stat

Dominik Midak zwiększył liczbę akcji Arki

22 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
mad

Arka Gdynia

Najnowszy artukuł na ten temat

Ile Gdańsk zapłaci klubom za promocję miasta? Lechia otrzyma najwięcej

Większościowy akcjonariusz Arki Gdynia, Dominik Midak poinformował, że za pośrednictwem DLM Corporate Group SA, w której jest prezesem zarządu, nabył kolejne akcje klubu. Tym razem wszedł w posiadanie dodatkowych 14,25 procent. Pozyskał je od spółki Gerosan Company Limited, reprezentowanej przez Marcina Dubienieckiego. Ta kupiła akcje w zeszłym tygodniu - choć w Arce nikt o tym nie informował. Tym samy w posiadaniu Midaka jest już 75 proc. akcji. Ponownie zapewnia on, że w najbliższym czasie nie przewiduje zmian w działaniu spółki.W ZESZŁYM TYGODNIU MARCIN DUBIENIECKI POINFORMOWAŁ, ŻE JEST WSPÓŁWŁAŚCICIELEM ARKI...

Saga z akcjami Arki Gdynia trwa dalej. W końcu znamy jednak jakieś konkrety. Za pośrednictwem klubu Dominik Midak poinformował, że wszedł w posiadanie kolejnych akcji. Tym razem nabył ich 57 000, czyli 14,25 proc. Jest to więc część, którą posiadał wcześniej Prokom Investment. Z transakcją związany był jednak Marcin Dubieniecki, o którym w kontekście akcji Arki mówiło się ostatnio dużo, choć w klubie, czy od strony głównego akcjonariusza żółto-niebieskich, nikt tego nie potwierdzał. Okazało się jednak, że przed Midakiem, akcje należące niegdyś do spółki Ryszarda Krauze, nabyła Gerosan Company Limited, reprezentowana przez Dubienieckiego.

...PÓŹNIEJ KLUB I WIĘKSZOŚCIOWY UDZIAŁOWIEC DOMINIK MIDAK WYDALI OŚWIADCZENIA

Poniżej komunikat głównego akcjonariusza Arka Gdynia SSA odnoszący się do wyżej wymienionych transakcji:

Informuję, że dzisiaj należąca do mnie DLM Corporate Group SA, w której jestem również Prezesem Zarządu, odkupiła pakiet 57 000 akcji Arka Gdynia SSA od reprezentowanej przez pana Marcina Dubienieckiego spółki Gerosan Company Limited, która w ostatnich dniach stała się mniejszościowym udziałowcem klubu.

Obecnie dysponuję łącznie 75 proc. akcji Arka Gdynia SSA. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nie przewiduję w najbliższym czasie żadnych zmian w bieżącym funkcjonowaniu spółki w związku ze wspomnianymi transakcjami

Dominik Midak


Tym samym akcjonariat spółki Arka Gdynia Sportowa Spółka Akcyjna na 22 sierpnia wygląda następująco:


  • Dominik Midak - 243 000 akcji uprawniających do 60,75 proc. głosów na Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki

  • Football Club Sp. z o.o. - 100 000 akcji uprawniających do 25 proc. głosów

  • DLM Corporate Group SA - 57 000 akcji uprawniających do 14,25 proc. głosów


PREZES ARKI PO WCZEŚNIEJSZYCH ZMIANACH WŁAŚCICIELSKICH: MAMY PRACOWAĆ JAK PRACOWALIŚMY

Przypomnijmy, że Football Club, którego współwłaścicielem jest m.in. Rafał Murawski, były reprezentant Polski, obecnie piłkarz Pogoni Szczecin - pakiet nabył 2 lata temu.

TOMASZ BANEL: BEZ ZMIAN W ARCE PO WALNYM ZGROMADZENIU

W poniedziałek odbyło się Walne Zgromadzenie Arki Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Arki. Nie było na nim nowych osób, nie zostały wprowadzone żadne zmiany, jak zapewniał nas Tomasz Banel, przewodniczący Rady Nadzorczej klubu.

mad