Międzynarodowy Bieg Św. Dominika!

31 lipca 2001 (artykuł sprzed 20 lat)

KL Lechia Gdańsk

Międzynarodowy Bieg Św. Dominika jest głównym wydarzeniem sportowo-rozrywkowym Jarmarku Św. Dominika, który odbywa się rokrocznie w Gdańsku w pierwszej połowie sierpnia.

Bardzo wysoki poziom sportowy oraz profesjonalna organizacja przyczyniły się do tego, że jest to najlepszy Bieg Uliczny w Polsce. Jego atrakcyjnoœć zwiększa ciekawy program rozrywkowy z udziałem popularnych zespołów i piosenkarzy. Połšczenie tych dwóch funkcji dało w efekcie wspaniałe widowisko, które przycišga tysišce kibiców i goœci przebywajšcych w Gdańsku.

Impreza odbędzie się 4 sierpnia 2001 r. w Gdańsku. Program główny rozpocznie się o godz. 15.30, a zakończy ok. 20.00.

Celem przedsięwzięcia jest:
- stworzenie widowiska sportowego na bardzo wysokim poziomie, atrakcyjnego dla kibiców, zawodników i mediów.
- poprzez udział w Biegu VIP-ów znanych osobistości ze świata biznesu, kultury i sportu oraz polityki promować aktywny sposób życia wœród różnych grup społecznych pod hasłem: "RADOŚĆ - ZDROWIE - AKTYWNOŚĆ"
- promocja Gdańska oraz Regionu w kraju i za granicš.

Start i meta znajdujš się przy Studni Neptuna na Długim Targu. Trasę biegów tworzy pętla zamknięta o długoœci 940m prowadzšca ulicami: Długi Targ, Mieszczańska, Ogarna, Garbary i Długa. Takie usytuowanie stwarza doskonałš możliwoœć œledzenia wydarzeń sportowych na trasie przez kibiców.

Na program składajš się cztery konkurencje:
- Bieg Główny na dystansie 10 okršżeń (9,4 km) z udziałem najlepszych polskich biegaczy i utytułowanych zawodników zagranicznych
- Bieg Kobiet i Amatorów na dystansie 4 okršżeń (3,7 km) z udziałem najlepszych polskich biegaczek (Kategoria Kobiet) oraz byłych Mistrzów (Kategoria Masters)
- Bieg Klientów Polskiej Telewizji Kablowej na dystansie 1-go okršżenia
- Bieg VIP-ów o Puchar Commercial Union Polska na dystansie jednego okršżenia(940m), który będzie wydarzeniem sportowo-towarzyskim, gdyż udział w nim zapowiadajš znane osobistoœci œwiata biznesu, polityki oraz kultury i sportu .

Około godz. 13:15 oraz o godz. 18:00 po Biegu Głównym odbędzie się koncert zespołu "Boreasz - Irish & Shanties Music Group", a na zakończenie promocja zawodników i sponsorów.