Ofensywny Trefl Sopot pokonał Kinga Szczecin. Pierwsza setka w sezonie

5 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Łukasz Kolenda był najskuteczniejszym koszykarze Trefla w meczu z Kingiem. Łukasz Kolenda był najskuteczniejszym koszykarze Trefla w meczu z Kingiem.

Trefl Sopot po raz pierwszy w sezonie pokazał ofensywną koszykówkę i pokonał na wyjeździe Kinga Szczecin 104:94 (27:29, 25:17, 19:31, 33:17). Wcześniej nie zdołał przekroczyć bariery stu punktów. Aż sześciu koszykarzy żółto-czarnych zdobyło ich 10 lub więcej. Dla trenera Jukki Toijali to druga wygrana w Energa Basket Lidze.

W NIEDZIELĘ MECZ NA SZCZYCIE LIGI KOSZYKARZY. PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ STARCIA POLSKI CUKIER TORUŃ - ARKA GDYNIA

King: Kikowski 16 (2x3, 5 as.), Diduszko 15 (3x3, 5 zb.), Schenk 14 (3x3), Sajus 10 (6 zb.), Paliukenas 10 oraz Jogela 15 (5 as.), Bartosz 9 (1x3), Mckee 5 (1x3), Wilczek 0

TREFL: Baker 14 (2x3), Milovanović 12 (11 zb.), Leończyk 10 (5 zb.), Śmigielski 8 (1x3), Flowers 8 oraz Ł. Kolenda 16 (2x3), Zagorac 15 (2x3, 7 zb.), Jeszke 13 (3x3), Taylor 8, Kulka 0

Koszykarze Trefla Sopot wyszli w sobotę na boisko drużyny, która będzie grać o awans do play-off, ale z drugiej strony nie prezentuje ostatnio wybitnej koszykówki. Dlatego też, choć żółto-czarni nie byli stawiani w roli faworyta, to jednak mogli pokusić się o niespodziankę i zdobyć cenne, wyjazdowe zwycięstwo.

W pierwszej kwarcie mieliśmy popisy strzeleckie z obu stron boiska. Wśród gości aktywni byli Milan Milovanović, Paweł Leończyk oraz Piotr Śmigielski. Zdobyli dla Trefla pierwszych 12 punktów. Po raz pierwszy na prowadzeniu sopocianie znaleźli się na początku 9. minuty, kiedy po rzucie z półdystansu Damiana Jeszke zrobiło się 20:19 dla gości. Do końca kwarty King zdobył jednak aż 10 pkt, sopocianie odpowiedzieli 7 więc na tablicy wyników mieliśmy 29:27 dla szczecinian.

W drugiej kwarcie drużynie Jukki Toijali udało się wzmocnić defensywę. A gdy w 13. min za trzy trafił Jeszke, przyjezdni prowadzili 34:31. Trefl prezentował twardą koszykówkę, którą rzadko oglądaliśmy we wcześniejszej fazie sezonu. I choć King przejął jeszcze prowadzenie, to późniejsze 5 pkt z rzędu utrzymującego dobrą formę po derbach Trójmiasta Sasy Zagoraca oraz trójka Iana Bakera przyniosły w 18. min. prowadzenie żółto-czarnym 48:41. Słoweniec zakończył także zdobywanie punktów w drugiej kwarcie (46:52).

Po zmianie stron sopocianie grali dobrze do 27. min. kiedy Jeszke ponownie odzyskał dla nich prowadzenie trafieniem spod kosza (65:66). Niestety później uciekła im koncentracja, a Paweł KikowskiMateusz Bartosz zdobyli po 5 pkt i zrobiło się 75:68 dla Kinga. I choć trójką odpowiedział grający najlepszy mecz w karierze w barwach Trefla Jeszke, to kwartę trafieniem zamknął Kikowski (77:71).

Treflowi udało się szybko odbudować. I już w 33. min. po akcji dwa plus jeden Zagoraca przegrywał tylko 80:81. Następnie żółto-czarni poprawili obronę, a w ataku zaczął szaleć Łukasz Kolenda. Wspomogli go Jermaine Flowers, Milovanović oraz Leończyk, który w przeszłości grał w klubie ze Szczecina, i w 37. min. Trefl mógł się poczuć pewnie (84:94). King się jednak nie poddał. Zdobył szybko 5 pkt i mecz ponownie był wyrównany. Sopocianie rozegrali końcówkę z chłodną głową, dobrze wykonywali rzuty wolne, po raz pierwszy rzucili ponad 100 punktów w meczu w sezonie 2018/2019 i wygrali.

