Naprzód Janów - Lotos PKH Gdańsk 1:7. Wygrana na koniec śląskiego maratonu

20 stycznia 2020, 21:00

Lotos PKH Gdańsk

Lotos PKH Gdańsk pokonał na wyjeździe Naprzód Janów 7:1 (4:0, 1:1, 2:0) w meczu 42. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Dla zespołu Marka Ziętary był to trzeci mecz na Śląsku w ciągu czterech dni po wygranej i porażce z GKS Katowice. Triumf na koniec tego maratonu na dobrą sprawę zapewnili sobie już w pierwszym kwadransie gry.

1:7 Vitek as. Peter Polodna - Steber 53:03

Naprzód: Kraus (od 21 min Bernard); Sarna, Kosakowski; Bodora, Stępień; Kapłon, Krokosz - Paczkowski, Kondraszow, Wąsiński; Piper, Rajski, Ksiondz; Michał Rybak, Pohl, Maciej Rybak; Wróbel

LOTOS: Studziński; Bilcik, Havlik; Szurowski, Krasowski; Pastryk, Lehmann; Naróg - Steber, Polodna, Vitek; Jełakow, Rożkow, Gołowin; Danieluk, Pesta, Marzec; Popow, Mocarski, Smal

LOTOS PKH Gdańsk

Pierwotnie Lotos PKH Gdańsk mecz 42. kolejki miał grać we wtorek, ale udało się porozumieć z Naprzodem i zagrać "z marszu" dzień po spotkaniu z GKS Katowice. W ten sposób na przełomie 4. i 5. rundy Polskiej Hokej Ligi, podopieczni Marka Ziętary od piątku zagrali na Śląsku trzy mecze w cztery dni.

GKS Katowice - Lotos PKH Gdańsk 2:1. Relacja, oceny

Przeciwko Naprzodowi szkoleniowiec dał odpocząć pierwszemu bramkarzowi Tomasowi Fucikowi a między słupkami stanął od pierwszej minuty jego zmiennik Mateusz Studziński. W premierowej tercji obronił wszystkie osiem strzałów, ale jego vis-a-vis był w zupełnie innej sytuacji.

Na bramkę Dominika Krausa goście oddali 14 celnych uderzeń i aż 4 z nich zamienili na bramkę. Tym samym zwycięstwo zapewnili sobie praktycznie w pierwszych 20 minutach. Nie minęło 60 sekund drugiej partii, gdy już po zmianie bramkarza na Samuela Bernarda na 5:0 trafił Jan Steber.

GKS Katowice - Lotos PKH Gdańsk 0:3. Szymon Marzec w kadrze na eliminacje do igrzysk

Wtedy też skończyła się radosna strzelanina Lotosu, by wreszcie w połowie tercji honorowe trafienie zdobyli gospodarze. Gumę do bramki skierował Bartłomiej Stępień po asyście wychowanka Stoczniowca Gdańsk Michała Rybaka.

Gdańszczanie zdołali dołożyć dwa trafienia w ostatniej odsłonie i przypieczętowali wygraną na koniec śląskiego "maratonu". W piątek o godz. 18:30 w hali "Olivia" podejmą Comarch Cracovię.