Olimpia Grudziądz - Lechia Gdańsk 0:1. Awans do 1/8 finału Fortuna Puchar Polski

17 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Łukasz Zwoliński strzela jedynego gola w meczu Olimpia Grudziądz - Lechia Gdańsk, na wagę awansu do 1/8 finału Fortuna Puchar Polski. Łukasz Zwoliński strzela jedynego gola w meczu Olimpia Grudziądz - Lechia Gdańsk, na wagę awansu do 1/8 finału Fortuna Puchar Polski.

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe II-ligową Olimpię Grudziądz 1:0 (0:0) i awansowała do 1/8 finału Fortuna Puchar Polski. Wszystko co najważniejsze w tym spotkaniu wydarzyło się między 64. a 66. minutą. Najpierw Łukasz Zwoliński wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za faul na 16-letnim Kacprze Urbańskim, a następnie dopiero po analizie VAR sędzia anulował wyrównującego gola dla miejscowych. Kolejna runda zaplanowana jest w lutym przyszłego roku, a pary zostaną wyłonione w losowaniu, którego termin nie jest jeszcze znany.

Zwoliński
  • 81' 6 Andronic Zmiany 14 Leszczyński
  • 81' 11 Popalzay Zmiany 7 Kwiakowski
  • 90+3 23 Graczyk Zmiany 88 Janiak
  • 76' 15 Saief Zmiany 28 Paixao
  • 81' 19 Fila Zmiany 25 Nalepa
  • 83' 10 Urbański Zmiany 17 Żukowski
  • 83' 7 Gajos Zmiany 11 Mihalik
  • 64' Zwoliński karny
  • 62' Caique
  • 74' Embalo
  • 89' Pietrzyk

Pozostałe mecze 1/16 finału Fortuna Puchar Polski
  • Arka Gdynia - Korona Kielce 2:0 (1:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
  • Sokół Ostróda - Warta Poznań 1:3 (0:0, 0:0) po dogrywce
  • Garbarnia Kraków - Chojniczanka 1:3 (0:0, 1:1) po dogrywce
  • KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Górnik Zabrze 2:3 (1:1)
  • Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 0:1 (0:0)
  • Unia Janikowo - ŁKS Łódź 0:2 (0:2)
  • Znicz Pruszków - Lech Poznań 2:3 (1:1)
  • Ślęza Wrocław - Górnik Łęczna 0:2 (0:0)
  • GKS 1962 Jastrzębie - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
  • Świt Skolwin - Cracovia 0:1 (0:0)
  • Wisła Płock - Pogoń Szczecin (przełożony na 20.11)
  • Widzew Łódź - Legia Warszawa (przełożony na 25.11)
  • Stal Mielec - Piast Gliwice (przełożony na 2.12)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin (przełożony na 2.12)

dla Lechii to pierwszy mecz od 28 października. W ostatnich tygodniach aż 15 piłkarzy biało-zielonych miało pozytywny wynik na obecność koronowirusa

Jak rosła liczba zakażonych w Lechii?

ostatnim pechowcem jest Makowski, którego test dał wynik pozytywny na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-21

Zakażenie w młodzieżowej reprezentacji Polski

w zależności od tego jak poważne były objawy koronawirusa, piłkarze Lechii wracali do treningów w trzech grupach

Lechia Gdańsk po zakażeniach nadrabia zaległości. Trenuje nawet w weekend

Mariusz Szymkiewicz, trener przygotowania fizycznego, zapewniał, że mimo problemów drużyna będzie gotowa do gry

Trener przygotowania motorycznego Lechii Gdańsk zapewnia: Będziemy gotowi do gry - wywiad

przed meczem w Grudziądzu było kilka personalnych niewiadomych. Największa, kto zagra na pozycjach młodzieżowców. Ostatecznie wybór padł na: Kałuzińskiego i Urbańskiego

