stat

Mistrzowie Polski juniorów w hokeju na lodzie odwiedzili dawną szkołę i młodych sportowców

1 kwietnia 2017, 9:00
Arnold Szymczewski

MH Automatyka GdańskPonad setka młodych sportowców spotkała się z mistrzami Polski juniorów w hokeju na lodzie. Gdańscy hokeiści odwiedzili oliwską sportową szkołę podstawową i gimnazjum, do której sami wcześniej uczęszczali, na spotkanie przynieśli zdobyte niedawno medale i puchar. Dla dzieci, które na lodowisku stawiają swoje pierwsze kroki, było to prawdziwe przeżycie.Drużyna MH Automatyka Gdańsk odwiedziła ZKPiG nr 17, w skład którego wchodzą dwie szkoły sportowe, podstawowa nr 35 i gimnazjalna nr 24. Większość zawodników z gdańskiej drużyny, to absolwenci oliwskiej szkoły sportowej.

O zdobyciu przez gdańskich hokeistów mistrzostwa Polski juniorów pisaliśmy kilka dni temu: Gdańscy hokeiści mistrzami Polski juniorów.

Na spotkaniu z mistrzami było około 100 dzieci, z których większość trenuje hokej na lodzie w gdańskiej Hali Olivia. Dla dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki na lodowisku, jak i dla tych, którzy w swoim dorobku posiadają już medale mistrzostw Polski, było to wspaniałe przeżycie.

- Zawsze bardzo miło mi się tutaj wraca. Gdy chodziłem do tej szkoły i przychodził absolwent, czy cała drużyna, która osiągnęła sukces, pokazywała medale i puchary, to mnie i moich kolegów bardzo motywowało do ciężkiej pracy. Teraz to ja pokazuje medale młodym hokeistom i rozmawiam z nimi. To wspaniałe uczucie - mówi Gilbert Leśniak Mistrz Polski juniorów w hokeju na lodzie.
Jak przystało na prawdziwych mistrzów, hokeiści na sali zostali przywitani piosenką "Eye of the tiger", gdańscy hokeiści dostali też owacje i gratulacje od dyrekcji szkoły.

Na początku spotkania wyświetlono film pokazujący ostatnie sekundy finałowego meczu i triumf gdańskich hokeistów. Na spotkaniu nie mogli pojawić się niestety popularni bliźniacy Michał i Maciek Rybakowie - absolwenci ZKPiG nr 17, którzy razem z gdańską drużyną sięgnęli po złoty medal, dlatego wyświetlono ich pomeczowy wywiad dla pzhl.tv. Aktualnie bracia uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, Maciej został wybrany najlepszym napastnikiem mistrzostw Polski.

- Jest to dla mnie wielkie wzruszenie i ogromna duma jednocześnie, bo spotykamy się nie tylko w sali lekcyjnej, ale także bardzo często chodzę na mecze do pobliskiej Hali Olivia, by kibicować moim podopiecznym i absolwentom. Podczas tegorocznych mistrzostw Polski, śledziłam mecze w Internecie, bo turniej odbywał się w Jastrzębiu. Wygrana Gdańska i moich absolwentów to wspaniałe uczucie - mówi wicedyrektor Małgorzata Skwira.
Dzieci nie próżnowały i od samego początku zasypywały hokeistów pytaniami, dotyczącymi m.in. uczuć związanych ze zdobyciem złotego medalu, żywieniem czy treningami. Nie zabrakło też wspólnych zdjęć czy autografów.

- Zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, bardzo się cieszą na takie spotkania. Dzięki temu mogą się dowiedzieć jak ich idole żyją na co dzień, co jedzą czy jak trenują. Takie spotkania traktujemy jako misje, a do każdego ucznia podchodzimy kompleksowo - kończy Małgorzata Skwira.
Na przełomie maja i czerwca, szkoła obchodzić będzie 70 lecie. 31 maja (środa) to dzień oficjalnych uroczystości, a 3 czerwca (sobota) odbędzie się festyn dla uczniów, rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły. Więcej informacji na Facebooku ZKPiG nr 17