Antonio Colak nie jest piłkarzem Lechii

21 lipca 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
ras., jag.

Lechia Gdańsk

Antonio Colak nie zagra w środę w meczu towarzyskim z Schalke, które rozpocznie się na PGE Arenie o godzinie 18:30. Nie wiadomo, czy w ogóle zobaczymy go w tym sezonie w biało-zielonych barwach. Wbrew deklaracjom sprzed miesiąca gdański klub nie skorzystała z prawa pierwokupu napastnika. Piłkarz został wykupiony z Norymbergi przez Hoffenheim. To z nim teraz trzeba negocjować ponowne wypożyczenie Chorwata. Problem w tym, że są również inni chętni.LECHIA ZAPOWIADA PREZENTACJĘ DRUŻYNY PIĘĆ DNI PO INAUGURACJI. CZY POPRAWI TO FREKWENCJĘ NA SCHALKE?

- Rzeczywiście korzystamy z opcji, którą mieliśmy z Norymbergą w kwestii Colaka. Rozmawiamy z Antonio w kwestii jego indywidualne kontraktu. On, podobnie jak Friesenbichler czy Nazario, to są piłkarze, którym w Gdańsku bardzo się podoba, chcieliby zostać, ale jednocześnie liczą, że grać będą jak najwięcej. Dla nas to wariant optymalny, że na przykład Kevina mieliśmy na ławce. Ale z jego punktu widzenia tych meczów było za mało. Wiemy, że są to zawodnicy, którzy mają swoje ambicje i wątpię, czy chcieliby siedzieć jeszcze przez rok na ławce - mówił nam w czerwcowym wywiadzie Adam Mandziara, prezes Lechii.
ADAM MANDZIARA: SKORZYSTAMY Z OPCJI WYKUPU COLAKA

O tym, że Norymberga nie może powstrzymać wykupienia Colaka przez Lechię informowały także niemieckie media. Na portalu trasfermarket.de jeszcze dzisiaj można przeczytać, że 1 lipca napastnik stał się piłkarzem gdańskiego klubu, a kwota odstępnego wyniosła 500 tys. euro.

TRANSFERMARKT: KWOTA ODSTĘPNEGO 500 TYS. EURO

Colak normalnie trenował z Lechią do towarzyskiego meczu z Wolfsburgiem. W ostatnim sprawdzianie przed inauguracją ekstraklasy najpierw został umieszczony na ławce rezerwowych, a następnie w ogóle wykreślony z protokołu.

- Chyba są jakieś kwestie formalne. Muszą być one wyjaśnione, podpisane, aby zawodnik mógł grać - tłumaczył wówczas Jerzy Brzęczek, który jako jedyny coś oficjalnie w tej sprawie powiedział.
NIEMIECKIE MEDIA O TRANSFERZE COLAKA Z NORYMBERGI DO LECHII

Lechia nabrała wody w usta aż do dzisiaj. Mecz ligowy z Cracovią Colak obejrzał z trybun. Do występów w polskiej ekstraklasie nie jest uprawniony.

TRENER BRZĘCZEK WNIOSKUJE O TRANSFER NAPASTNIKA

W środę gdański klub wystosował komunikat, w którym przyznał, że zamierza Colaka dopiero... wypożyczyć. Lechia przyznała, że z Norymbergi napastnik został sprzedany do... TSG Hoffenheim.

Przypomnijmy, że z tego niemieckiego klubu do Lechii już wypożyczono: Bruno Nazario i Marko Maricia. Z Colakiem może się nie udać, gdyż są także inni chętni na usługi tego napastnika.

BOGUSŁAW KACZMAREK: LECHIA POWIELA SWOJE BŁĘDY TRANSFEROWE

"Chorwacki napastnik, który został wytransferowany do TSG Hoffenheim, wciąż jest w kręgu zainteresowań gdańskiego klubu w temacie wypożyczenia na kolejny sezon. Biało-Zieloni prowadzą rozmowy z niemieckim klubem, jednak zainteresowane pozyskaniem Chorwata są także inne zespoły. Lechii zależy na jak najszybszym zakończeniu negocjacji, aby móc zapewnić zawodnikowi oraz trenerowi odpowiedni komfort przygotowania do kolejnych spotkań" - czytamy w komunikacie gdańskiego klubu.
ADAM BUKSA: WSZYSCY SĄ ZDENERWOWANI

Przypomnijmy, że wcześniej Lechia straciła innego napastnika, Kevina Frisenbichlera, który grał w poprzednim sezonie na zasadzie wypożyczenia z Benfiki Lizbona.