Piotr Stokowiec przed meczem z Olimpią Grudziądz

ławka rezerwowych Lechii: 12 Kuciak - 2 Pietrzak, 8 Haydary, 11 Mihalik, 17 Żukowski, 18 Arak, 25 Nalepa, 28 Paixao, 77 Kobryń
Niezależnie od składu Lechia jest zdecydowany faworytem meczu. Olimpia to wszak dopiero 12. drużyna II ligi, która w tym sezonie wygrała u siebie tylko raz
Olimpia w porównaniu z ostatnim meczem ligowych, zremisowanym z Błękitnymi Stargard 2:2, dokonała czterech zmian w "11"
ławka rezerwowych Olimpii: Sujecki, Kwiatkowski, Gabor, Maciejewski, Leszczyński, Mederos, Kalenik, Mnatsakanyan, Janiak
Lechia w stalowych strojach, Olimpia na biało
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia. Kapitanem dziś Gajos
4'
indywidualna akcja Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) zakończona strzałem w boczną siatkę
5'
szybka odpowiedź gospodarzy, ale Popalzay (Olimpia Grudziądz) nie utrzymał piłki w polu karnym i od bramki zacznie Alomerović (LECHIA Gdańsk)
6'
dobra okazja na gola dla gospodarzy. Embalo (Olimpia Grudziądz) spudłował głową z 5. metra po dośrodkowaniu Ciechanowskiego (Olimpia Grudziądz)
7'
kolejne dośrodkowanie Ciechanowskiego (Olimpia Grudziądz), tym razem poza bramkę
8'
dobra interwencja Alomerovicia (LECHIA Gdańsk) po strzale z ostrego kąta Ciechanowskiego
8'
Ciechanowski (Olimpia Grudziądz) to prawy obrońca, ale na razie po jego akcjach jest największe zagrożenie dla Lechii
9'
Sapela (Olimpia Grudziądz) odbił piłkę po strzale Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
9'
jeszcze w polu karnym pada Gajos (LECHIA Gdańsk) po starciu z Pietrzykiem (Olimpia Grudziądz). Sędzia nakazał grać dalej
10'
jest jednak przerwa na sprawdzenie tej sytuacji przez VAR
11'
nie ma rzutu karnego dla Lechii, gra wznowiona
12'
pod odważnym początku Olimpii, teraz Lechia stara się dłużej utrzymywać przy piłce i uporządkować grę
12'
niecelny strzał Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
14'
niecelny strzał sprzed pola karnego Graczyka (Olimpia Grudziądz)
16'
to powinien być gol. Zamykający akcję i dośrodkowanie Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) Saeif nie trafił głową w światło bramki z 6. metra.
19'
Gajos (LECHIA Gdańsk) doszedł do strzału głową, ale nie mógł nim zaskoczyć Sapeli (Olimpia Grudziądz)
20'
wślizg Andronicia (Olimpia Grudziądz) i piłka spod nóg Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) wybita poza boisko
20'
Andronic (Olimpia Grudziądz) ucierpiał przy tej interwencji
21'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska sprzed pola karnego strzelał Tobers (LECHIA Gdańsk), ale uderzenie zostało zablokowane
21'
Sapela (Olimpia Grudziądz) odbija piłkę po strzale Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
22'
rykoszet po strzale Conrado (LECHIA Gdańsk). Piłka wybita przez Pietrzyka (Olimpia Grudziądz) poza boisko
23'
kolejny strzał Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk). Tym razem po ziemi, z linii pola karnego. Zbyt lekko, by zaskoczyć Sapelę (Olimpia Grudziądz)
24'
rośnie przewaga Lechii. Już ponad 60 procent posiadania piłki po gdańskiej stronie
24'
Lechia wyraźnie przyspieszyła grę i stąd Olimpia ma kłopoty. Broni się od kilku minut na własnej połowie
25'
już 7 strzałów Lechii, w tym 4 celne
26'
pierwszy od dłuższe czasu wypad Olimpii. Skiksował Ciechanowski (Olimpia Grudziądz)
27'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) fauluje Embalo (Olimpia Grudziądz) przed własnym polem karnym
28'
Popalzay (Olimpia Grudziądz) z rzutu wolnego trafił w gdański mur. Piłka po odbiciu od niego wyszła poza boisko
28'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Widejki (Olimpia Grudziądz)
30'
Janczukowicz (Olimpia Grudziądz) zupełnie niepilnowany przed polem karnym Lechii. Na szczęście dla Alomerovicia (LECHIA Gdańsk) uderzył w środek bramki i Zlatan pewnie złapał piłkę
31'
Ciechanowski (Olimpia Grudziądz) zablokowany przez Conrado (LECHIA Gdańsk) i będzie korner dla miejscowych
32'
