Odra Opole - Arka Gdynia 1:0. Kompromitacja w 1/32 finału Pucharu Polski

26 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Nando i Jakub Wawszczyk. Reakcja piłkarzy Arki Gdynia na wyeliminowanie z Pucharu Polski. Nando i Jakub Wawszczyk. Reakcja piłkarzy Arki Gdynia na wyeliminowanie z Pucharu Polski.

Arka Gdynia odpadła w 1/32 finału Pucharu Polski sezonu 2019/2020. Zdobywca trofeum w 2017 roku i finalista edycji w 2018 roku, został wyeliminowany już w pierwszym meczu bieżących rozgrywek. Żółto-niebiescy przegrali z Odrą Opole 0:1 (0:1), najsłabszą drużyną I ligi, która w dodatku na rezerwowy skład, który wystawił trener Jacek Zieliński, w dużej mierze odpowiedziała również drugim zestawieniem. Jedynego gola strzelił Miłosz Trojak w ostatniej minucie doliczonego czasu gry po rzucie rożnym.

1 Krysiak – 9 Mikinić, 2 Żemło, 27 Kamiński, 66 Trojak, - 10 Adamek, 14 Bonecki, 17 Wdowik, 22 Błanik, 7 Janus - 8 Sobol
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Sobczak, Jakowlenko
Widzów: 1117
30 Krzepisz - 2 Olczyk, 3 Maghoma, 23 Marić, 13 Samu - 77 Nando, 26 Danch, 27 Budziński, 46 Wawszczyk - 91 Serrarens, 11 Siemaszko
  • 52' 1 Krysiak Zmiany 23 Rosa
  • 81' 27 Kamiński Zmiany 3 Wypych
  • 85' 24 Błanik Zmiany 77 Janasik
  • 46' 91 Serrarens Zmiany 38 Wilczyński
  • 73' 11 Siemaszko Zmiany 9 Marcus
  • 79' 13 Samu Zmiany 31 Łoś
  • 90+8 Trojak
  • 72' Adamec
  • 71' Nando
  • 75' Samu
  • 90+3 Maghoma

Pozostałe mecze 1/32 finału Totolotek Puchar Polski 2019/2020

• Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk 2:3 (2:0)
  • Cracovia - Jagiellonia Białystok 4:2 (2:1)
  • Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)
  • Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
  • Błękitni Stargard - Wisła Kraków 2:1 (1:0)
  • GKS Katowice - Warta Poznań 0:0, karne 5:3
  • Zagłębie II Lubin - Miedź Legnica 2:2 (2:0, 2:2), karne 1:3
  • Chełmianka Chełm - Znicz Pruszków 3:3 (1:0, 1:1), karne 5:4
  • Ruch Chorzów - Stomil Olsztyn 3:4 (0:1, 3:3) po dogrywce
  • Hutnik Kraków - Resovia 2:3 (1:1, 1:1) po dogrywce
  • Legia II Warszawa - Wigry Suwałki 2:0 (0:0)
  • Elana Toruń - Radomiak Radom 1:2 (0:1)
  • Stal Rzeszów - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)
  • KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (1:2)
  • Stilon Gorzów Wielkopolski - Olimpia Zambrów 5:1 (3:1)
  • Chrobry Głogów - Lech Poznań 0:2 (0:0)
  • Garbarnia Kraków - Bytovia Bytów 1:2 (0:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Górnik Zabrze 0:6 (0:3)
  • Stal Brzeg - Olimpia Elbląg 1:2 (0:1)
  • Pogoń Siedlce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)
  • Chemik Police - Stal Stalowa Wola 0:4 (0:2)
  • GKS 1962 Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
  • Rekord Bielsko-Biała - Concordia Elbląg 2:1 (0:0)
  • Gryf Słupsk - Górnik Łęczna 1:3 (1:3)
  • Chemik Moderator Bydgoszcz - Wisła Płock 0:1 (0:0)
  • GKS Bełchatów - GKS Tychy 0:2 (0:0)
  • Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa 0:2 (0:1)
  • Chojniczanka - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
  • Olimpia Grudziądz - Stal Mielec 0:3 (0:1)
  • Unia Skierniewice - Piast Gliwice 1:5 (0:1, 1:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź 0:3 (0:1)