W dniu inauguracji zakontraktowano Grzegorza Kuświka. Przeszedł on z Ruchu Chorzów na zasadzie wolnego transferu i podpisał kontrakt na 3 sezony.

Inaugurację z Cracovią w rozpoczął ataku Adam Buksa, którego po przerwie zmienił nominalny obrońca... Nicola Leković. Ta roszada najlepiej dowodziła słabości tego dnia gdańskiej ofensywy.

RUCHY TRANSFEROWE LECHII - LATO 2015
Przyszli: Grzegorz Kuświk (pozycja: napastnik, poprzedni klub: Ruch Chorzów, wolny transfer, kontrakt do 30.06.2018), Michał Żebrakowski (napastnik, Stal Rzeszów, kontrakt do 30.06.2018), Damian Podleśny (pozycja: bramkarz, powrót z wypożyczenia do Chojniczanki, 30.06.2017), Adam Chrzanowski (obrońca, ostatni klub Znicz Pruszków, ekwiwalent za wyszkolenie, 30.06.2018), Lukas Haraslin (paszport: Słowacja, napastnik, FC Parma, wolny transfer, 30.06.2018 roku), Mario Maloca (Chorwacja, obrońca, Hajduk Split, 30.062018), Michał Mak (napastnik, GKS Bełchatów, 30.06.2019), Tiago Valente (Portugalia, obrońca, powrót z wypożyczenia do Penafiel, Portugalia, 30.06.2016), Bartłomiej Pawłowski (pomocnik, powrót z wypożyczenia do Zawiszy Bydgoszcz, 30.06.2017), Andrzej Woźniak (trener bramkarzy, ostatnio Dolcan Ząbki, 30.06.2017), Paweł Stolarski (obrońca, powrót z wypożyczenia do Zagłębia Lubin, 30.06.2017), Marko Marić (Chorwacja, bramkarz, Rapid Wiedeń, Austria, wypożyczenie z Hoffenheim, Niemcy, 30.06.2016)

Mogą przyjść Antonio Colak (Chorwacja, napastnik, wypożyczenie z Hoffenheim), Neven Marković (obrońca, Chorwacja/Bośnia i Hercegowina/Serbia, Servette Genewa, Szwajcaria)

Trenowali latem z pierwszą drużyną: Maciej Wolski (pomocnik), Hieronim Gierszewski (napastnik), Jacek Jadanowski (obrońca), Łukasz Kopka (pomocnik), Juliusz Letniowski (pomocnik) - wszyscy z drużyny rezerw

Przedłużone wypożyczenie: Bruno Nazario (Brazylia, pomocnik, Hoffenheim, 30.06.2016)

Odeszli: Antonio Colak (Chorwacja, napastnik, koniec wypożyczenia z Norymbergi), Damian Podleśny (bramkarz, Chojniczanka, wypożyczenie do 30.06.2016), Damian Garbacik (obrońca, Chojniczanka, wypożyczenie do 30.06.2016), Rudinilson (Gwinea Bissau/Portugalia, obrońca, do zespołu rezerw), Kevin Friesenbichler (Austria, napastnik, koniec wypożyczenia z Benfiki Lizbona), Rafał Skórski (trener bramkarzy, praca z akademią), Marcin Pietrowski (pomocnik, Piast Gliwice, wolny transfer), Piotr Grzelczak (pomocnik, Jagiellonia Białystok, wolny transfer), Mateusz Możdżeń (obrońca/pomocnik, Podbeskidzie Bielsko-Biała, wolny transfer), Mavroudis Bougaidis (Grecja, obrońca, koniec wypożyczenia z Granady, Hiszpania), Filip Malbasić (Serbia, pomocnik, koniec wypożyczenia z Hoffenheim), Henrique Miranda (Brazylia, obrońca, koniec wypożyczenia z Sao Paulo, Brazylia)

ZOBACZ AKTUALNĄ KADRĘ LECHII

ras., jag.