PGNiG Superliga wystartuje 4 września. Torus Wybrzeże Gdańsk zacznie od wyjazdu

26 lipca 2021, 15:05
dak.

Torus Wybrzeże Gdańsk

PGNiG Superliga opublikowała terminarz, według którego Torus Wybrzeże Gdańsk pierwsze domowe spotkanie rozegra z Orlen Wisłą Płock. Mecz zaplanowano na 11 lub 12 września. Więcej zdjęć (1)

PGNiG Superliga opublikowała terminarz, według którego Torus Wybrzeże Gdańsk pierwsze domowe spotkanie rozegra z Orlen Wisłą Płock. Mecz zaplanowano na 11 lub 12 września.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

PGNiG Superliga opublikowała terminarz, według którego Torus Wybrzeże Gdańsk pierwsze domowe spotkanie rozegra z Orlen Wisłą Płock. Mecz zaplanowano na 11 lub 12 września.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

PGNiG Superliga rozpocznie sezon 2021/22 4 września i zakończy 15 maja. Każdy z 14 zespołów rozegra 26 spotkań w sezonie regularnym, bez fazy play-off. Torus Wybrzeże Gdańsk zainauguruje rozgrywki od wyjazdowego starcia z Piotrkowianinem. Natomiast w pierwszym pojedynku u siebie zmierzą się z Orlen Wisła Płock.Dmytro Doroszczuk w Torus Wybrzeże Gdańsk. Przeczytaj o ostatnim wzmocnieniu piłkarzy ręcznychPGNiG Superliga w sezonie 2021/22 będzie liczyła 14 zespołów. Każdy z nich rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Inauguracja sezonu nastąpi 4 września, natomiast ostatnia kolejka pierwszej rundy odbędzie się 11 grudnia.

Następnie kluby czeka przerwa w rozgrywkach. Jest ona związana ze startem biało-czerwonych w turnieju mistrzostw Europy, który odbędzie się w styczniu na Węgrzech i Słowacji. Początek rundy rewanżowej zaplanowano na 5 lutego. Sezon zakończy się 15 maja.

Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Z kolei przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy. Te spotkania zaplanowano na 28 lub 29 maja i 1 czerwca 2022 roku.

Torus Wybrzeże Gdańsk z licencją na grę w PGNiG SuperligaTorus Wybrzeże Gdańsk rozpocznie rozgrywki od wyjazdu do Piotrkowa Trybunalskiego. Natomiast pierwszy domowy mecz piłkarze ręczni rozegrają 11 lub 12 września. W drugiej kolejce zmierzą się z Orlen Wisłą Płock. Podopieczni Michała Jurkiewicza zakończą rozgrywki w Lubinie, gdzie będą walczyć z miejscowym Zagłębiem.

Gdańszczanie rozpoczęli już przygotowania do sezonu. Trener Mariusz Jurkiewicz zaplanował przynajmniej 7 sparingów. Pierwszy zostanie rozegrany 6 sierpnia, jednak rywal i miejsce jest wciąż w trakcie ustalenia. Zespół nie wyklucza jeszcze transferów w najbliższym czasie. Jak na razie pozyskał 2 nowych zawodników, a z 9 przedłużył kontrakt.

1. kolejka PGNiG Superliga:


Grupa Azoty Unia Tarnów - Azoty Puławy
Zagłębie Lubin - Stal Mielec
Piotrkowianin - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK
Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn
Sandra Spa Pogoń Szczecin - Łomża Vive Kielce
Gwardia Opole - Chrobry Głogów
Górnik Zabrze - Energa Kalisz

PGNiG Superliga. Poznaj pełny terminarz na sezon 2021/22Terminarz sparingów Torus Wybrzeże Gdańsk


6 sierpnia, rywal i miejsce do ustalenia
13 sierpnia, Cedry Wielkie, Banik Karwina
14 sierpnia, Cedry Wielkie, Banik Karwina
17 sierpnia, Kwidzyn, MMTS Kwidzyn
20-21 sierpnia, turniej w Gdańsku, MKS Kalisz, Pogoń Sandra Spa Szczecin
27 sierpnia, turniej w Bartoszycach

Ruchy kadrowe Torus Wybrzeże Gdańsk przed sezonem 2021/22


Przyszli: Dmytro Doroszczuk (pozycja: obrotowy, poprzedni klub: Sporting Lizbona, kontrakt na 2 sezony, Miłosz Wałach (bramkarz, wypożyczenie z Łomża Vive Kielcena 2 sezony)

Przedłużyli kontrakty: Jakub Powarzyński (rozgrywający) Mateusz Kosmala (prawy skrzydłowy, koniec wypożyczenia z MMTS Kwidzyn, transfer definitywny, umowa do 31 maja 2023 roku) Piotr Papaj (lewoskrzydłowy, do 31 maja 2023), Jacek Sulej (rozgrywający, do 31 maja 2022), Krzysztof Gądek (rozgrywający, do 31 maja 2023), Santiago Mayo Mosquera (rozgrywający, narodowość: Kolumbia, do 31 maja 2023), Artur Chmieliński (bramkarz, do 31 maja 2022), Damian Woźniak (obrotowy, do 31 maja 2023), Kelian Janikowski (obrotowy, do 31 maja 2023), Mariusz Jurkiewicz (trener, do 31 maja 2024)

Ważne kontrakty: Mateusz Jachlewski (skrzydłowy/rozgrywający), Mateusz Wróbel (lewy rozgrywający), Jeremi Stojek (lewoskrzydłowy), Patryk Pieczonka (lewy rozgrywający), Leonardo Comerlatto (prawy rozgrywający, Brazylia), Daniel Leśniak (skrzydłowy)

Odeszli: Przemysław Witkowski (bramkarz, nowy klub: Falken HSG Bieberau/Modau, Niemcy), Kamil Adamczyk (rozgrywający), Franco Gavidia (rozgrywający), Maciej Filipowicz (obrotowy, wszyscy koniec kontraktów)

Może zostać: Jakub Powarzyński (rozgrywający)

Może odejść: Dawid Wodziński (bramkarz)

Torus Wybrzeże Gdańsk - aktualna kadra

dak.

Opinie (5)

 • Medal pewny ale czy złoto?

  • 4 10

 • Na początek... Porażka z Piotrkowem

  • 2 4

 • ????

  Co z tym Kubą - może zostać czy przedłużyli? - bo już drugi raz wklejają "chyba bez czytania" tą samą rozpiskę.

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.