Trener Zieliński przyznał, że czasem pierwszy krok w Pucharze Polski jest najtrudniejszy, ale dotrzymał słowa i na spotkanie w Opolu wystawił głównie piłkarzy, którzy mniej grali

1/32 finału Pucharu Polski: Odra Opole - Arka Gdynia - zapowiedź

w porównaniu z ostatnim meczem ligowym, który Arka wygrała na wyjeździe z ŁKS 4:1, w "11" żółto-niebieskich zostało tylko 3 zawodników: Budziński, Mghoma i Wawszczyk

ŁKS Łódź - Arka Gdynia 1:4 - relacja, możliwość wystawienie ocen piłkarzom i trenerowi

debiut w Arce zaliczy Hiszpan Samu (ARKA Gdynia), a po raz pierwszy w "11" - inny piłkarz tej nacji - Nando (ARKA Gdynia)
kapitanem Arki dziś Siemaszko, czyli jeden z piłkarzy, który nie tylko zagrał, ale i strzelił gola w wygranym finale Pucharu Polski w 2017 roku

Stadion Narodowy, 2 maja 2017: Arka Gdynia - Lech Poznań 2:1 - relacja, video, foto

trener Zieliński na ławce ma tylko 6 piłkarzy. Wszystko dlatego, że chciał podstawowym graczy oszczędził 8-godzinnej podróży w jedną stronę do Opola, skoro już w niedzielę o godzinie 12:20 Arka zagra u siebie z Piastem
w Gdyni został m.in. Vejinović, Ligowiec Sierpnia 2019