Popalzay (Olimpia Grudziądz) dośrodkował z narożnika boiska, a gdy ponownie doszedł do odbitej piłki był już na spalonym
36'
rykoszet po strzale Gajosa (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla Lechii
37'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do dośrodkowania Gajosa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
38'
nieudane dośrodkowanie Graczyka (Olimpia Grudziądz). Od bramki zacznie Alomerović (LECHIA Gdańsk)
39'
Kopacz (LECHIA Gdańsk) uprzedził w polu bramkowym Janczukowicza (Olimpia Grudziądz) po dośrodkowaniu Ciechanowskiego (Olimpia Grudziądz)
40'
nieudane dośrodkowanie Saiefa (LECHIA Gdańsk). Piłka bezpośrednio wyszła poza bramkę
41'
Popalzay (Olimpia Grudziądz) zaatakował lewym skrzydłem, a następnie ściął do środka i uderzył. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką
44'
niecelny strzał z dystansu Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
45'
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
piłkarze Olimpii sygnalizują, że Kubicki (LECHIA Gdańsk) zagrał ręką we własnym polu karnym, ale sędzia nakazuje grać dalej
45'
jest jeszcze rzut rożny dla Olimpii
45+2
zamieszanie w "16" Lechii po rzucie rożnym gospodarzy, ale gdy tylko piłka opuściła pole karne, sędzia zakończył tę połowę
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. OLIMPIA GRUDZIĄDZ - LECHIA GDAŃSK 0:0
Za nami połowa, w której sporo działa się pod obiema bramkami. Gdy tylko Lechia przyspieszała grę, osiągała przewagę i grała na połowie Olimpii. Jednak chwila luzu powodowała, że gospodarze od razu szukali swojej szansy w ofensywie.
Lechia strzelał 8 razy, w tym czterokrotnie celnie. Rywale odpowiedzieli 5 uderzeniami, w tym przy dwóch interweniował Alomerović (LECHIA Gdańsk). W gdańskiej drużynie szczególnie dużą ochotę do atakowania miał Zwoliński (LECHIA Gdańsk), który starał się uderzać praktycznie w każdej nadarzającej się okazji.
Najlepsze okazje na gole mieli jednak: Saeif i Embalo (Olimpia Grudziądz). Obaj z kilku metrów spudłowali po strzałach głową.
przypomnijmy, że dziś musi być wyłoniony zwycięzca. Gdyby nie było go po drugiej połowie, sędzia zarządzi dogrywkę 2x15 minut, a gdyby i ona nie przyniosła rozstrzygnięcia, będą strzelane rzuty karne
46'
drugą połowę rozpoczęła Olimpia
46'
obie drużyny bez zmian w sładach
47'
złe zagranie Gulczyńskiego (Olimpia Grudziądz). Od bramki Lechia
48'
zamieszanie w "16" Olimpii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kubickiego (LECHIA Gdańsk). Ostatecznie piłka w rękach Sapeli (Olimpia Grudziądz)
48'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) sygnalizuje sędziemu, że było zagranie ręką
49'
arbiter poczekał na podpowiedź VAR i wznowił grę
51'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) grał wzdłuż pola karnego, ale nikt z Lechii nie doszedł do tego podania
52'
zablokowany strzał Gajosa (LECHIA Gdańsk) i Conrado (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
52'
dośrodkowanie Fili (LECHIA Gdańsk) zbyt mocne. Od bramki zacznie Sapela (Olimpia Grudziądz)
53'
i już jesteśmy w polu karnym Lechii, gdzie został zablokowany strzał Embalo (Olimpia Grudziądz)
55'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) z łatwością przedarł się w pole karne, ale uderzył nad poprzeczką
56'
rzut rożny dla Olimpii
56'
Popalzay (Olimpia Grudziądz) dośrodkowaniem z narożnika boiska nie zagroził Lechii
59'
niewiele zmienia się w tym meczu, częściej przy piłce Lechia (60:40 posiadanie), ale gdy tylko jest okazja, Olimpia próbuje się "odgryzać", a ponadto jak na razie jest dobrze zorganizowana w defensywie
rzut karny
62'
sędzia odgwizdał faul Ciechanowskiego (Olimpia Grudziądz) na Urbańskim (LECHIA Gdańsk) i rzut karny dla Lechii
62'
Żółtą kartką został ukarany Caique (Olimpia Grudziądz).
64'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zwoliński z rzutu karnego. Pewny strzał Łukasza. Wyczekał, co zrobi bramkarz, a gdy Sapela ruszył w lewy róg bramki, strzelił w drugą stronę
