PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot 83:63. Miesiąc przerwy rozregulował ofensywę

18 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Koszykarzom Trefla Sopot nie udał się powrót do rozgrywek Energa Basket Liga po miesięcznej przerwie. Koszykarzom Trefla Sopot nie udał się powrót do rozgrywek Energa Basket Liga po miesięcznej przerwie.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z drużyną PGE Spójnia Stargard 63:83 (12:16, 21:27, 15:17, 15:23) w 17. kolejce Energa Basket Liga. Dla podopiecznych Marcina Stefańskiego było to pierwsze spotkanie od ponad miesiąca. Rytmu meczowego brakowało przede wszystkim w ofensywie. Z gry skuteczność wynosiła zaledwie 34 procent, a za trzy była jeszcze o połowę niższa. Tak mało punktów w tym sezonie jeszcze nie zaliczyli. Nie pomógł debiutant - Kenijczyk Anunwa Omot.

PGE SPÓJNIA: Faust 18 (1x3, 3x3, 6 zb.), Śnieg 13 (7 as., 5 st.), Kostrzewski 8 (5 zb., 5 st.), Steele 7 (5 zb.), Cowels 5 (1x3) oraz Młynarski 18 (3x4), Gudul 10 (7 zb.), Walczak 2, Siewruk 2, Szmit, Potap

TREFL: Gruszecki 12 (1x3), Ł.Kolenda 11 (2x3), Leończyk 9 (8 zb.), Paliukenas 2, Moten 2 oraz Haws 12 (1x3), Olejniczak 6 (6 zb.), Omot 6, M.Kolenda 3 (1x3), Ziółkowski, Rompa

Co miało być atutem Trefla Sopot według Marcina Stefańskiego?

Po koszykarzach Trefla Sopot było widać rozbrat z koszykówką, która w oficjalnych meczach trwał ponad miesiąc. Najwięcej do życzenia pozostawiał atak. Tak mało punktów w spotkaniu ligowym jeszcze nie mieli w tym sezonie. W Stargardzie "przebili" wynik, który uzyskali u siebie z Pszczółką Starem Lublin, który ukończyli z 70 punktami (70:76).

W meczu z PGE Spójnią tylko raz, po trójce Karola Gruszeckiego żółto-czarni wyszli na prowadzenie. W 5. minucie było 7:5 na ich korzyść. Niestety, podopieczni Marcina Stefańskiego nie tylko nie poszli za ciosem, a pozwolili, by w ataku odbudowali się rywale, którzy na początku też nie błyszczeli skutecznością. Gospodarze zdobyli 6 punktów z rzędu.

Co prawda jeszcze na 11:11 wyrównał Dominik Olejniczak, ale Spójnia rozpędzała się coraz mocniej, a Trefl w tej kwarcie dołożył już tylko punkt. Natomiast w 15. minucie gospodarze odskoczyli już na 32:18, wyraźnie odnajdując rytm w nowym ustawieniu. Ricky Tarrant wyjechał bowiem do Izraela, a Filip Matczak jest kontuzjowany.

Po zmianie stron Trefl próbował wrócić do meczu. W 25. minucie po akcji Gruszeckiego 2+1 zniwelował straty do 41:46. Wówczas nastąpił fragment nieskutecznej gry z obu stron. Sopocianie mogli jeszcze bardziej się zbliżyć do rywali, ale Martynas Paliukenas nie trafił za trzy, a Pawłowi Leończykowi odgwizdano błąd kozłowania.

Trefl Sopot - wszystkie relacje i wyniki

Natomiast Spójnia po akcjach Mateusza KostrzewskiegoKacpra Młyńskiego odskoczyła na 58:41 w 28. minucie. I po tym ciosie Trefl już się nie podniósł. Łącznie w drugiej połowie goście zdobyli zaledwie 30 punktów, rozkładając je równomiernie na każdą z kwart.

Mimo niekorzystnego wyniku dużo okazji do gry otrzymał debiutant Anunwa Omot. Kenijczyk, choć dostał blisko 20 minut na parkiecie, niczym specjalnym się nie zapisał. Zdobył 6 punktów, trafiając tylko spod kosza, pudłując czterokrotnie za trzy. Ponadto miał 3 zbiórki oraz 2 straty.

Cała drużyna Trefla sprawiała wrażenie rozregulowanej w ofensywie przez miesięczną przerwę. Wyraźnie brakowało rytmu meczowego. Na przykład z 28 prób rzutów za trzy punkty do kosza trafiło tylko pięć.

Wyniki 17 kolejki

• Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - ASSECO ARKA GDYNIA 87:54 (28:16, 19:14, 25:17, 15:7)
  • PGE Spójnia Stargard - TREFL SOPOT 83:63 (16:12, 27:21, 17:15, 23:15)
  • Polski Cukier Toruń - King Szczecin 102:93 (23:29, 26:19, 19:14, 34:21)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - WKS Śląsk Wrocław 80:84 (24:19, 20:25, 19:21, 17:19)
  • Polpharma Starogard Gd. - HydroTruck Radom 93:85 (24:21, 19:24, 26:14, 24:26)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa 89:79 (22:18, 25:14, 15:23, 27:24)
  • Anwil Włocławek - Pszczółka Start Lublin 78:94 (27:14, 18:26, 13:26, 20:28)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - GTK Gliwice 68:88 (7:19, 27:23, 18:19, 16:27)

Opinie (26) 1 zablokowana

• bezradność i bezsilność hehehe trenera była porażająca

• 19 1

• No ! (1)

Mówiłem, ze będzie porażka z naszym ,,Trenerem ale oczywiście wszyscy swoje. Dopóki nie zatrudnimy Trenera to możemy sobie wychodzić na boisko aby pokozlowac

• 12 2

• Trener

nie pomógł, ale co z rozegraniem? Śnieg wyglądał przy naszych jedynkach jak profesor.

• 6 0

• Przykro (1)

było na to patrzeć, obawiam się, w kontekście wzmocnień innych drużyn, czy załapiemy się na playoffs.