Nafta Gaz Piła - KKS Gedania Gdańsk 3:0.

21 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Siedemdziesiąt minut z mistrzyniami Polski na ich parkiecie wytrzymały siatkarki Gedanii. W pierwszym i trzecim secie gdańszczanki stać było na prowadzenie wyrównanej walki w Pile. Ostatecznie górą była Nafta Gaz, która wygrała 3:0 (25:21, 25:16, 25:20).

Gedania: Bełcik, Pugaczowa, Leper, Kuczyńska, Rosner, Jagodina oraz Zberowska (libero), Lewandowska.

- Wyszłyśmy na mecz bardzo skoncentrowane. Trener uczulał nas przede wszystkim na zagrywkę z wyskoku Jagodiny. Myślę, że nie sprawiliśmy szkoleniowcowi zawodu, gdyż Luba z serwisu zdobyła co najwyżej jeden punkt - mówi Emilia Reimus, wychowanka Gedanii, obecna zawodniczka Nafty Gaz.

- Rozpoczęliśmy z dużym respektem dla rywalek, zbyt dużym. Gdy okazało się, że można z nimi powalczyć, było już trochę za późno - twierdzi Jerzy Skrobecki, trener Gedanii.

Pierwszy set decydował się w ostatnich akcjach, gdyż przyjezdnym udało się odrobić siedmiopunktowe straty. Gdańszczanki nie mogły przebić się przez blok Marii Liktoras. Natomiast pilanki rozrzucały naszą obronę dzięki dobremu rozegraniu piłki przez Irinę Archangielską oraz zbiciom Tatiany Bunak. W drugiej partii przewaga gospodyń była wyraźna, a że nie pozwoliły sobie na samozadowolenie, wygrały pewnie.

Ostatnia, jak się później okazało, część gry długo układała się po myśli przyjezdnych. Gedania prowadziła 11:7 i 18:15. Przełomowym punktem spotkania była zepsuta zagrywka przez Swietłanę Pugaczową, która paradoksalnie w przekroju całego meczu zasłużyła na wyróżnienie. Gdański szkoleniowiec próbował się jeszcze ratować przy stanie 19:23 wprowadzając na parkiet Agnieszkę Lewandowską. Niestety, zagrywki Bunak i Iriny Beżenar były zbyt trudne dla gdańszczanek.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Bank Pocztowy Gazeta Pomorska Bydgoszcz - Skra Warszawa 3:1 (25:15, 22:25, 25:21, 25:16), Calisia - Stal Bielsko 2:3 (25:23, 21:25, 20:25, 25;10, 14:16), Nike Węgrów - Gwardia Wrocław 3:2 (25:20, 25:23, 16:25, 21:25, 18:16), Wulkan Częstochowa - Melnox Autopar Mielec 0:3 (22:25, 16:25, 21:25).

1. Nafta Gaz 5-1 11 16:3
2. Bank Pocztowy 5-1 11 15:5
3. Gedania 4-2 10 14:9
4. Skra 4-2 10 13:9
5. Nike 3-3 9 10:11
6. Stal 3-3 9 10:12
7. Gwardia 2-4 8 13:14
8. Calisia 2-4 8 8:14