Marko Vejinović odpowiada na wasze pytania - wywiad

ławka rezerwowych Arki: Staniszewski, Marcus, Antonik, Łoś, Stępień, Wilczyński
zwraca uwagę duża liczba młodzieżowców Arki. W "11" jest ich dwóch, a na ławce aż czterech
Odra, która w I lidze zajmuje ostatnie miejsce, nie wygrywając żadnego z 10 meczów w tym sezonie, aż 6 zmian w porównaniu z ostatnim spotkaniem, przegranym 2:3 z Chrobrym
piłkarze na prezentacji. Arka na żółto, Odra niebieskie koszulki, czerwone spodenki
1'
od środka rozpoczęła Odra
1'
Arka dziś w ustawieniu 1-4-4-2
1'
pierwsza akcja Odry i ryzykowne wybicie Maghomy (ARKA Gdynia). Piłka blisko bramki Arki i rzut rożny
1'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika Janusa, byłego piłkarza m.in.... Arki
2'
pierwsza akcja Arki, ale nikt nie doszedł do podanie Nando (ARKA Gdynia). Od bramki rozpocznie Krysiak (Odra Opole)
3'
widać, że Odra ma respekt przed Arką, cofa się na własną połowę, warto to wykorzystać
6'
mało składnych akcji z obu stron
8'
doping dla Arki
9'
kolejny atak Arki, po który piłkę od bramki rozpoczyna bramkarz gospodarzy
10'
niecelny strzał Mikinica (Odra Opole), domagał się jeszcze rzutu rożnego, sugerując rykoszet po swoim strzale, ale sędzia nakazał grać od bramki Krzepiszowi (ARKA Gdynia)
11'
żadna z drużyn nie potrafi przejąć kontroli nad grą
12'
niecelny strzał Wawszczyka (ARKA Gdynia), który dziś ustawiony na lewej pomocy. Młodzieżowiec Arki trafił jeszcze w Serrarensa (ARKA Gdynia)
12'
Wawszczyk (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
12'
trener Zieliński domaga się rzutu rożnego, uznając że piłka do uderzenie Serrarensa (ARKA Gdynia) przed wyjściem poza boisko dotknęła jeszcze Kamińskiego (Odra Opole)
13'
sędzia nakazał Krysiakowi (Odra Opole) wznowić grę od bramki
14'
Marić wybił piłkę po dośrodkowaniu Mikinica (Odra Opole)
15'
kolejne dośrodkowanie Odry, Tym razem Olczyk (ARKA Gdynia) dobrze główkował po wrzutce Boneckiego (Odra Opole)
17'
Odra bez respektu już dla Arki, próbuje rozgrywać piłkę od tyłu
18'
Wawszczyk (ARKA Gdynia) zablokował, próbującego wyjść z piłką własnego pola karnego Mikinicia (Odra Opole). Futbolówka odbita od piłkarza Arki wyszła poza boisko
19'
gdy tylko Odra próbuje zagrać dłuższą piłką, to w środku boiska padają one łupem Dancha (ARKA Gdynia), któremu pomaga praktyka środkowego obrońcy, choć dziś gra na środku drugiej linii
20'
Siemaszko (ARKA Gdynia) zszedł na lewe skrzydło, ale przegrał drybling z Mikiniciem (Odra Opole)
24'
fatalny błąd Serrarensa (ARKA Gdynia), nie przyjął piłki w "16" po doskonałym podaniu Budzińskiego (ARKA Gdynia), Holendrowi piłka uciekła poza boisko
24'
Nando (ARKA Gdynia) fauluje Żemło (Odra Opole) na połowie Odry
26'
Krzepisz (ARKA Gdynia) przejął dośrodkowanie Błanika (Odra Opole), uprzedzając Sobola (Odra Opole)
27'
dobry powrót Nando (ARKA Gdynia). Zabrał piłkę atakującemu Janusowi (Odra Opole)
28'
niecelne uderzenie po kontrze Arki. Szybki atak rozprowadził Siemaszko (ARKA Gdynia)
29'
dobra interwencja Olczyka (ARKA Gdynia) we własnym polu karnym, który wybił piłkę spod nóg Błanika (Odra Opole)
30'
na razie zbytnio nie widać, która drużyna gra w ekstraklasie, a która w I lidze
33'
rzut wolny dla Arki, niezła sytuacja do dośrodkowania
34'
dośrodkowanie Olczyka (ARKA Gdynia) prosto w ręce Krysiaka (Odra Opole)
35'
znów "Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
36'
Krysiak (Odra Opole) przejął piłkę po dośrodkowaniu Samu (ARKA Gdynia)
36'
po dośrodkowaniu Olczyka (ARKA Gdynia) Serrarens (ARKA Gdynia) zamiast w kierunku bramki gra głową... w przeciwnym kierunku
37'
bardzo dobra interwencja Krzepisza (ARKA Gdynia). Po kontrze Odry wybił poza boisko piłkę po strzale Adamka
37'
zamieszanie w polu bramkowym Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Janusa (Odra Opole). Krzepisza (ARKA Gdynia) wyręczył Danch (ARKA Gdynia)
38'
Odra coraz odważniej atakuje
39'
zablokowany strzał z dystansu Samu (ARKA Gdynia)
40'
trener Zieliński cały czas ogląda mecz na stojąco, podjął ryzyko aż tak mocno wystawiając rezerwowych w Pucharze Polski. Inna sprawa, że Odra też nie gra podstawowym składem
41'
Wawszczyk (ARKA Gdynia) w polu bramkowym Odry faulował Mikinicia (Odra Opole)
42'
Odra gra coraz bardziej odważniej
42'
po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zamieszanie w "16" Arki. Przedzierał się Sobol (Odra Opole), ostatecznie piłka trafiła w ręce Krzepisza (ARKA Gdynia)
44'
niecelnie główkował Serrarens (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Budzińskiego (ARKA Gdynia)
45'
piłkarze Arki mogą czuć się jak u siebie, gdyż doping głównie pod ich adresem, ale nie przekłada się to na grę
45+1
Bonecki (Odra Opole) wywalczył rzut rożny
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Janusa (Odra Opole)
45+1
niecelne uderzenie z dystansu Trojaka (Odra Opole)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W OPOLU BEZ GOLI
Trener Zieliński bardzo mocno przebudował skład, zostawiając tylko 3 zawodników z ostatniej "11" ligowej, ale Odra również nie gra w teoretycznie najmocniejszy zestawieniu, bo w porównaniu z ostatnim meczu I ligi dokonała aż 6 zmian. Dlatego tym bardziej szkoda, że Arka nie wykorzystała pierwszych minut, kiedy gospodarze rozpoczęli z respektem i mocniej nie zaatakowali. A czym dłużej trwał mecz, tym trudno było wskazać, która ekipa gra w ekstraklasie, a która w I lidze. Dość powiedzieć, że do przerwy częściej przy piłce była Odra (55:45). Pod bramkami niewiele się działo. Obie drużyny było stać na oddanie po 1 celnym uderzeniu.
w przerwie najmocniej rozgrzewa się Wilczyński, to niespełna 18-letni napastnik Arki
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Serrarens, w jego miejsce wchodzi Wilczyński.
46'
zmian w ataku Arki poniekąd wymuszona, Holender co prawda nic nie pokazał w pierwszej połowie, ale zszedł na skutek kontuzji stawu skokowego
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
gospodarze bez zmian w składzie
48'
Siemaszko główkuje w poprzeczkę

