Orlen Wisła Płock - Torus Wybrzeże Gdańsk 34:20. Lekcja od wicemistrza

5 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Ksawery Gajek błysnął w meczu z Orlen Wisłą Płock, ale zespół Torus Wybrzeża nie będzie chciał wracać myślami do tego spotkania. Ksawery Gajek błysnął w meczu z Orlen Wisłą Płock, ale zespół Torus Wybrzeża nie będzie chciał wracać myślami do tego spotkania.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Orlenem Wisłą Płock 20:34 (6:17). Ta bolesna lekcja od wicemistrza Polski to już piąta z rzędu porażka piłkarzy ręcznych z rzędu w tym sezonie PGNiG Superligi. Między gdańszczanami a wicemistrzami widać było różnicę klas, choć gospodarze grali osłabieni brakiem kilku zawodników.

Wisła: Stevanović, Morawski - Szita 8, Sulić 6, Piechowski 6, Krajewski 6, Mihić 3, Matulić 2, Mindegia 2, Czapliński 1 oraz Góralski, Jankowski, Kowalski

WYBRZEŻE: Gajek 6, Pieczonka 3, Papaj 3, Oliveira 2, Wróbel 2, Janikowski 1, Gądek 1, Salacz 1, Didyk 1 oraz Adamczyk, Bednarek, Frańczak, Komarzewski, Powarzyński

Gospodarze do meczu przystąpili w składzie przetrzebionym urazami. Z powodu kontuzji zabrakło Philipa Stenmalma, Konstantina Igropulo, Alvaro Ruiza, Michała DaszkaOndreja Zdrahali.

Mimo tego, będące po czterech kolejnych porażkach Torus Wybrzeże i tak nie było faworytem tego spotkania. Na pierwszą bramkę gdańszczanie czekali blisko 5 minut. Trener Thomas Orneborg o czas poprosił, gdy jego podopieczni przegrywali 2:5 w 11. minucie gry po bramce Mateusza Piechowskiego.

Chwilę później było już 8:2 i to pomimo faktu, iż w pierwszym kwadransie gry nie uznano dwóch trafień Przemysława Krajewskiego. Po stracie 4 kolejnych bramek rzut karny wywalczył Jakub Powarzyński a z 7. metra trafił Mateusz Wróbel.

Różnica klas dalej biła jednak po oczach i kolejne uwagi trenera Orneborga niczego nie zmieniły. Płocczanie potraktowali Wybrzeże poważnie i nie odpuścili gościom nawet na chwilę. W 22. minucie spotkania wicemistrzowie Polski prowadzili już 13:3. Do przerwy jeden z dwóch kolejnych karnych wykorzystał Wróbel, a następnie skutecznie zmienił go w roli egzekutora Piotr Papaj.

Przez pierwsze 30 minuty gry gdańszczanie 3 z 6 bramek zdobyli z 7. metra, a na przerwę zeszli ze stratą 11 trafień. Dopiero po zmianie stron płocczanie zmienili warianty taktyczne i pozwolili Wybrzeżu na więcej.

Gdańska drużyna w zaledwie kwadrans podwoiła dorobek z pierwszej części gry. Jednocześnie Wisła i tak powiększyła prowadzenie spokojnie doprowadzając spotkanie do końca. Pozytywem po stronie gości po przerwie na pewno było 5 bramek Ksawerego Gajka, który trzykrotnie popisał się trafieniami z dystansu. Z drugiej strony Renato Sulić robił co chciał z gdańską defensywą a wicemistrzowie kraju rozgromili Wybrzeże.

Wyniki 10 kolejki

• Orlen Wisła Płock - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 34:20 (17:6)
  • PGE Vive Kielce - Zagłębie Lubin 36:24 (17:13)
  • Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 27:23 (12:8)
  • Gwardia Opole - Chrobry Głogów 27:23 (12:10)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:29 (16:13)
  • Grupa Azoty Tarnów - Stal Mielec Tarnów 27:23 (12:10)
  • NMC Górnik Zabrze - Azoty Puławy 32:25 (17:12)

Opinie (17)

• Tragedia

• 10 2

• (1)

Do przerwy horror, czy nowy zarząd klubu rzuci koło ratunkowe i uratuje ruinę drużyny

• 12 3

• nie potrzeba szweckiej armii aby wywołać w gdańskiej piłce ręcznej potop. Jeden wojownik zmiecie nas z mapy kraju

• 9 1

• Wspaniały mecz, świetne widowisko

Bardzo dobrze się to oglądało, a piłka chodziła po koronie z taką mocą i szybkością, że hohohohoho. No ale dosyć sarkazmu. Zróbcie coś póki czas, bo jest go coraz mniej. Jesteśmy liczeni i zamroczeni, a nokaut jest naprawdę blisko. Z taką grą, postawą, zaangażowaniem, brakiem pomysłu to niebawem wymiękną nawet najbardziej cierpliwi kibice ...

• 18 1

• (1)

Jest gruuubo!

• 7 2

• Kto zgasi światło? Niech zgadnę, a jeszcze tylko zapytam kto i dlaczego zwolnił Lijka? Nie było wyników, a zespoł grał słabo. No to teraz są wyniki, a nasza gra to sam miód!