Niższe ligi piłkarskie. Harmonogram meczów. Kto o awans i utrzymanie w A klasie?

2 września 2021, 14:15
Damian Konwent

Jaguar Gdańsk

Stoczniowiec Gdańsk rozpoczął sezon 2021/22 w A klasie. Ma ambitne plany, bo za dwa lata chce awansować już do IV ligi. Więcej zdjęć (1)

Stoczniowiec Gdańsk rozpoczął sezon 2021/22 w A klasie. Ma ambitne plany, bo za dwa lata chce awansować już do IV ligi.

fot. Stoczniowiec Gdańsk

Stoczniowiec Gdańsk rozpoczął sezon 2021/22 w A klasie. Ma ambitne plany, bo za dwa lata chce awansować już do IV ligi.

fot. Stoczniowiec Gdańsk

W A klasie do sezonu 2021/22 przystąpiło pięć zespołów z Trójmiasta. Najbardziej zdeterminowany do awansu jest Stoczniowiec Gdańsk, który rok po roku chce przeskoczyć dwa szczeble rozgrywkowe. Natomiast spokojniejsze deklaracje spływają od Portowca Gdańsk, Pomorzanina Gdynia czy Moreny Gdańsk, która będzie świętowała 25-lecie istnienia klubu. Z kolei Jaguar II Gdańsk stawia na ogrywanie młodzieży. Sprawdź, gdzie wybrać się na mecz niższych lig piłkarskich w pierwszy weekend września.W poprzednich artykułach pisaliśmy o planach i celach na sezon 2021/22 w trójmiejskich zespołach w V lidze i IV lidze.


W sezonie 2021/22 w A klasie Trójmiasto reprezentuje 5 zespołów. W grupie I jest to Pomorzanin Gdynia. Natomiast w grupie II grają: Jaguar II Gdańsk, Stoczniowiec Gdańsk, Portowiec Gdańsk oraz Morena Gdańsk.

Jaguar II GdańskBardzo udany początek rozgrywek mają za sobą rezerwy Jaguara, które po dwóch kolejkach są liderem tabeli, z dwoma zwycięstwami i bilansem bramkowym 19:1. Drużynę składającą się w znacznej większości z młodzieży przed startem rozgrywek przejął Piotr Formella. Jednak mimo dobrego startu, w zespole nie ma presji na wynik.

- Poprzedni sezon zakończył się 30 czerwca, a my z przygotowaniami ruszyliśmy już 12 lipca. Frekwencja jest wysoka, bo w kadrze jest 31 zawodników, więc nie możemy narzekać. Zespół właściwie składa się z samych młodzieżowców z rocznika 2004, dlatego nie mamy wielkich ambicji w kwestii awansu. Naszym głównym celem jest ogrywanie zawodników w seniorskim futbolu, by mogli się rozwijać i stopniowo byli włączani do pierwszej, IV-ligowej drużyny, a w dalszej perspektywie do jeszcze mocniejszych klubów - mówi nam szkoleniowiec Jaguara II.

Najniższe ligi piłkarskie. Sprawdź, o czym pisaliśmy we wcześniejszych artykułachStoczniowiec GdańskNiewiele słabiej, ale wciąż imponująco, rozgrywki rozpoczął Stoczniowiec Gdańsk. Zespół, który po sezonie 2018/19 spadł z V ligi, ma ogromne ambicje do niej powrócić. To plan na najbliższe miesiące, ale w klubie mówi się już o kolejnych latach.

- Zespół został przebudowany praktycznie w 80 proc. Dołączyło do nas około 11 nowych zawodników. Drużyna została zbudowana w odpowiednim czasie. Nie ukrywam, że obecnie z tą kadrą moglibyśmy powalczyć nawet i w IV lidze. Dlatego też naszym celem na ten oraz kolejny sezon jest awans. Przyszedł czas, kiedy musimy wrócić na wyższe szczeble. Już sparingi wyglądały obiecująco, a pierwsze mecze tego sezonu tylko to potwierdziły - wyznaje Łukasz Jeżewski, prezes Stoczniowca Gdańsk.

Pomorzanin Gdynia1 zwycięstwo i 1 remis na koncie ma trójmiejski rodzinek w pierwszej grupie A klasy - Pomorzanin Gdynia. Jednak trzeba przyznać, że sezon rozpoczął z wielkim przytupem, bo od zwycięstwa 9:0 z Zatoką Puck. Ma to być zalążek stabilnej gry w nadchodzących miesiącach.

- Biorąc pod uwagę poprzedni sezon, jako beniaminek nauczyliśmy się, żeby stawiać sobie cele krótkoterminowe. Zależy nam na odpowiednim przygotowaniu się do najbliższego meczu i zdobyciu w nim trzech punktów. Latem dokonaliśmy roszad w składzie na kluczowych pozycjach. Każda formacja została wzmocniona. Mogę przyznać, że to jest lepsza drużyna niż przed rokiem, bardziej doświadczona i jeszcze bardziej głodna gry. Jeszcze nie wszyscy zdążyli zadebiutować, ale przyjdzie na to pora po okresie wakacyjnym. Dlatego jesteśmy optymistycznie nastawieni - uważa Filip Rozborski, prezes i zarazem zawodnik Pomorzanina Gdynia.

