Blisko 3,5 mln zł od Gdyni dla Arki

2 lipca 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
jag.

Arka Gdynia

Najnowszy artukuł na ten temat

Piłkarska Liga Finansowa. Lechia Gdańsk na 2., Arka Gdynia na 13. miejscu

To będzie trzecie półrocze z rzędu, w którym z Gdyni do Arki wpłynie ponad trzy miliony złotych. Miasto tak hojnie płaci za promocję piłkarskiej drużynie ekstraklasy, którą jesienią poza rywalizacją na krajowych boiskach czekają też kwalifikację w Lidze Europy.PRZECZYTAJ RELACJĘ Z SOBOTNIEGO SPARINGU ARKI. SPRAWDŹ, KTO JEST W NOWYM BLOKU DEFENSYWNYM

Gra w ekstraklasie jeszcze szerzej dla Arki otworzyła miejską kasę, która i tak była hojna wcześniej, także w czasach występów żółto-niebieskich na I-ligowych boiskach. Elita sprawiła jednak, że ze środków na promocję miasta przekroczona została bariera 3 milionów złotych za półrocze.

Ubiegłoroczny sezon był rekordowy pod względem pieniędzy, które wpłynęły z miasta do klubu. Z tego tytułu Arka zyskała blisko 7 milionów złotych. Finanse przyznane na najbliższą rundę pokazują, że w najbliższych rozgrywkach te nakłady mogą być równie pokaźne.

Także spektrum promocji jest szerokie. Jesienią żółto-niebiescy zagrają w: Superpucharze Polski, ekstraklasie, kwalifikacjach Ligi Europy oraz rozpoczną rywalizację w obronie Pucharu Polski.

REKORDOWE WSPARCIE FINANSOWE DLA ARKI OD GDYNI W SEZONIE 2016/17

PONAD TRZYMILIONOWE WPŁATY Z GDYNI DO ARKI
  • Jesień 2017 - 3 350 520
  • Wiosna 2017 - 3 095 034
  • Jesień 2016 - 3 755 000


ARKA ZAROBIŁA OKOŁO 8,5 MLN ZŁ W EKSTRAKLASIE I PUCHARZE POLSKI

W wyniku rozstrzygniętego przez Gdyńskie Centrum Sportu przetargu za promocję miasta w drugim półroczu 2017 roku przez piłkarzy Arki, klubowi przyznano dokładnie 3 miliony 350 tysięcy 520 złotych.

Te pieniądze wraz ze wcześniejszymi, zarobionymi przez drużynę w ekstraklasie i Pucharze Polski pozwalają Arce planować znacznie większy budżet niż był przewidziany na sezon 2016/17. Wówczas był on zakładany na poziomie 12 mln zł.

Próbowaliśmy dowiedzieć się, na jakim poziomie zrealizowany został faktycznie poprzedni budżet. Otrzymaliśmy jednak odpowiedź, że na razie nie możemy "rozmawiać na tematy dotyczące mechanizmów i przepływów finansowych".

SPRAWDŹ, JAKI BUDŻET PRZYGOTOWAŁA ARKA NA SEZON 2016/17

Przypomnimy, że pieniądze z Ekstraklasy SA i miasta Gdynia, choć są najistotniejszymi pozycjami w budżecie klubu, to przecież nie jedynymi. Arka ma sponsorów, którzy także wnoszą środki finansowe. Na przykład na koszulkach piłkarzy pierwszej drużyny reklamują się: Polnord i Stena Line.

Istotną pozycją w budżecie są również dochody ze sprzedaży karnetów i biletów. Tylko w dwóch pierwszych etapach sprzedaży abonamentów na nowy sezon, dla tych co posiadali je w poprzednich rozgrywkach, rozeszło się 2 tysiące sztuk. Obecnie karnety mogą nabywać już wszyscy chętni.

Wychodzi zatem na to, że Arka zaczyna nawiązywać do czasów, gdy posiadała największe budżety. Przypomnijmy, że w latach 2007-09, gdy klub finansował Ryszard Krauze i Prokom, wydatki na sezon były planowane na poziomie 18 mln zł.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O CENACH I ZASADACH SPRZEDAŻY KARNETÓW

Typowanie zakończone 3 pkt.

7 lipca 2017, godz. 20:30
HIT

Tak typowano 523 typowania

80% Legia Warszawa
4% REMIS
16% ARKA Gdynia
Pieniądze płacone przez Gdynię Arce są:
34%

adekwatne do wartości promocji

33%

zbyt duże

33%

za małe

zakończona

łącznie głosów: 865

jag.