Mistrzostwa Gdańska w szachach. Szkolna gra.

6 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
W Szkole Podstawowej Gedanensis rozegrany został finał mistrzostw Gdańska szkół podstawowych w szachach. Zwycięstwo i prawo reprezentowania miasta w finale wojewódzkim wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 89.

W imprezie wystartowało 14 szkół. Rywalizacja toczyła się na czterech szachownicach. Pierwsze miejsce przypadło SP 89, występującej w składzie: Marcin Stefanik, Adrian Zieliński, Izabela Borkowska, Ewa Międzobrodzka, Paweł Dłutkowski i Patrycja Schornak, która zgromadziła 49,5 punktu. Opiekunem zwycięskiej ekipy był Wiesław Libura.

Drugą lokatę zajęli gospodarze (43 pkt.), których reprezentowali: Tymoteusz Karło, Diogenes Spodzieja, Katarzyna Poźniak i Katarzyna Zygmuntowska. Zespół prowadził Krzysztof Jurkiewicz.

Na trzeciej pozycji uplasowała się szkoła nr 42 (34 pkt.), dla której punkty zdobywali: Michał Sacharczuk, Adam Binek, Ewa Trocka i Paulina Piepiórka. Opiekunką była Urszula Kolendo-Dzięgielewska.

Wszystkie ekipy biorące udział w imprezie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Trzy czołowe zespoły nagrodzono pucharami, a zawodnicy i opiekunowie otrzymali medale. Przyznano także wyróżnienia dla najlepszych zawodników na poszczególnych szachownicach: I - Monika Stefanik (13), II - Diogenes Spodzieja (12), III - Dorota Kempińska (SP 48 - 12), IV - Ewa Międzybrodzka (13).