stat

Mladenović odrobił zaległości, będzie filarem Lechii?

11 lipca 2018, 17:00
Rafał Sumowski

Lechia Gdańsk

Filip Mladenović na treningach Lechii prezentuje się jak sprinter, a do tego może zostać etatowym wykonawcą rzutów wolnych w zespole Piotra Stokowca. - Wiosną trafiłem do Gdańska z zaległościami w przygotowaniu fizycznym. Nie wiem jaki mam rekord na setkę, ale teraz jestem w optymalnej dyspozycji i pokażę na co mnie stać - mówi obrońca. Serb wierzy, że biało-zieloni zmażą plamę za poprzedni sezon i znów powalczą o czołowe lokaty ekstraklasy.Rafał Sumowski: Na klubowym Instagramie Lechii widziałem film z treningu szybkościowego. Podczas sprintów na krótkim dystansie odstawiał pan kolegów na dobre dwa metry. Jaki czas ma pan na setkę?

Filip Mladenović: Nie znam swojego rekordu na setkę, ale szybkość to zdecydowanie mój atut. Nadrabiam tym fakt, że nie jestem zbyt postawny, jestem szczupłym zawodnikiem. Nie chcę myśleć o tym, czy jestem szybszy od kolegów albo czy mogę być jednym z najszybszych piłkarzy w ekstraklasie. Ważne, aby dobrze to wykorzystać dla zespołu. Każdy pracuje na własną formę, ale piłka to sport drużynowy.

W PIĄTEK PREZENTACJA LECHII W LETNICY, SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

W minionym sezonie dołączył pan do Lechii na wiosnę i zagrał aż w czternastu meczach. Trafił pan jednak do Gdańska ze sporymi zaległościami pod kątem przygotowania fizycznego. Zakładam, że teraz ma pan do zaprezentowania więcej niż na wiosnę?

Rzeczywiście miałem zaległości i nie mogłem pokazać w pełni tego, na co mnie stać. Już wtedy powtarzałem, że potrzebuję jednego okresu przygotowawczego, aby dojść do optymalnej formy. Przez ostatnie tygodnie wykonaliśmy świetną pracę. Po dwóch zgrupowaniach nareszcie czuję, że fizycznie wyglądam tak jak powinienem. Liczę zatem, że wreszcie pokażę kibicom Lechii na co mnie naprawdę stać.

PRZECZYTAJ, CO MÓWI MLADENOVIĆ, GDY W STYCZNIU TRAFIŁ DO LECHII

Filip Mladenović

Filip Mladenović

Dane:

ur.:
1991-08-15
wzrost.:
181
waga.:
65
Ocena z sezonu:
4.14 (3841 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »W poprzednim sezonie pełnił pan rolę zarówno bocznego obrońcy jak i skrzydłowego. Jak to będzie wyglądało u progu nowego sezonu?

Jestem nominalnym lewym obrońcą i to jest pozycja, na której najlepiej się czuję. Trener Piotr Stokowiec o tym wie i też tak to widzi. Z moimi predyspozycjami na pewno będę włączał się do akcji ofensywnych, ale w dzisiejszym futbolu to norma dla bocznych obrońców, tak się dzisiaj po prostu gra.

Aspiruje pan do miana lidera gdańskiej defensywy?

Nie, nie podoba mi się mówienie o roli lidera. Jesteśmy jak jeden organizm. Tu nie chodzi tylko o boisko, ale i o szatnię, o wspólne emocje i to jak traktujemy się prywatnie na co dzień. Chcę po prostu być piłkarzem, na którym zespół może polegać, na murawie i poza nią.

TRENER LECHII PO ZGRUPOWANIU W OPALENICY: SZUKAM STOPERA I NAPASTNIKA

Trener Stokowiec objął zespół z "misją ratunkową" w trakcie rozgrywek i wykonał zadanie polegające na utrzymaniu Lechii w ekstraklasie. Teraz od początku do końca przygotowuje zespół do sezonu. Czy obecne metody jego pracy mocno różnią się od tych, które wcielał wcześniej?

Oczywiście, że jest różnica. Trener dołączył do nas w trudnym momencie i specyfika naszej współpracy była ukierunkowana na konkretny cel, czyli utrzymanie w ekstraklasie. Teraz od początku realizuje swój program i wygląda to inaczej. Nie chcę wypowiadać się za innych, ale mi jego metody ewidentnie służą. U progu sezonu czuję się po prostu świetnie.

Dwa sezony temu Lechia zasłynęła z bardzo skutecznej obrony. W minionych rozgrywkach, wręcz przeciwnie. Trener Stokowiec otwarcie mówi, że szuka jeszcze stopera. A co jeśli nie uda się go pozyskać? Widzi pan szansę na to, że poradzicie sobie w tym składzie?

Tak, ale wiele zależy od tego jak zaczniemy sezon i to nie dotyczy tylko defensywy. Budujemy pewność siebie i po tym, co zagraliśmy w sparingach, jestem optymistą. Jeśli dobrze wejdziemy w rozgrywki i utrzymamy koncentrację, możemy być dużo silniejsi. Uważam, że trener już zrobił swoje w tym zakresie, teraz pora na nas.

LECHIA - POGOŃ 2:1. MLADENOVIĆ ZDOBYŁ GOLA Z RZUTU WOLNEGO

Podczas zgrupowania w Opalenicy zdobył pan bramkę z rzutu wolnego w meczu z Pogonią Szczecin. To sygnał, że będzie pan jednym z pierwszym wyborów przy stałych fragmentach gry>

W seniorskiej karierze nie strzeliłem wielu bramek z rzutu wolnego, ale czuję się pewnie w tym elemencie. Chętnie zostanę jednym z etatowych wykonawców. Jest jeszcze kilku graczy, którzy mają ku temu predyspozycje jak Ariel Borysiuk czy Patryk Lipski. Na pewno przyda się też to, że jestem lewonożny, więc zupełnie inaczej niż większość piłkarzy.

Z jakimi celami rozpoczniecie nadchodzący sezon?

Chcemy udowodnić, że poprzedni sezon to był wypadek przy pracy i stać nas na dużo, dużo więcej. Nie chcę niepotrzebnie mówić ile to bramek mamy strzelić, czy które miejsce zająć. Wszystko wyjdzie w praniu, ale pewne jest to, że przy potencjale tej drużyny musimy walczyć o czołowe miejsca w ekstraklasie. Zeszły sezon był dla nas beznadziejny, by nie powiedzieć gówniany, ale mamy jakość i ciężko pracujemy. Jeśli dojdzie do tego trochę szczęścia, będzie dobrze.

Typowanie meczu - zakończone

20 lipca 2018 , godz. 20:30

Wartość: 3 pkt.

Jagiellonia Białystok

Tak typowano:

509 typowań