Spójnia zawiodła i uległa KPR Legionowo

18 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Rozczarowanie spotkało kibiców Spójni Gdynia. Podopieczni Marcina Markuszewskiego przegrali w hali GCS mecz za 4 punkty, ulegając KPR Legionowo 31:34 (15:16). Nie pomogło 10 bramek Roberta Kamyszka. Zabrakło trafień z karnych, gdyż aż trzy zostały zmarnowane. Zwycięzcy opuścili ostatnie miejsce w grupie granatowej, spychając na nie beniaminka PGNiG Superligi.

SPÓJNIA: Głębocki, Zimakowski - Ćwikliński 2, Lisiewicz 5, Oliferchuk 1, Kamyszek 10, K.Pedryc 7, Kirilenko 4, Brukwicki, Jamioł, Rychlewski 2, Krawczenko, Marszałek

KPR: Krekora - Adamski 9, Grabowski 6, Jędrzejewski 6, Suliński, Ignasiak 4, Brinovec, Gawęcki 5, Niedziółka 1, Ciok 1, Rutkowski 2

PONAD PÓŁ MILIONA OD GDYNI DLA SPÓJNI ZA PROMOCJĘ MIASTA W DRUGIM PÓŁROCZU 2017 ROKU

Spójnia do środy zdobyła 3, KPR 2 punkty. Natomiast tego jednego wieczora mogły zgarnąć aż 4 punkty za jednym zamachem. Tyle bowiem regulamin wyznaczył za zwycięstwo w meczu drużyn z tej samej grupy. Obie ekipy rywalizują w granatowej i na razie walczą między sobą, by nie być na ostatniej pozycji. Niestety, czerwona latarnia tym razem przypadła Spójni. Gospodarze zaczęli bowiem bardzo dobrze, a potem gaśli w oczach. Przysłowie "miłe złego początki" pasuje do nich jak ulał.

Już w 5. minucie i 13. sekundzie Marcin Smolarczyk przerwał grę. Goście przegrywali bowiem aż 1:5, a straty byłyby jeszcze pokaźniejsze, gdyby Rafał Rychlewski wykorzystał karnego.

Przerwa w grze nie wybiła z uderzenia Spójni. Dzięki trafieniom Roberta Kamyszka, Kamila PedrycaOleksandra Kirilenko jeszcze w 16. minucie prowadzili 11:7.

Odwrót nastąpił od drugiego przestrzelonego karnego przez Rychlewskiego przy 13:11. Wiktor JędrzejewskiKacper Adamski pozwolili uwierzyć gościom, że nie muszą tego dnia przegrać. Po trafieniu tego ostatniego to goście zeszli na przerwę z prowadzeniem 16:15.

Na początku drugiej połowy Spójnia miała kłopoty z powstrzymaniem Michała Grabowskiego. Sama zaś zmarnowała trzeciego karnego. Tym razem pechowym egzekutorem był Paweł Ćwikliński. Ponadto 2-minutową karę otrzymał dobrze tego dnia dysponowany rzutowo Kamyszek.

W 42. minucie po akcjach Adamskiego goście prowadzili już 24:20. Gdy Kamyszka w zdobywaniu bramek wsparł Adam Lisiewicz gospodarzom udało się jeszcze trzykrotnie zbliżyć na kontaktowe trafienie. Było 27:28, 30:31 i 31:32. Niestety, rzut Kirilenko w 59. minucie okazał się ostatnim celnym miejscowych. Goście wygrali, a końcowy wynik ustalili po akcjach Pawła Gawęckiego i Jędrzejewskiego.

Takimi meczami Spójnia z pewnością nie zjedna kibiców. W środę do hali GCS, mimo że wstęp był bezpłatny, pofatygowało się tylko 150 kibiców.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 8 0 1 0 7 174:214 3
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-11-09

Wyniki 8 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Zagłębie Lubin 31:30 (16:15)
  • SPÓJNIA GDYNIA - KPR Legionowo 31:34 (15:16)
  • Chrobry Głogów - Azoty Puławy 24:28 (9:17)
  • Górnik Zabrze - MKS Kalisz 33:26 (16:14)
  • Meble Wójcik Elbląg - Stal Mielec 20:36 (12:20)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Gwardia Opole 25:25 (13:14) karne 4:2
  • Orlen Wisła Płock - PGE Vive Kielce 30:31 (15:17)
  • Piotrkowianin - MMTS Kwidzyn 30:31 (14:17)

proszę nie łączyć gdyńskiej Spójni z gdańską to 2 różne twory
      gdańska Spójnia istnieje tylko nie ma drużyny piłki ręcznej ale może kiedyś ją reaktywuje
      Spójnia jest Stargard, Warszawa, Górki Wielkie, Zebrzydowice, Białe Błota, Świdwin, Ośno Lubuskie, Sadlinki, Rzeszów i wiele wiele innych
      ALE GDAŃSK CIĄGLE PŁACZE I MA PRETENSJE DO GDYNI O UPADEK GDAŃSKIEJ DRUŻYNY ???

