stat

Mecz Arka - Termalica na 3,5 tys. widzów

PZPN w części uwzględnił odwołanie klubu

16 listopada 2016 (artykuł sprzed 1 roku)
jag.
aktualizacja:14:33 (16 listopada 2016)

Arka Gdynia

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN w części uwzględniła odwołanie Arki Gdynia od kar nałożonych po derbach Trójmiasta. Mecz z Termalicą Nieciecza będzie mogło zobaczyć 3,5 tysiąca kibiców. Mogą zająć miejsca wyłącznie na trybunie Olimpijska. Klub poza dziećmi zamierza wpuścić posiadaczy karnetów. Sprawa zakończyła się przed organami piłkarskiej centrali, ale nadal postępowanie administracyjne prowadzi wojewoda pomorski. Tutaj nie ma jeszcze ostatecznej decyzji.PO APELU FUNDACJI ZGODZONO SIĘ NA WPUSZCZENIE NA STADION DO 999 DZIECI

Arka Gdynia złożyła odwołanie od dwóch kar orzeczonych wobec klubu po derbach Trójmiasta z Lechią Gdańsk, które odbyły się 30 października. W środę Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zajęła się wnioskiem o zniesieniu kary rozegrania meczu Arka - Termalica przy pustych trybunach oraz anulowaniu udziału zorganizowanych grup kibiców gdyńskiego klubu w dwóch najbliższych spotkaniach derbowych z Lechią w Gdańsku.

PO DERBACH SUROWE KARY DLA ARKI I LECHII

Ten drugi wniosek został całkowicie odrzucony. Natomiast zmodyfikowano karę odnośnie zamknięcia stadionu. Zdecydowano, że na niedzielny mecz Arka może wpuścić maksymalne 3,5 tysiąca kibiców. Wszyscy muszą zająć miejsca na jednej trybunie - Olimpijskiej.

Co prawda klubowi przysługuje jeszcze możliwość odwołania do Trybunału Arbitrażowego PZPN, ale jak ustaliliśmy nie będzie składany kolejny wniosek i to z pobudek czysto pragmatycznych. Nie ma bowiem szans, by trybunał mógł rozpatrzyć tego typu odwołanie jeszcze w tym tygodniu.

Dlatego na gruncie prawa piłkarskiego sprawa się kończy. Natomiast nadal trwa postępowanie administracyjne wszczęte przez wojewodę pomorskiego po derbach. On może uwzględnić orzeczenie PZPN, ale również wymierzyć własne sankcje.

Na razie jednak Arka przystępuje do działań logistycznych związanych z organizacją meczu dla maksimum 3,5 tysiąca kibiców. Przypomnijmy, że w poprzednim tygodniu Komisja Ligi zgodziła się, by na niedzielny mecz weszły zorganizowane grupy dzieci z gdyńskich szkół i piłkarskich szkółek dziecięcych w ilości nie przekraczającej 999 osób.

Teraz nastąpiło sprecyzowanie odnośnie tej grupy. Chodzi o dzieci do lat 16 z opiekunem, przy czym liczba opiekunów nie przekroczy 100 osób.

Ponadto następuje udostępnienie trybun dla 2,5 tysiąca posiadaczy karnetów. Jednak tutaj dopiero będą wypracowywane szczegółowe procedury. Stałe abonamenty sprzedawano bowiem na wszystkie sektory, gdy w niedzielę widzowie będą mogli zająć miejsca tylko na trybunie Olimpijska. Ponadto nabyło je więcej osób niż 2,5 tys.

W związku z wydarzeniami z meczu z Lechią w środę do gdyński klub na swojej stronie internetowej opublikował oświadczenie Ekotrade Gdynia, odpowiedzialnej za ochronę podczas spotkań Arki. Prezentujemy je w całości poniżej. Wyróżnienia pochodzą od redakcji.

"Dyrektor Zarządu Ekotrade Gdynia w związku z zaistniałymi zdarzeniami w trakcie meczu derbowego Arka Gdynia - Lechia Gdańsk, który odbył się w dniu 30.10.2016 r. na Stadionie Miejskim w Gdyni przeprasza Zarząd Klubu Arka Gdynia oraz Kibiców Gdyńskiej Drużyny za niewłaściwe wykonanie obowiązków przez pracowników naszej firmy w sektorze gości, które w konsekwencji umożliwiły wniesienie przez kibiców niedozwolonych elementów oprawy meczowej i jej eksponowania w trakcie meczu.

Mam świadomość, czując się współodpowiedzialnym za bezpieczeństwo, że taki incydent przyczynił się do utraty dobrego wizerunku Gdyńskiego Klubu, za co jeszcze raz przepraszam."

LUTY 2010. ARKA GRAŁA Z RUCHEM PRZY PUSTYCH TRYBUNACH, KIBICE PROTESTOWALI POD STADIONEM

Przypomnijmy, że po raz ostatni w ekstraklasie Arka grała przy pustych trybunach na początku 2010 roku. Wówczas na Narodowym Stadionie Rugby odbyły się dwa takie spotkania z Ruchem Chorzów (0:3) i Wisłą Kraków (0:1). Początkowo kara nałożona po meczu Arka - Śląsk nakazywała rozegranie 3 spotkań bez publiczności. Potem została złagodzona.

Tak protestowali kibice Arki po zamknięciu stadionu w lutym 2010 roku


Typowanie meczu - zakończone

20 listopada 2016 , godz. 15:30

Wartość: 3 pkt.

Termalica Nieciecza

Tak typowano:

419 typowań

jag.