65'
66'
Olimpia Grudziądz strzela bramkę. Gol Janczykowicza w kontrowersyjnych okolicznościach, gdy przy dojściu do piłki po dośrodkowaniu Popalzaya, padli na murawę Fila i Caique. Olimpia kontynuowała atak. Alomerović odbił piłkę po strzale Graczyka, ale wobec dobiki Janczukowicza był już bezradny
66'
pomocy lekarskiej potrzebuje Fila (LECHIA Gdańsk)
67'
sędzia udaje się do monitora VAR, aby obejrzeć, czy wszystko było zgodne z przepisami
69'
sędzia po analizie VAR anulował gola dla Olimpii. Lechii nadal prowadzi 1:0
71'
Sapela (Olimpia Grudziądz) łapie piłkę po dośrodkowaniu Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
73'
Sapela (Olimpia Grudziądz) złapał piłkę po strzale sprzed pola karnego Saeifa
74'
Żółtą kartką został ukarany Embalo (Olimpia Grudziądz) po faulu na Conrado
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Saief, w jego miejsce wchodzi Paixao.
76'
jak widać trener Stokowiec wzmacnia ofensywę, przechodzi do gry na dwóch napastników
77'
Andronic (Olimpia Grudziądz) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Conrado (LECHIA Gdańsk)
78'
piłka wybita pod dośrodkowaniu z narożnika boiska Gajosa (LECHIA Gdańsk). Urbański (LECHIA Gdańsk) z około 30 metra zagrał swoistego loba w kierunku bramki i Sapela (Olimpia Grudziądz) miał pewne kłopoty z opanowaniem piłki
80'
Conrado (LECHIA Gdańsk) zagrał wzdłuż pola bramkowego, ale nie miał szans, by dojść do niej Zwoliński (LECHIA Gdańsk)
80'
Alomerović (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę po dośrodkowaniu Ciechanowskiego (Olimpia Grudziądz)
80'
podwójną zmianę szykuje Olimpia
81'
Olimpia Grudziądz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Andronic, w jego miejsce wchodzi Leszczyński.
81'
Olimpia Grudziądz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Popalzay, w jego miejsce wchodzi Kwiakowski.
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fila, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
82'
zmiana w obronie Lechii, Nalepa (LECHIA Gdańsk) wszedł na środek defensywy, a Kopacz (LECHIA Gdańsk) przeszedł na prawą stronę tej formacji
83'
będzie jeszcze podwójna zmiana w Lechii
83'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Urbański, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
83'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Mihalik.
86'
rzut rożny dla Lechii, ale Sapela (Olimpia Grudziądz) dobrze piąstkuje piłkę znad głowy Żukowskiego (LECHIA Gdańsk)
87'
dwa dośrodkowania w krótkim czasie Widejki (Olimpia Grudziądz), ale bez zagrożenia dla Lechii
88'
Leszczyński (Olimpia Grudziądz) zgubił piłkę w polu karnym Lechii. Przejął ją Alomerović (LECHIA Gdańsk)
89'
Mihalik (LECHIA Gdańsk) faulowany przez Pietrzyka tuż przed polem karnym Olimpii
89'
Żółtą kartką został ukarany Pietrzyk (Olimpia Grudziądz).
90'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego trafił w mur. Będzie jeszcze korner
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
90+2
w dobrej sytuacji Zwoliński (LECHIA Gdańsk), ale po jego strzale Sapela (Olimpia Grudziądz) wybił piłkę nogą poza boisko
90+2
po rzucie rożnym Kubickiego (LECHIA Gdańsk) piłkę przejął Sapela (Olimpia Grudziądz)
90+3
Olimpia Grudziądz przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Graczyk, w jego miejsce wchodzi Janiak.
Lechia awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski
Lechia zrealizowała cel, jaki jest dalsza gra w Pucharze Polski. Górę wzięła większa rutyna gdańskiej drużyny, choć II-ligowiec łatwo się nie poddał. Wygrana biało-zielonych nie jest wysoka, ale z pewnością zasłużona. Goście oddali aż 10 celnych strzałów, mieli też blisko 60-procentowe posiadanie piłki. Zwycięstwo zapewnił gol Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) z 11. metra, a rzut karny wywalczył 16-letni Urbański (LECHIA Gdańsk). Kilka minut później Lechii dopisało szczęście, gdyż arbiter dopiero po analizie VAR anulował wyrównującego gola dla miejscowych.