• 8 4

• własnie - sam mówisz (2)

to nie klub - to twór!
        I Pan Markuszewski to też rodowity Gdynianin, co?
        I jeszcze pare innych osób z Gdanska w Spójni to też Gdynianie?
        a ilu wychowanków Spójni gra w tej drużynie i skąd oni pochodzą?
        A ilu macie gdyńskich sponsorów?
        A ilu macie kibiców?
        Ile wnoszą kibice do kasy Spójni?

• 2 2

• (1)

sekcja ręcznej w Gdańsku padła w 2001, w Gdyni powstała w 2011
          jakbyś nie zaklinał rzeczywistości to i tak nie wyjdzie ci na to że Gdynia zabrała ręczną twojemu Gdańskowi
          chcesz ręczną Spójnię w Gdańsku to ją reaktywuj zamiast płakać na forum!!!

Spójnia Gdynia

• 2 2

• buraku z Oruni

przyszliście żebrać do GDYNI - nie macie wstydu.
            Było zaczynać jak GKS, od dna po Ekstraklase...

• 2 3

• Panie trenerze (4)

Kończ pan, wstydu oszczędź...

• 23 2

• nie trener przegrał ten mecz. (2)

Dobre fajne pomysły na gre były, mecz był na luzie do wygrania. nieodpowiedzialne zagrania, błedy własne niewymuszone przez rywala dramatyczne. Karne masakra. Bez tego wygrana kilkoma bramkami byłaby pewna.

• 3 7

• (1)

Pomysły to można sobie robić w domu na papierze,a sposób gry ustala się do wykonawców! Druga sprawa to trenerzy chyba nie do końca wiedzą kogo mają u siebie w zespole, bo na pewno nie wykorzystują potencjału całego! Ale to było w pierwszej lidze a teraz jest tak samo-zawodnicy się rozwijają a trener się cofa! Nie ma sposobu na obronę a w ataku nie do końca grają najlepsi. Taki Rychlewski sam sobie zrobi coś z niczego,a Lisiewicz musi mieć wypracowane.Prawa strona tragiczna,czy nie lepiej ogrywać Jemioła niż na siłę stawiać na Olifieruka który na dzisiaj jest lepszy na środku. Marszałek,po co on jest w zespole? Na ławkę? Brukwicki? Czy nie ma miejsca dla niego? Pedryc rozgrywający, jak nie dostanie szansy to wiadomo nic nie pokaże - myślę że teraz powinno się ogrywać żeby mieć pożytek na przyszłość.Reasumując - Na dzisiaj szkoda potencjału tego zespołu,ale czytałem że prezes jest zadowolony z prowadzących więc nie ma tematu!

• 8 0

• Kasa

Prezes jest wszędzie gdzie wpada kasa bardzo zadowolony.

• Kamyszek

Niech on lepiej ucieka z tej drużyny a będzie o nim głośno. Podobnie K.Pedryc. Jedni z dwóch najmocniejszych wzmocnień Spójni.

• 12 5

• 150 kibiców? (3)

obiektywnie to tam MAKSYMALNIE 50 osób było...

• 10 2

• Ta hala jest okropna do oglądania meczy (1)

Ale nie to jest przyczyną niskiej frekwencji. Jeśłi było max. 50 osób to znaczy, że w zasadzie byli tylko ci, co chodzili na mecze w niższej klasie rozgrywkowej, w tym przede wszystkim znajomi i rodziny zawodników.

Kibiców, w klubie i dyscyplinie bez wielkich tradycji w Gdyni, mogą przyciągnąć tylko i wyłącznie wyniki a tych brak! I żadne konkursy i reklama tego nie zastąpią!

Generalnie widzów w Gdyni na imprezach sportowych jak na lekarstwo. Proszę sobie porównać frekwencję na Arce (i uwzględnić duże grupy kibiców z innych miast i wsi) do liczby mieszkańców - a to przecież największa widownia. Na rozgrywany równolegle mecz Basketu i to w europejskich ligach również była garstka 200-300 osób!

• Mecz

Świetny kolejny występ Kamyszka , a do tego Pedryca , widać w tych chłopakach wielki talent i już za nie długo odejdą z Gdynii to nie ma wątpliwości , ściągnięty "wielki transfer" Kirilenko kolejny mecz i więcej złego niż dobrego dla drużyny a Bruwicki na ławce nie gra nic tak samo Jamioł czy Paweł Pedryc , chyba trener ma swoich pupilków , nie wspominając o Krawczenko który jest zagubiony na boisku,szkoda kontuzji Oliferchuka , bramkarze w tym meczu nic nie pomogli dlatego tak duża ilość straconych bramek oczywiście przy słabej grze w obronie , Panie Trenerze czas zastanowić się nad sobą czy jest sens ciągnięcia tego dalej i staczania się coraz niżej o ile się da czy coś w końcu zmienić...!!!