Nico Rosberg, mistrz F1, z wizytą w Gdańsku

30 września 2020, 13:00
mJ

Na początku czerwca informowaliśmy o nowym ambasadorze gdańskiej stoczni Sunreef Yachts. Został nim Nico Rosberg, były kierowca Formuły 1. Wówczas mistrz świata zapowiedział przyjazd do Trójmiasta i słowa dotrzymał. We wtorek odwiedził Gdańsk.Nico Rosberg został twarzą ekologicznych jachtów z linii Sunreef Yachts Eco. Wybór ambasadora nie był przypadkowy, bo były kierowca F1 po zakończeniu swojej sportowej kariery mocno zaangażował się w nowe technologie i elektromobilność.

Czempion przyleciał do Gdańska we wtorek, 29 września. Podczas kilkugodzinnej wizyty spotkał się z prezesem stoczni Sunreef Yachts - Francisem Lappem, a także pracownikami firmy. Niemiec zwiedził zakład produkcyjny stoczni.

Seria Sunreef Yachts Eco to ekskluzywne motorowe i żaglowe jednostki korzystające z zaawansowanych, przyjaznych środowisku technologii. Katamarany Sunreef Yachts Eco oferują nowoczesny napęd elektryczny, szeroki wybór naturalnych materiałów, inteligentne zarządzanie energią i opatentowane, produkowane przez stocznię panele słoneczne, a także wiele innych rozwiązań sprzyjających odpowiedzialnej żegludze.

Nico Rosberg wielkimi literami zapisał się na kartach historii Formuły 1. Niemiec w 2016 roku został mistrzem świata, a w latach 2014 i 2015 dwukrotnie kończył sezony na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

To kolejna wielka postać sportu łączona z gdańską stocznią. Kilka miesięcy temu jeden z najlepszych tenisistów w historii tej dyscypliny, Rafael Nadal, odebrał swój jacht 80 Sunreef Power. Wcześniej tenisista także odwiedził Gdańsk. Niewykluczone, że także Rosberg stanie się klientem gdańskiej stoczni.

mJ