Michał Marcjanik nowym kapitanem. Arka Gdynia przekazała opaskę wychowankowi

10 lutego 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
Jacek Główczyński

Arka Gdynia

Michał Marcjanik (nr 29) ma być kapitanem Arki Gdynia w rundzie wiosennej. W sparingach, gdy obrońca schodził z boiska, przekazywał opaskę Marcusowi. W tle Adam Danch, który jesienią był zastępcą kapitana Adama Marciniaka. Więcej zdjęć (1)

Michał Marcjanik (nr 29) ma być kapitanem Arki Gdynia w rundzie wiosennej. W sparingach, gdy obrońca schodził z boiska, przekazywał opaskę Marcusowi. W tle Adam Danch, który jesienią był zastępcą kapitana Adama Marciniaka.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Michał Marcjanik (nr 29) ma być kapitanem Arki Gdynia w rundzie wiosennej. W sparingach, gdy obrońca schodził z boiska, przekazywał opaskę Marcusowi. W tle Adam Danch, który jesienią był zastępcą kapitana Adama Marciniaka.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Michał Marcjanik został nowym kapitanem Arki Gdynia. To symboliczny gest, gdyż w rundzie, w której żółto-niebiescy za cel stawiają sobie powrót do ekstraklasy, opaskę otrzymał wychowanek klubu. Natomiast jego zastępcą jest Marcus, czyli piłkarz, który najdłużej występuje w pierwszej drużynie.Niespodzianka: Arka Gdynia - Bytovia 2:3 w ostatnim sparingu przed Pucharem Polski - relacjaMichał Marcjanik będzie kapitanem Arki Gdynia w rundzie wiosennej sezonu 2020/21. To symboliczny gest, gdyż w rundzie, w której żółto-niebiescy za cel stawiają sobie powrót do ekstraklasy, opaskę otrzymał wychowanek klubu.

Przypomnijmy, że popularny "Marcjan" karierę zaczynał w Stowarzyszeniu Inicjatywa Arka Gdynia, które od lat szkoli młodych piłkarzy, których następnie przekazuje do piłkarskiej spółki. Michał w pierwszej drużynie żółto-niebieskich występował od wiosny 2013 roku do końca sezonu 2017/18, a następnie wrócił do niej latem 2020 roku.

Łącznie Marcjanik w oficjalnych meczach Arki wystąpił 151 razy, strzelił 10 goli. Z tego w ekstraklasie na mecze żółto-niebieskich przypadły 64 mecze i 4 bramki.

Fabian Hiszpański o wzlotach i upadkach - wywiad z nowym piłkarzem Arki GdyniaMichał Marcjanik

Michał Marcjanik

Dane:

ur.:
1994-12-15
wzrost.:
186
waga.:
79
Ocena z sezonu:
2.92 (1359 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Kadra Arki Gdynia ograniczona do 24 piłkarzy. Dwa kolejne skreśleniaDla 26-latka nie będzie to nowa rola. Z opaską kapitańską wystąpił w czterech meczach wiosną 2018 roku. Wówczas zastępował w tej roli Adama Marciniaka. Teraz po obrońcy, który odszedł zimą do ŁKS Łódź, na dobre przejmie opaskę.

- Trener podszedł do mnie po treningu i poinformował, że mnie powierza funkcję kapitana. Było to pewne zaskoczenie, bo wcześniej nie analizowałem tego w ten sposób, że to ja mogę pełnić tę funkcję. Myślę, że nie jest to zalecenie czy wymóg z góry. Odbieram to jedynie jako decyzję trenera. Opaska na pewno nie przeszkadza. Dobrze jest mieć taką dodatkową odpowiedzialność. Akurat to co widać, gdy drużyny wychodzą na boisko, jest najmniej istotne. Są obowiązki przede wszystkim przed, w trakcie i po meczu. Gdzieś trzeba krzyknąć, zmobilizować kolegów - tak mówił nam o tych obowiązkach Michał, gdy został do nich wyznaczony przez trenera Leszka Ojrzyńskiego wiosną 2018 roku.

Michał Marcjanik o roli kapitana Arki Gdynia - wywiad z 2018 rokuWówczas Michał jako kapitan zagrał w Arce w czterech meczach. Teraz oficjalnie jemu przydzielenie opaski ma zostać ogłoszone w najbliższy poniedziałek, 15 lutego na konferencji prasowej poprzedzającej mecz Pucharu Polski Z Górnikiem Łęczna, w której piłkarz weźmie udział wraz z trenerem Dariuszem Marcem.

Z rolą kapitana Marcjanik mógł już się oswoić w zimowych sparingach. W nich, choć rzadko schodził z boiska, opaskę przekazywał innemu zasłużonemu piłkarzowi dla Arki. Marcus jest piłkarzem, który z obecnych zawodników najdłużej gra w pierwszej drużynie. Trafił do niej latem 2012 roku.

Ponad 2 mln zł od Gdyni dla Arki za promocję wiosną 2021 rokuMożna powiedzieć, że trudno o lepszy wybór, jeśli chodzi o godność kapitańską. Z jednej strony wychowanek, z drugie - piłkarz, który coraz mocniej zapisuje się w historii klubu. Przypomnijmy, że 36-latek został wybrany do Jedenastki 90-lecia Arki, jest trzecim snajperem klubu, jeśli chodzi o liczbę strzelonych goli (59, o trzy mniej od lidera Stanisława Gadeckiego) i plasuje się na 19. miejscu w klasyfikacji zawodników o największej liczbie oficjalnych występów (214).

Przypomnijmy, że zaszły zmiany wobec jesiennych ustaleń, których dokonał ówczesny trener Ireneusz Mamrot. On w roli kapitana obsadził Marciniaka, a gdy Adam nie mógł grać, co miało miejsce w 3. i 4. kolejce, to jego zastępcą był inny obrońca - Adam Danch.

Paweł Abbott, były napastnik Arki Gdynia ocenia zmiany, które ostatnio dokonały się w klubieArka Gdynia - sparingi, zima 2021

Opinie wybrane


wszystkie opinie (74)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.