Michael Jepsen Jensen w Zdunek Wybrzeże Gdańsk? Czekają na ruch Falubazu

26 października 2020, 11:40
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Michael Jepsen Jensen to w tej chwili najpoważniejsza alternatywa dla Nielsa Kristiana Iversena jeśli chodzi o kandydata na lidera gdańskich żużlowców. Zdunek Wybrzeże czeka jednak na ruch Falubazu Zielona Góra, który rozważa zastąpienie Duńczyka mocniejszym zawodnikiem. O Jensena pytał także ROW Rybnik, z kolei Iversenem zainteresowana jest Polonia Bydgoszcz.Sytuacja na rynku transferowym w polskim żużlu jest niezwykle dynamiczna. Ruch w jednym klubie niczym kostka domina, pociąga za sobą kolejne, w innych zespołach. Jak informowaliśmy, Zdunek Wybrzeże Gdańsk jest zainteresowane sprowadzeniem Nielsa Kristiana Iversena, który po pechowym sezonie nie ma co liczyć na zachowanie statusu podstawowego zawodnika w Stali Gorzów Wlkp.

Oprócz gdańszczan, Duńczykiem interesuje się też Polonia Bydgoszcz, która szykuje naprawdę silny zespół. Po zatrzymaniu Davida Bellego i Andersa Lyagera chce zakontraktować Adriana Gałę i Grzegorza Zengotę a teraz także Iversena.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Jakie transfery żużlowców? Lista kandydatówWybrzeże może próbować pozyskać Maxa Fricke, który opuści Betard Spartę Wrocław, ale wciąż rozwijającym się Australijczykiem zainteresował się Falubaz Zielona Góra, który robi także podchody pod Mateja Zagara. Zielonogórzanie są zmuszeni "rzeźbić" w składzie, gdyż zespół opuści lider Martin Vaculik. Sprowadzenie Fricke i Zagara będzie oznaczało, że mimo chęci, w Falubazie nie zostanie Michael Jepsen Jensen.

"MJJ" spędził w Zielonej Górze trzy sezony i wielokrotnie stawał na wysokości zadania w trudnych dla klubu momentach. Z każdym sezonem jego średnia biegowa jednak spadała: od 1,918 w sezonie 2018, przez 1,779 w sezonie 2019 po 1,488 w minionych rozgrywkach. Niemniej nawet ten ostatni wynik nadal predestynuje 28-latka do bycia czołową postacią na zapleczu PGE Ekstraligi.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk chce zmienić tor. Poprosi miasto o nawierzchnięDlatego w Gdańsku z uwagą śledzą ruchy Falubazu a Jepsen Jensen jest alternatywą dla Iversena. Michael jest od swojego rodaka młodszy aż o 10 lat i nie miał ostatnio problemów z kontuzjami. Wystartował w 80 wyścigach, gdy "PUK" pojechał w zaledwie 29.

Jensenem interesuje się także ROW Rybnik. Spadkowicz z ekstraligi w ostatnich dniach przeżywał trudne chwile, gdy gruchnęła informacja o obcięciu dotacji z miasta na rybnicki sport. W ostatnich dniach ROW miał jednak wznowić swoją aktywność na rynku transferowym.

O ile transfer Jesena lub Iversena do Gdańska to sprawa nadal otwarta, nad morze nie trafi ich rodak Mads Hansen. Zawodnik, który był jednym z kandydatów do obsadzenia miejsca dla żużlowca do lat 24, najprawdopodobniej zdecyduje się pozostać w II-ligowym Kolejarzu Opole.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - ruchy kadrowe przed sezonem 2021
Przyszli: Eryk Jóźwiak (menedżer), Piotr Szymko (trener młodzieży)

Zostają: Krystian Pieszczek (przedłużenie umowy na sezon 2021), Rasmus Jensen (Dania, przedłużenie umowy na sezon 2021), Piotr Gryszpiński (ważny kontrakt), Amadeusz Szulist (ważny kontrakt), Bradley Wilson-Dean (Nowa Zelandia, ważny kontrakt), Aleksandr Kajbuszew (Rosja, ważny kontrakt)

Mogą przyjść: Michael Jepsen Jensen (Dania, Falubaz Zielona Góra), Niels Kristian Iversen (Dania, Stal Gorzów Wlkp.), Marcus Birkemose (Dania, Stal Gorzów Wlkp., wypożyczenie), Wiktor Kułakow (Rosja, eWinner Apator Toruń), Tobiasz Musielak (eWinner Apator Toruń), Wiktor Trofimow (Motor Lublin), Lukas Fienhage (Niemcy, Wolfe Wittstock), Oleg Michaiłow (Łotwa, Lokomotiv Daugavpils)

Odchodza: Mikkel Bech (Dania, koniec kariery), Mirosław Berliński (trener, będzie pełnił rolę kierownika drużyny)

Mogą odejść: Jacob Thorssell (Szwecja), Peter Kildemand (Dania), Kacper Gomólski, Karol Żupiński, Robert Chmiel
Który żużlowiec byłby lepszym transferem dla Zdunek Wybrzeze Gdańsk?
13%

Niels Kristian Iversen

58%

Michael Jepsen Jensen

11%

to ten sam poziom na 1. ligę

18%

bez znaczenia, trzeba pozyskać lepszego od nich

zakończona

łącznie głosów: 718