Portowiec GdańskFalstart zaliczył Portowiec Gdańsk, który potrzebował trochę czasu na uporanie się z problemami organizacyjnymi. Wydaje się, że klub ma już je za sobą i teraz poluje na premierowe zwycięstwo. Pomóc ma w tym powrót trenera Dariusza Głosa, założyciela klubu, który prowadził zespół już wcześniej, ale na rok usunął się w cień.

- Zebraliśmy się dość późno, bo na 3-4 tygodnie przed inauguracją. Przez długi czas nie wszystko było pewne, ale ostatecznie postanowiłem ponownie objąć drużynę. Początek sezonu nie poszedł po naszej myśli, ale nie składamy broni. Jestem pozytywnie zaskoczony szeroką kadrą. Na treningach pojawia się regularnie około 25 osób, a ćwiczymy 2 razy w tygodniu, więc to napawa optymizmem. Trzon drużyny został zachowany, jest kilka nowych twarzy, więc na razie chcemy ustabilizować naszą grę. W całej tej sytuacji na razie trudno mówić, że będziemy walczyć o awans. Na pewno mogę potwierdzić, że utrzymanie to coś, co jest planem minimum - mówi szkoleniowiec Portowca Gdańsk.

Morena Gdańsk25-lecie istnienia klubu w tym sezonie będzie świętowała Morena Gdańsk. Jednak z racji, że drużyna jest beniaminkiem A klasy, nie zmierza stawiać przed sobą górnolotnych celów.

- Latem dołączyło do nas wielu nowych zawodników. Jest nas tylu, że musieliśmy utworzyć dwa zespoły. W A klasie grają ci, którzy kilka tygodni temu wywalczyli awans do A klasy, natomiast w drugi składa się z weteranów i m.in. graczy, którzy skończyli wiek juniorski. A wszystko to na 25-lecie istnienia klubu. Trenujemy raz w tygodniu, frekwencja jest zadowalająca, ale tak naprawdę wszystko unormuje się dopiero we wrześniu. Dopiero co awansowaliśmy z B klasy, dlatego w tej chwili możemy mówić o utrzymaniu w kontekście założeń. A jak się sezon potoczy, to zobaczymy - wyjaśnia Jarosław Waraksa, kierownik i zarazem piłkarz A-klasowej Moreny.
Wszystkie te drużyny zaprezentują się w pierwszy weekend września. Sprawdź, gdzie wybrać się na mecz.

NAJBLIŻSZE MECZE Z TRÓJMIEJSKICH ZESPOŁÓW NIŻSZYCH KLAS ROZGRYWKOWYCH i CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW
Górnik Zabrze - ARKA GDYNIA, niedziela, godz. 12
TERMINARZ I TABELA CLJ

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
Pogoń Szczecin - LECHIA GDAŃSK, sobota, godz. 12
FASE Szczecin - ARKA GDYNIA, sobota, godz. 15
TERMINARZ I TABELA CLJ U-17

EKSTRALIGA KOBIET
Sportis Bydgoszcz - APLG GGDAŃSK, niedziela, godz. 12
TERMINARZ I TABELA EKSTRALIGI KOBIET

III LIGA
Błękitni Stargard - BAŁTYK GDYNIA, sobota, godz. 13

IV liga
Pogoń Lębork - JAGUAR GDAŃSK, sobota, godz. 17
Czarni Pruszcz Gdański - GEDANIA, sobota, godz. 11
LECHIA II GDAŃSK - Anioły Garczegorze, sobota, godz. 11, ul. Jana z Kolna 18
pauza: ARKA GDYNIA
TERMINARZ I TABELA IV LIGI

V liga
KS Chwaszczyno - GEDANIA II, sobota, godz. 15
Osiczanka Osice - BAŁTYK II GDYNIA, sobota, godz. 15:30
AS POMORZE - OGNIWO SOPOT, sobota, godz. 19, ul. Wyzwolenia 8
KAMIONKA SOPOT - Zenit Łęczyce, sobota, godz. 15, ul. Jana z Kolna 18
TERMINARZ I TABELA V LIGI

A klasa
Celtic Reda - POMORZANIN GDYNIA, sobota, godz. 11
STOCZNIOWIEC GDAŃSK - JAGUAR II GDAŃSK, sobota, godz. 15, ul. Marynarki Polskiej 177
MORENA GDAŃSK - KS Mściszewice, sobota, godz. 19:30, ul. Budowlanych 49
PORTOWIEC GDAŃSK - Wisła Długie Pole, sobota, godz. 13, ul. Wyzwolenia 8
TERMINARZ I TABELA A KLASY, GRUPY I
TERMINARZ I TABELA A KLASY, GRUPY II

B klasa
POMERANIA GDAŃSK - MORENA II GDAŃSK, sobota, godz. 19:30, ul. Smoleńska 6
KP GDYNIA - AP KP GDYNIA, sobota, godz. 17, ul. Olimpijska 5
UKS KLUKOWO - GKS Żukowo, sobota, godz. 17:30, ul. Radarowa 26
BAŁTYK III GDYNIA - GTS Pruszcz Gdański, niedziela, godz. 11, ul. Górskiego 10
TERMINARZ I TABELA B KLASY

Opinie wybrane


wszystkie opinie (26)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.