stat

Osiem sparingów Bałtyku Gdynia. Rywale wycofują się z III ligi

7 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski

Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałyku w środę na gdyńskich obiektach wrócą do treningów. W ramach przygotowań do rundy wiosennej biało-niebiescy rozegrają osiem sparingów - pierwszy w Sobotę przeciwko Kaszubii Kościerzyna. Z rozgrywek III ligi wycofała się Wda Świecie, a do czwartku ma zapaść ostateczna decyzja w sprawie Jaroty Jarocin.W środę piłkarze Bałtyku Gdynia rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek III ligi. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego już w sobotę rozegrają natomiast pierwszy z ośmiu zaplanowanych sparingów. O godz. 15 zmierzą się na Narodowym Stadionie Rugby z Kaszubią Kościerzyna.

PRZECZYTAJ ZA ILE LECHIA I BAŁTYK ODDAŁY JULIUSZA LETNIOWSKIEGO, KTÓRY TERAZ MOŻE TRAFIĆ DO LECHA

Biało-niebiescy, którzy jesień zakończyli na 7. miejscu ze stratą 10 pkt do przewodzących tabeli Mieszka Gniezno i Lecha II Poznań, wiosną odpuszczą walkę o awans do II ligi. Gdynianie zgodnie z zapowiedziami mogą przebudowywać drużynę, tym bardziej, że o utrzymanie będzie jeszcze łatwiej.

Z rozgrywek wycofała się ostatnia w tabeli Wda Świecie, a do czwartku ma zapaść ostateczna decyzja co do Jaroty Jarocin, piętnastej po rundzie jesiennej.

PRZECZYTAJ O POMOCNIKU BAŁTYKU, KTÓREGO NA TESTY ZAPROSIŁA LEGIA

W wypadku wycofania się danej drużyny, wyniki z jej spotkań z jesieni zostaną zaliczone. Natomiast w rundzie wiosennej zaplanowane w terminarzu mecze tych zespołów będą zaliczone jako walkowery na korzyść drużyn przeciwnych (3:0).

- To przykre, ale już dawno mówiłem, że III liga jest przepłacona i przewartościowana. To czwarty poziom rozgrywek, a niektóre zespoły zbroją się wręcz na potęgę. Inni próbują dotrzymać im tempa i zwyczajnie nie są w stanie - mówi trener Bałtyku Sebastian Letniowski.
PRZECZYTAJ DLACZEGO BAŁTYK ODPUSZCZA WALKĘ O AWANS

Nawet jeśli z rozgrywek wypadną obie drużyny, zmianie nie ulegnie terminarz. Każdy z zespołów w trakcie rundy odbędzie dwie kolejki pauzy w terminach przypadających na spotkania z Wdą i Jarotą. W przypadku Bałtyku to kolejno terminy 27 lub 28 kwietnia i 11 lub 12 maja.

Zimowe sparingi Bałtyku Gdynia
kolejno: data, miejsce, rywal, godzina
12 stycznia, Gdynia, Kaszubia Kościerzyna, godz. 15
19 stycznia, Gdynia, Bytovia, do ustalenia
26 styczna, do ustalenia, Lechia II Gdańsk, do ustalenia
30 stycznia, do ustalenia, Sandecja Nowy Sącz, do ustalenia
2 lutego, Elbląg, Olimpia Elbląg, godz. 12
9 lutego, do ustalenia, Grom Nowy Staw, do ustalenia
16 lutego, do ustalenia, GKS Przodkowo, do ustalenia
23 lutego, do ustalenia, Olimpia Grudziądz, do ustalenia