Vistal Gdynia zrezygnował z Niny Ribicić

11 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 6 lat)
jag.

SPR Arka Gdynia

Nina Ribić w czterech meczach podczas turnieju o Puchar Prezydenta Gdańska rzuciła dla Vistalu Gdynia trzy bramki. Więcej zdjęć (1)

Nina Ribić w czterech meczach podczas turnieju o Puchar Prezydenta Gdańska rzuciła dla Vistalu Gdynia trzy bramki.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Nina Ribić w czterech meczach podczas turnieju o Puchar Prezydenta Gdańska rzuciła dla Vistalu Gdynia trzy bramki.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Nina Ribicić nie zagra w Vistalu. Trener Paweł Tetelewski uznał, że Serbka ma zbyt duże zaległości treningowe, by mogła pomóc jego drużynie. Gdyński klub nadal szuka następczyni Iwony Niedźwiedź. Możliwe jednak, że sezon rozpocznie bez wzmocnień na pozycji środkowej rozgrywającej. Kolejnym sprawdzianem dla wicemistrzyń Polski piłkarek ręcznych będzie międzynarodowy turniej w Jeleniej Górze.Szczypiornistki Vistalu Gdynia w dobrym stylu sięgnęły po Puchar Prezydenta Gdańska. Podopieczne Pawła Tetelewskiego wygrały komplet czterech meczów, bijąc po drodze trzy zagraniczne drużyny oraz czwarty zespół minionego sezonu Superligi.

VISTAL GDYNIA ZDOBYŁ PUCHAR PREZYDENTA GDAŃSKA

Trzydniowe zawody były przede wszystkim testem dla Niny Ribicić. 23-letnia Serbka trafiła do Polski z rekomendacją zawodniczki, która z powodzeniem może grać na środku rozegrania jak i na lewym skrzydle. Ponadto na koncie miała występy w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju, a także opinie bramkostrzelnej szczypiornistki.

VISTAL PODCZAS TURNIEJU W GDAŃSKU ORAZ DOROBEK BRAMKOWY RIBIĆ
Start Elbląg 28:26 (13:12)
Ribicić 2

Egle Wilno 45:25 (23:9)
Ribicić 1

Banik Most 32:27 (16:16)
Ribić 0

HC Gomel 31:24 (19:11)
Ribicić 0


Lekki niepokój mogły budzić jedynie parametry Serbki: 76 kg przy 176 centymetrach. Mogły one świadczyć zarówno o sile fizycznej jak również o "zapuszczonej" sylwetce. Podczas turnieju w Gdańsku Ribić rzucała bramki tylko w dwóch pierwszych meczach. Łącznie zdobyła ich trzy.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O NINIE RUBICIĆ

- Nie zostanie z nami. Widać, że umiejętności posiada, ale jej zaległości treningowe są zbyt duże. Ponadto od zagranicznej zawodniczki wymagam, aby rzeczywiście była wzmocnieniem i mogła pomóc zespołowi od razu - mówi trener Tetelewski.
Przypomnijmy, że po odejściu Iwony Niedźwiedź do Selgrosu Lublin gdyński klub poszukuje zawodniczki, która pokieruje grą drugiej linii, a ponadto pomoże w grze obronnej. O ile Emilia Galińska i Kinga Gutkowska mogą zagrać na pozycji środkowej rozgrywającej to parametry fizyczne żadnej z nich nie predysponują ich, by grać w centrum defensywy, czyli na pozycji, którą zajmowała reprezentantka Polski przed opuszczeniem Vistalu.

VISTAL ZAPROSIŁ NA PREZENTACJĘ NA POLE GOLFOWE

- Szukamy dalej takiej zawodniczki. Jednak na rynku krajowym nie ma wolnych szczypiornistek, a zatem pozostaje penetrowanie zagranicznych lig. Jestem gotowy także na taką ewentualność, że przed inauguracją nikogo nie uda się pozyskać i do Superligi przystąpimy w obecnym składzie - dodaje trener Tetelewski.
ZMIANY KADROWE W VISTALU GDYNIA PRZED SEZONEM 2015/16
Przyszły: Gabriela Urbaniak (skrzydłowa, SMS Płock/Sparta Oborniki), Magdalena Mazur (obrotowa, powrót z wypożyczenia z Sambora Tczew)

Odeszły: Iwona Niedźwiedź (rozgrywająca, Selgros Lublin), Ewa Andrzejewska (rozgrywająca, Start Elbląg), Magdalena Pawłowska (skrzydłowa, studia we Włoszech), Maja Zrnec (Słowenia, skrzydłowa, koniec kontraktu), Sonia Kłusewicz (rozgrywająca), Dagmara Radzikowska (obrotowa) - obie poza kadrą pierwszej drużyny

TUTAJ AKTUALNA KADRA PIERWSZEJ DRUŻYNY VISTALU GDYNIA


Od 14 do 16 sierpnia Vistal weźmie udział w drugim letnim turnieju towarzyskim. Gdynianki w międzynarodowym towarzystwie zagrają tym razem w Jeleniej Górze. Kolejno zmierzą się z: SPR Olkusz (piątek, godzina 18), miejscowym KPR (sobota, 17) oraz ukraińską Galiczanką Lwów (niedziela, 10:30).

PIŁKARKI RĘCZNE VISTAL NA PLANIE FILMOWYM

To zapowiedź serii filmów reklamowych, które Vistal zamierzy zrealizować z udziałem gdyńskich piłkarek ręcznych

jag.

Opinie (14) 1 zablokowana

 • O tym pisałem po turnieju

  Z czym niektórzy nie chcieli się zgodzić minusując moją wypowiedź. Serbka ma widoczna nadwagę i braki w przygotowaniu fizycznym.

  Krótko - świetna decyzja p. Tetelewskiego.

  • 15 4

 • trochę za późno na poszukiwania

  decyzje kto ma grać na tak ważnej pozycji to podejmuje się w kwietniu najpóźniej

  coż trener Tetelewski wykonał swoją robotę w poprzednim sezonie zdobywając trofeua a działacze po raz kolejny zaspali i skład znów się osłabił

  • 12 1

 • bedzie trudno (2)

  od początku było wiadomo nawet dla laika, że ta zawodniczka nie ma szans zapełnić luki /powiedziałbym nawet wielkiej dziury/ po I. Niedźwiedź. Może Siódmiak mogłaby ją zastąpić, ale na nią nie ma szans. Kinga Byzdra, Alina Wojtas? Oczywiście żart - są nieosiągalne. Ale pomarzyć można.

  • 10 1

  • (1)

   Ani K. Byzdra, a w zasadzie Archuk, ani A. Wojtas to nie są środkowe rozgrywające. Marzyć można, jeśli wie się o czym marzyć ;-P

   • 5 1

   • wyskoczyć z kasy i kupić Semeniuk :)

    • 1 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.