49'
pomocy medycznej potrzebuje Krysiak (Odra Opole)
49'
rozgrzewa się Rosa, to były bramkarz m.in. Lechii Gdańsk, ale w pierwszej drużynie biało-zielonych nie zadebiutował
51'
będzie zmiana w bramce Odry, nosze wkraczają na boisko
52'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza na noszach Krysiak, w jego miejsce wchodzi Rosa.
52'
Rosa (Odra Opole) to podstawowy bramkarz Odry w tym sezonie. W I lidze rozegrał 7 z 10 meczów
55'
nieznacznie niecelny strzał przewrotką Siemaszki (ARKA Gdynia), który złożył się do uderzenia po dośrodkowaniu Wawszczyka (ARKA Gdynia)
56'
dobre interwencje Maricia, który przerwał kontrę Błanika (Odra Opole), a po chwili Boneckiego (Odra Opole)
57'
Maghoma (ARKA Gdynia) znów wybił piłkę nieznacznie obok własnej bramki, podobnie uczynił na początku meczu
58'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Janusa (Odra Opole) niecelny strzał z woleja sprzed "16" Adamca
57'
kolejny rzut rożny dla Odry
58'
tym razem bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z kornera Janusa (Odra Opole)
61'
niewiele zabrakło Siemaszce do strzału głową. Piłka w rękach Rosy (Odra Opole)
63'
Błanik (Odra Opole) wywalczył rzut rożny dla Odry
63'
bez zagrożenia dla Arki pod dośrodkowaniu z narożnika boiska Janusa (Odra Opole)
64'
nadal Arka nie potrafi pokazać w Opolu, która drużyna gra w ekstraklasie, a która zamyka tabelę I ligi
68'
Arka próbuje "wyżej podejść", aby utrudnić rozegranie piłki od tytułu Odrze
68'
68'
poprzeczka ratuje Arkę po strzale Trojaką (Odra Opole) głową i interwencji Krzepisza (ARKA Gdynia). Sytuacja miała miejsce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adamca
71'
Żółtą kartką został ukarany Nando (ARKA Gdynia)
72'
sędzia Stefański podchodzi do monitora, by zobaczyć, co zdarzyła się przy pojedynku Adamca z Nando (ARKA Gdynia)
72'
Żółtą kartką został ukarany Adamec (Odra Opole), który zagrał w tym pojedynku ręką
73'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Marcus.
73'
Marcus (ARKA Gdynia) zostaje kapitanem Arki
73'
Maghoma (ARKA Gdynia) blokuje strzał Sobola (Odra Opole) we własnym polu karnym
75'
Żółtą kartką został ukarany Samu (ARKA Gdynia) po faulu na Sobolu
76'
Wawszczyk (ARKA Gdynia) wybił piłkę na rzut rożny spod nóg Błanika (Odra Opole)
77'
bez zagrożenia dla Arki po rzucie rożnym Adamika
79'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Samu, w jego miejsce wchodzi Łoś.
79'
zmiana ustawienia w Arce, Wawszczyk (ARKA Gdynia) przesunięty na lewą obronie, czyli tak, gdzie operował Samu (ARKA Gdynia), a Łoś (ARKA Gdynia) zagra na boku pomocy
79'
Kamiński (Odra Opole) potrzebuje pomocy medycznej
80'
Odra na razie w "10", Kamiński (Odra Opole) poza boiskiem, rozgrzewa się Wypych
81'
Odra Opole przeprowadza zmiana. Na boisko nie wraca kontuzjowany Kamiński, w jego miejsce wchodzi Wypych.
81'
zmiana Odry na środku obrony
82'
doping dla Arki z trybun, ale na boisku nadal 0:0
82'
gdy po 90 minutach gry będzie remis, to sędzia zarządzi dogrywkę 2x15 minut
84'
Odra miała kłopoty z wybicie z własnej "16", ale ostatecznej jej się to udało
85'
Odra Opole przeprowadza ostatnią zmianę w 90 minutach gry. Boisko opuszcza Błanik, w jego miejsce wchodzi Janasik.
80'