• 8 3

• rudy to ten fałszywy, kłamca, oszust z Brukseli.

• 9 5

• z tym drugim składem nie przesadzaj raczej było pół na pół

• 17 4

• Słaby materiał garniturowy (3)

Jeśli to był drugi garnitur to podaj skład pierwszego, widać że jesteś zagorzałym kibicem i znasz skład podstawowy. Żeby nie sędzia który wypaczył wynik meczu to byś napisał że grali 5 garniturem albo w pidżamie.

• 11 16

• Z twoją arką wystarczyło, że Lechia grała drugim składem.

Lechia wygrywała. No cóż, teraz arczany klubik jest w pierwszej lidze, a po sezonie leci do drugiej.

• 12 9

• Marciniak z legii? który zawsze gwiżdże przeciwko Lechii? (1)

Dzisiaj w pierwszej połowie powinny być 2 karne dla Lechii ale sędzia z legii nie uznał. Wypatrzył to wam fryzjer reputacje śledziki.

• 5 6

• Nie tłumaczcie mu, bo i tak tępy szprot tego nie zrozumie.

Zawiść i zazdrość od niego bije.

• 5 3

• (3)

Oj panowie słabiutko

• 56 27

• Tak słabiutko. (1)

Spadliście do pierwszej ligi, teraz lecicie pewnie do drugiej. Wstyd przynosicie arczanie.

• 18 6

• Z kim?

Chyba z wielkim ego. Konfitury.

• 0 4

• To dziwne, że po wszystkich wiadomościach dot. Lechii i koronawisa, wielu spodziewało się super mocnego meczu i niesamowitej gry. Proszę o trochę wyrozumiałości, chłopaki zagrali na poziomie jak mogli, do tego wygrali.

• 0 0

• Brawo Lechia. (2)

Brawo Urbański.

• 57 23

• Brawa za Zwycięstwo. (1)

Po ciężkim czasie kwarantanny, piłkarze Lechii zagrali bardzo dobre spotkanie. Gratulacje.

• 11 3

• Uciekalem z gurki w 84

• 4 1

• Brawo!!!! (3)

Po trudnym czasie kwarantanny, braku treningów i chorobie, dziękujemy za zwycięstwo.

• 81 17

• Czyli covid osłabia o jeden szczebel rozgrywek (2)

:)

• 4 2

• Coś w stylu , trening czyni mistrza (1)