Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

9 sierpnia 2001 (artykuł sprzed 19 lat)
Pomorzanie dominowali w pierwszej fazie żeglarskiej części Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po podsumowaniu wyników w trzech klasach okazało się, że nasi reprezentanci zdobyli nie tylko 7 medali, ale ponadto Pomorskie prowadzi w punktacji województw, a SKŻ Hestia Sopot jest najlepszym klubem. W drugiej fazie, która też odbędzie się w Poznaniu, do rozdania pozostaną medale w klasach Optymist i L'Equipe.

W windsurfingowej klasie Aloha cztery z sześciu krążków wywalczyli sopocianie. Wśród dziewcząt Karolina Kroplewska wyprzedziła swoją koleżankę klubową, Annę Łosiewicz, a w rywalizacji chłopców sopocian podzielił Kamil Topka (MOS Iława). Złoto zdobył Tomasz Frydrychowicz, a brąz Michał Kolka.

Nie zawiedli wicemistrzowie Europy w klasie Cadet. Rafał Becker i Andrzej Sadura (Stal Gdynia) pewnie sięgnęli po mistrzowski tytuł na krajowym podwórku. W tej samej specjalności wśród dziewcząt brąz wywalczyły ich koleżanki klubowe, Anna Sadowska i Zuzanna Sadura.

Lepsze były tylko: Agnieszka Knorps i Sandra Rozwadowska (Baza Mrągowo) oraz Agata Piecha i Sabine Neuman (Energetyk Rybnik).

Pomorski skarbiec na podpoznańskim Kietrzu uzupełnił Norbert Wilandt. Zawodnik Zatoki Puck w klasie Laser Radial był drugi, za Grzegorzem Sierpowskim (LKS Poznań).

W punktacji województw wyprzedzamy warmińsko-mazurskie o 33 punkty, a w zestawieniu klubów SKŻ Hestia ma 18 "oczek" przewagi nad Dwójką Warszawa.

jag.