Odra na razie w "10", Kamiński (Odra Opole) poza boiskiem, rozgrzewa się Wypych (Odra Opole)
80'
Piast, który w niedzielę zagra w Gdyni, wygrał w Pucharze Polski z Unią Skierniewice 5:1
87'
po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA Gdynia) Łoś (ARKA Gdynia) nie doszedł do piłki, mimo że Rosa (Odra Opole) stał jak "przyspawany" do linii bramkowej
89'
Wdowik (Odra Opole) wywalczył rzut rożny
90'
pomocy medycznej potrzebuje Olczyk (ARKA Gdynia)
90'
aż 8 minut doliczonych do drugiej połowy, tylko sędzia wie, dlaczego tak dużo
90+1
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Janusa (Odra Opole)
90+2
Trojak (Odra Opole) zablokował strzał Dancha (ARKA Gdynia). Rzut rożny dla Arki
90+2
po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Budzińskiego (ARKA Gdynia) strzelał Wawszyczyk. Roda odbił piłkę na róg
90+3
Żółtą kartką został ukarany Maghoma (ARKA Gdynia) przy próbie dojścia dośrodkowania po wrzutce Budzińskiego.
90+4
Rosa (Odra Opole) na róg wybił piłkę po strzale Marcusa (ARKA Gdynia)
90+5
i jeszcze jeden rzut rożny dla Arki
90+5
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Nando (ARKA Gdynia) niecelnie strzelał Wawszczyk (ARKA Gdynia)
90+6
Arka atakuje w doliczonym czasie gry, ale czy to nie jest spóźniony zryw, by uniknąć dogrywki
90+7
Danch (ARKA Gdynia) blokuje strzał Janasika (Odra Opole). Rzut rożny dla Odry
90+7
i kolejny korner dla gospodarzy, po wybiciu piłki poza boisko Budzińskiego (ARKA Gdynia)
90+8
[1:0] Odra Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Trojak. Zaspała defensywa Arki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adamca najwyżej do strzału głową wyskoczył Trojak i "główką" nie dał szans Krzepisza
90+8
Sędzia nie pozwala na wznowienie gry
90+8
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRYWA Z ODRĄ 0:1 i JUŻ W PIERWSZYM SPOTKANIU ODPADA Z PUCHARU POLSKI SEZONU 2019/2020
Jeśli trener Arki chciał "odfajkować" Puchar Polski, to mu się to udało. Drużyna ekstraklasy, obojętnie w jakim składzie, która przegrywa posiadanie piłki z ostatnią drużyną I ligi, która też nie gra w najsilniejszy zestawieniu, nie wygląda poważnie. Arka przegrała w posiadaniu piłki w polu 45:55. Trener Zieliński w warunkach meczowych chciał się przekonać o wartości piłkarzy, którzy mniej grają, ale czy jako doświadczony ligowiec musiał narazić Arkę na takie ryzyko? Wiemy doskonale, że nie od niego zależały wszystkie transfery, ale umiejętności prezentowane na treningach przez zawodników powinny być dla tak doświadczonego szkoleniowca wystarczającym miernikiem, czy ktoś z zakontraktowanych nadaje się do gry, czy nie. Od trenera Zielińskiego, po takim blamażu oczekujemy, prawdziwej odpowiedzi, ilu piłkarzy w Arce autentycznie wypełnia ekstraklasowe kryteria.
Obie drużyny oddały po 3 celne strzały. Arka odpadła w Pucharze Pucharze Polski po raz pierwszy po porażce z drużyną I ligi od ponad 4 lat.
Arka Gdynia w Pucharze Polski nie została wyeliminowana przez I-ligowca od ponad 4 lat!

Wszystkie opinie

• arka buahahahahahahahaaaaahhaahahhaa (12)

Tak śmiali się z Lechii, a tu zobacz z ostatnią drużyną 1 ligi w 4 litery.
    Arka to dno i żenada oraz wstyd dla Trójmiasta

• 339 22

• Z takim składem to arka nawet z pierwszej ligi by spadła (4)