Bałtyk Gdynia. Renusz, Regliński i Bany podpisali kontrakty

24 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.
aktualizacja:17:26 (25 lipca 2019)

Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia zakontraktował Radosława Reglińskiego, Michała Renusza i Mateusza Banego. Pierwsza dwójka to piłkarze występujący w pomocy. Bany natomiast jest obrońcą. Regliński do biało-niebieskich dołączył z Wierzycy Pelplin. Renusz w przeszłości grał dla Jagiellonii Białystok w ekstraklasie, a także w Arce Gdynia, gdy ta swoje mecze rozgrywała w I lidze. Ostatni z zestawienia przyszedł z Lubuszanina Trzcianka. Ma za sobą również przygodę w reprezentacjach Polski U-20 i U-21.Łukasz Włodarczyk nie zagra w Bałtyku Gdynia. Przeczytaj dlaczegoRadosław Regliński urodził się 1 lutego 1997 roku. Jest pomocnikiem, a ostatni sezon spędził w IV-ligowej Wierzycy Pelplin, w barwach której zaliczył 18 występów, z czego 15 w wyjściowym składzie i strzelił dwie bramki. Piłkarską karierę zaczynał w A-klasowym FC Gowidlino w 2013 roku. Stamtąd trafił do Gedanii, dla której grał przez dwa sezony. Latem 2016 roku dołączył do Kaszubii Kościerzyny.

22-letni zawodnik to były podopieczny Piotra Rzepki. Obaj panowie mieli okazję do współpracy jesienią 2017 roku, gdy obecny trener Bałtyku Gdynia prowadził II-ligowy Gryf Wejherowo.

Do Bałtyku Gdynia dołączył również Michał Renusz. To grający na pozycji pomocnika piłkarz, który urodził się 18 października 1987 roku. 31-latek z pewnością jest dobrze znany gdyńskim kibicom. Przypomnijmy, że wiosną sezonu 2014/15 i jesienią sezonu 2015/16 grał w I-ligowej wówczas Arce Gdynia, a dekadę wcześniej grał przez dwa sezony w juniorach i rezerwach żółto-niebieskich. Na zapleczu ekstraklasy wystąpił w 24 meczach zdobył w sumie 3 bramki.

Sebastian Letniowski: Bałtyk Gdynia potrzebuje więcej cierpliwości. Przeczytaj wywiad z byłym trenerem biało-niebieskichTo piłkarz, który ma doświadczenie również w ekstraklasie. W latach 2007-2010 grał dla Jagiellonii Białystok, jednak zaliczył w niej tylko 18 występów. Następnie Renusz występował w OKS 1945 Olsztyn, Bogdance Łęcznej i GKS Bełchatów. Po przygodzie z żółto-niebieskimi, 31-latek grał jeszcze w Wierzycy Pelplin, Orkanie Rumia, a ostatnio w IV-ligowych Aniołach Garczegorze.

Mateusz Bany urodził się 12 lipca 1992 w Kołobrzegu. Piłkarską przygodę zaczął w Bałtyku Koszalin. Zimą 2012 roku przeniósł się do Miedzi Legnica. Dobre występy zaowocowały powołaniem do młodzieżowej reprezentacji Polski. Mierzący 187 cm obrońca z Orłem na piersi zadebiutował w towarzyskim meczu U-21 z Bośnią i Hercegowiną, gdzie na boisku spędził 90 minut. Następną przygodę z kadrą zaliczył w zespole U-20. Rozegrał w nim dwa towarzyskie spotkania z Włochami, przegrane 1:3 i 1:6.

Wiosną 2015 roku 27-latek postanowił wrócić do macierzystego klubu. Po dwóch sezonach odszedł do lokalnego rywala - Gwardii Koszalin. Długo w niej miejsca jednak nie zagrzał. Następnie występował jeszcze w Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Warcie Sieradz i Lubuszaninie Trzcianka.

Olimpia Elbląg - Bałtyk Gdynia 3:0. Sprawdź relację z ostatniego sparingu Bałtyku GdyniaPonadto profesjonalne kontrakty z klubem podpisali młodzieżowcy: Igor Jankowski, Kacper Redecki, Bartosz Sobczak, którzy reprezentowali Bałtyk również w ubiegłym sezonie.

Wszyscy piłkarze byli testowani przez Piotra Rzepka w ostatnich sparingach. Żaden z nich póki co nie był udany dla biało-niebieskich. W trzech dotychczasowych meczach kontrolnych Bałtyk remisował lub przegrywał. Kolejna okazja do przetestowania umiejętności przed startem sezonu w sobotę 27 lipca. Zespół z Gdyni zagra z IV-ligowym GKS Przodkowo.

RUCHY KADROWE BAŁTYKU GDYNIA PRZED SEZONEM 2019/20
Przyszli: Mateusz Bany (obrońca, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Michał Renusz (pozycja: pomocnik, ostatni klub: Anioły Garczegorze), Radosław Regliński (pomocnik, Wierzyca Pelplin), Piotr Rzepka (trener)

Mogą przyjść: Piotr Bochiński (bramkarz), Paweł Szejko (obrońca), Maciej Kaźmierczak (obrońca) - wszyscy z zespołu juniorów, Kamil Krupiński (obrońca, Victoria Sulejówek), Jakub Olesiński (obrońca, Kosa Konstancin), Mateusz Węsierski (napastnik, Gryf Wejherowo), Jakub Siczewski (obrońca), Mateusz Bany (obrońca, Lubuszanin Trzcianka)

Odeszli: Michał Marczak (napastnik, nowy klub: Kotwica Kołobrzeg), Przemysław Czerwiński (obrońca, Kotwica Kołobrzeg), Sebastian Letniowski (trener, KP Starogard Gdański), Jakub Biskup (pomocnik, koniec kariery), Jakub Letniowski (pomocnik, Chojniczanka), Filip Sobiecki (napastnik, Legia Warszawa)

LETNIE SPARINGI BAŁTYKU GDYNIA
13 lipca, wyjazd - Kaszubia Kościerzyna (IV liga) 0:0
17 lipca, Gdynia, Concordia Elbląg (III liga) 0:3 (0:0)
20 lipca, wyjazd - Olimpia Elbląg (II liga) 0:3 (0:1)
27 lipca, wyjazd - GKS Przodkowo (IV liga), godz. do ustalenia

dak.