Mykoła Musolitin. Obrońca z Ukrainy nowym piłkarzem Lechii Gdańsk

25 listopada 2020, 12:25
ras.

Lechia Gdańsk

Mykoła Musolitin został nowym piłkarzem Lechii Gdańsk. Podpisał kontrakt do końca czerwca 2023 roku. 21-latek ma na koncie tytuł mistrza świata do lat 20, który zdobył z reprezentacją Ukrainy w 2019 roku w Polsce.Lechia Gdańsk przerwała passę z Piastem. Piotr Stokowiec: Sportowa złośćLechia Gdańsk pozyskała nowego piłkarze. Mykoła Musolitin podpisał umowę do końca czerwca 2023 roku. Ukrainiec był wolnym zawodnikiem, więc mógł związać się z klubem poza oknem transferowym.

- Przyjście Musolitina wzmocni rywalizację na prawej obronie. To kolejny młody, obiecujący zawodnik w naszej kadrze, który grał w reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju i mam nadzieję, że w Lechii dalej się rozwinie - mówi trener Piotr Stokowiec.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2:0. Relacja live, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowiMusolitin na prawej stronie defensywy ma być alternatywą przede wszystkim dla Karola Fili, który w tym sezonie gra od przysłowiowej deski do deski. Ukrainiec w razie potrzeby może jednak zagrać także w drugiej linii.

Mykoła ma na koncie mistrzostwo świata z 2019 roku, które zdobył z reprezentacją Ukrainy. W finałowym turnieju rozgrywanym w Polsce wystąpił w dwóch meczach fazy grupowej, na środku pomocy.

Ostatnio występował w zespole FK Valmiera w najwyższej klasie rozgrywkowej na Łotwie. Trafił do niej w styczniu tego roku i w 17 meczach strzelił zaliczył 4 asysty. Jego ojciec Wołodymyr Musolitin, także był piłkarzem. Dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Ukrainy oraz zaliczył trzy występy w reprezentacji swojego kraju.

Lechia pokonuje bariery. Dlaczego forma Conrado eksplodowała?Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka nożna - Ekstraklasa
30 listopada 2020, godz. 18:00
HIT

Tak typowano 290 typowań

45% LECHIA Gdańsk
22% REMIS
33% Lech Poznań

ras.