Piotr Tarnacki mistrzem Polski w Micro

3 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
jag.

Piotr Tarnacki zdobył 13. tytuł mistrza Polski w klasie Micro. Ta najmniejsza łódka morska obchodzi w tym roku 40-lecie. Kolejnym celem trójmiejskiego żeglarza jest odzyskania prymatu na świecie. Okazje ku temu będzie miał jeszcze w tym miesiącu na jeziorze Annacy we Francji.PRZEMYSŁAW TARNACKI ŻEGLUJE W SOPOT MATCH RACE. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O REGATACH, KTÓRE TRWAĆ BĘDĄ DO SOBOTY

Micro to najmniejsza klasa jachtów morskich. Jednostki nie mogą mieć więcej niż 5,5 metra długości. W tym roku obchodzi ona 40-lecie istnienia. W jubileuszowym sezonie Team 77 racing zestawił jacht Roca-Stawo, który ma maksymalną długość, waży 450 kg. To carbona konstrukcja Grzegorza Banaszczyka ze stoczni jachtowej Wind Yacht z Łodzi.

Na maszcie o wysokości 9,1 metra zabiera żagle o powierzchni 18,5 m kw. plus spinaker 20 m kw. Żagle pochodzą z North Sails.

Tym razem Piotr Tarnacki do załogi zaprosił Grzegorza Baszczyka i Bartosza Makałę. W Szczecinie sięgnęli oni bezapelacyjnie po złoto mistrzostw Polski. Na na jeziorze Dąbie wygrali 12 z 13 wyścigów. W pokonanym polu pozostawili 14 załóg.

KOMPLET WYNIKÓW MISTRZOSTW POLSKI W KLASIE MICRO

- Licząc z długodystansowymi mistrzostwami Polski to już chyba mój 13. tytuł. Dziękujemy załodze za wykonaną pracę oraz Jurkowi Chodubskiemu za przygotowanie do regat. Był to doskonały trening przez zbliżającymi się mistrzostwami Świata. Rzadko można przepłynąć tak wiele wyścigów w ciągu trzech dni. Teraz przed nami tydzień odpoczynku i pracy przy jachcie, których finałem będą regaty na jeziorze Annacy we Francji - mówi Tarnacki.
Przypomnijmy, że Piotr w kolekcji ma już sześć tytułów mistrza świata w klasie Micro. Złote medale zdobywał w latach: 2004-08, 2011 i 2013. Po ostatnie złoto sięgnął, gdy regaty odbywały się w Gdyni. Wówczas wszystkie medale przypadły polskim żeglarzom.

To brat Przemysław Tarnackiego, który obecnie rywalizuje w regatach Sopot Match Race. Zmagania żeglarzy w tej imprezie można oglądać przy molo do najbliższej soboty.

KOMPLET MEDALI DLA POLSKI W MISTRZOSTWACH ŚWIATA GDYNIA. TAK RELACJONOWALIŚMY REGATY W 2013 ROKU

jag.