zych.

Trzeci zaplanowany sparing z pierwszą reprezentacją Japonii został odwołany z powodu zagrożenia Tajfunem. Polki w weekend mają jeszcze w planach sparingi z Japonią i Angolą w Oicie.

ras.