Wyniki 14 kolejki

• King Szczecin - TREFL SOPOT 94:104 (29:27, 17:25, 31:19, 17:33)
  • Polski Cukier Toruń - ARKA GDYNIA 96:73 (28:21, 17:21, 27:14, 24:17)
  • Anwil Włocławek - TBV Start Lublin 90:80 (24:22, 34:16, 12:28, 20:14)
  • GTK Gliwice - Legia Warszawa 86:71 (25:21, 19:23, 21:12, 21:15)
  • Polpharma Starogard Gd. - Rosa Radom 107:86 (24:15, 30:22, 32:30, 21:19)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Spójnia Stargard 86:84 (21:18, 17:15, 18:27, 20:16, d. 10:8)
  • AZS Koszalin - MKS Dąbrowa Górnicza 85:89 (18:22, 17:22, 20:23, 23:11, d. 7:11)
  • Miasto Szkła Krosno - Stelmet Enea BC Zielona Góra 73:87 (20:21, 18:26, 20:19, 15:21)
  • Awansem z 17. kolejki:
  • Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 89:65 (16:22, 29:6, 21:17, 23:20)

Opinie (22) 2 zablokowane

• Dobry występ Trefla i zwycięstwo!Brawo!

• 25 3

• (2)

Gratulacje dla trenera i zespołu za wygraną i zwłaszcza,że na wyjeździe.Mam nadzieję,że tym spotkaniem Jeszke się odblokował.

• 22 3

• To bardzo dobra wiadomość.Gratulacje.

• 15 1

• Jeszke

Fart...cały sezon nic nie gra

• 0 0

• No przecież wiadomo ze to nie jest skład na 15 miejsce tylko chociaż na 9-10... (3)

Ważne ze psychiczne przełamanie ....proponuje jeszcze wziąć Matczaka na wypożyczenie.

Pomysleć ze gdyby nie żenujące porażki z Dąbrowa,Legia , Krosnem, dzień konia gliwic (nawet rudy amator trafiał) i ... mecz z arka ( dwa błędy Bostica w ostatniej minucie niezauważone kroki po których trafił florence, a potem odbił piłkę od autu i był faul za 3) to byłby bilans .....8-6 i top 8 .....

• 8 4

• A takie drogie te Kingi, takie litewskie. Jeszcze 2 m-ce temu coś nieśmiało wspominali o medalach...
    Brawa z Gdyni Trefelki!

• 24 5

• Łukasz Kolenda ostatni sezon w Trefl Sopot

• 10 20

• Nutka optymimu (5)

Ważne wyjazdowe zwycięstwo, które w końcu być może będzie początkiem częstszego zdobywania punktów. Żałuję końcówki meczu z Arką. Była akcja, żeby wyjść na prowadzenie po takiej stracie punktowej. Z całym szacunkiem do rywala, ale myślę, że tego meczu Trefl już by nie wypuścił.

• 17 6

• (4)

te derby dłuuugo będą was bolały))) i tak miało być

• 8 15

• (1)

boleć to mnie może ząb dzisiaj
        wygrana arki,czy jak tam nazywa się wasz klubik była i musiała być.
        inny wynik byłby MEGA sensacją ( a o mały włos tak by się stało)

• 7 5

• to lecz zęby i codziennie używaj pasty i szczoteczki

• 1 6

• Kompleksy. (1)

Na długi czas zapadły kompleksy w Gdynskich Głowach po Derbach w hali 100-lecia. Jak się zakończyły? Każda pamięta.

• 3 7

• każyd pamięta ostatnie
          zresztą kogo obchodzi jakiś smieszny treflik walczący o utrzymanie

• 3 4

• Gd

Jeszke - może wreszcie. Ważna wygrana, pomoże w lepszej atmosferze w drużynie. Tym bardziej ze każdy (poza Kula) rzucił swoje. Hej Trefl!

• 16 3

• Nareszczie. Szkoda że tak późno sie obudzili i sezon jest praktycznie stracony. (2)

Ale w końcu zaczynjaą grać tak jak tego od nich oczekujemy. Już na derbach było Ok i gdyby nie wyraźna pomoc sędziów to arka wracałaby do domu z porażką.