6 medali dla Trójmiasta w lekkoatletycznych MP

ras., jag.
23 lipca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
aktualizacja: godz. 17:12 (23 lipca 2017)
Najnowszy artykuł o klubie Sopocki Klub Lekkoatletyczny Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście
Angelika Cichocka i Patryk Dobek zdobyli tytuły mistrzów Polski, a przy okazji minima na mistrzostwa świata. Angelika Cichocka i Patryk Dobek zdobyli tytuły mistrzów Polski, a przy okazji minima na mistrzostwa świata.

Sześć medali zdobyli trójmiejscy lekkoatleci podczas mistrzostw Polski seniorów w Białymstoku. Po złoto sięgnęli Patryk Dobek i Angelika Cichocka z SKLA Sopot, którzy triumfowali na 400 m przez płotki oraz na 800 m. Tytuły okrasili minimami na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie. Mistrzynią Polski na 200 m została natomiast ich klubowa koleżanka Anna Kiełbasińska. Srebro zdobył oszczepnik Hubert Chmielak, a po brąz sięgnęły: tyczkarka Olga Frąckowiak (oboje AZS AWFiS Gdańsk) i Agnieszka Ellward z Floty Gdynia w chodzie na 5000 m.

ZAPISZ SIĘ DO STARTU W 24. BIEGU ŚW. DOMINIKA. W PROLOGU START BEZPŁATNY

Trwa dobra passa gdańskiej lekkoatletyki. To tytule mistrza Europy do lat 20 oszczepnika Cypriana Mrzygłoda (AZS AWFiS Gdańsk) i srebrze w tej imprezie dyskobolki Karoliny Urban (SKLA Sopot), w krajowych championacie na podium stają seniorzy.

Do Białegostoku pojechało 30 sportowców reprezentujących trzy trójmiejskie kluby: AZS AWFiS Gdańsk, SKLA i Flotę Gdynia. W dwóch dniach rywalizacji zdobyli pięć medali.

Patryk Dobek z SKLA sięgnął po złoto w biegu na 400 m przez płotki. Był to dla niego już czwarty z rzędu triumf w tej konkurencji na mistrzostwach Polski. Zwyciężył z wynikiem 49.53, a więc lepszym niż te, które zapewniały mu triumf w poprzednich trzech sezonach. Ten wynik nie dałby mu minimum na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie (49.35). Na szczęście Patryk uzyskał go... już w eliminacjach, w których uzyskał czas 49.15. Przypomnijmy, że 2 lata temu sopocianin biegał już w finale MŚ.

ZŁOTO I SREBRO LEKKOATLETÓW Z TRÓJMIASTA W MISTRZOSTWACH EUROPY DO LAT 20. PRZECZYTAJ RELACJĘ

Podobnie jak Angelika Cichocka. Lekkoatletka SKLA na Podlasiu sięgnęła po złoto na 800 m. W dodatku uczyniła to w bardzo dobrym czasie. 2:00.91 to wynik lepszy od minimum (2:01.00). Warty podkreślenia tym bardziej, że 29-latka w tym sezonie koncentrowała się na 1500 m. W tej konkurencji już wcześnie wypełniła wskaźnik uprawniający do startu w Londynie, poprawiając rekord życiowy (1:01.61 w Paryżu 1 lipca), a ponadto przewodzi w niej w Diamentowej Lidze. "Angie" miała w niedzielę zaprezentować się w Białymstoku i na tym dystansie, ale po konsultacji z trenerem Tomaszem Lewandowskim zdecydowała się odpocząć i wycofać ze startu.

Trzecie złoto dla SKLA zdobyła Anna Kiełbasińska. Biegaczka najpierw wygrała eliminacje na 200 m z czasem 23.48, a w finale triumfowała pokonując dystans w czasie 23.27. Nie wystarczyło to jednak do minimum na Londyn, które wynosi równe 23.00.

Po srebro w rzucie oszczepem sięgnął Hubert Chmielak z AZS AWFiS. Zapewniła go mu odległość 79.50. W ostatniej kolejce z 3. miejsca zepchnięty został jego kolega klubowy Bartosz Osewski, który poprzestał na 76.04. Trzeci z gdańszczan - Piotr Lebioda poznał oszczep niemal w to samo miejsce (76.03) i był piąty.

Zwycięzca Marcin Krukowski z Warszawianki ustanowił fantastyczny rekord Polski. Już w pierwszej kolejce rzucił na 88.09, z kolejnych prób zrezygnował. Z tabel wymazane zostało osiągnięcie z 2002 roku - 86.77 Dariusza Trafasa.

Brąz w chodzie na 5000 m zdobyła Agnieszka Ellward z Floty, która uzyskała czas 23:12.05. Medal z tego kruszcu zapewniła sobie także Olga Frąckowiak z AZS AWFiS w skoku o tyczce, której do podium wystarczyła wysokość 4.00.

ANGELIKA CICHOCKA PRZEWODZI W DIAMENTOWEJ LIDZE

Tuż poza podium znalazła się sztafeta 4x400 złożona z zawodniczek AZS AWFiS w składzie: Magdalena Łatkowska, Agnieszka Karczmarczyk, Dominika Morek, Anna Dobek. Gdańszczanki uzyskały czas 3:41.30 tracąc 0.16 do trzeciego AZS AWFiS Wrocław. Zwyciężyły akademiczki z Warszawy (3:31.33) z Joanną JóźwikEmilią Ankiewicz w składzie.

Warto natomiast odnotować pierwszy seniorski medal mistrzostw Polski Grzegorza Kunca. 20-latek to wychowanek KL Lechia Gdańsk, który do lekkoatletyki trafił poprzez organizowane przez ten klub Czwartki Lekkoatletyczne. Wówczas należała na ogół do najniższych uczestników biegu na 1000 metrów, a mimo to na ogół pokazywał plecy rywalom.

W 2014 roku zawodnik przeniósł się do AZS AWF Kraków. W Białymstoku zdobył brąz na 800 metrów, poprawiając rekord życiowy na 1:51.63. W kategoriach młodzieżowych większe sukcesy osiągał na 1500 metrów. Na tym dystansie był mistrzem (2016) i wicemistrzem (2015) kraju do lat 20, a w tym roku zdobył srebro w championacie 23-latków.

TAK ZACZYNAŁ GRZEGORZ KUNC. SPRAWDŹ, CO MÓWIŁ W 2013 ROKU, GDY WYGRYWAŁ CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE W GDAŃSKU
ras., jag.

Opinie (8) 2 zablokowane

• Angela super wyniki w tym sezonie byle taka forma albo i lepsza do Londynu doszła

• 7 0

• (1)

Cichocka, Dobek i Kiełbasińska z SKLA ze złotymi medalami mistrzostw. całą trójkę będziemy dopingować już za kilka dni podczas Mistrzostw Świata w Londynie.

• 5 0

• Patryk od 14 roku życia w SKLA wychowanek programu realizowanego przez klub.

• 0 0

• (3)

A ktoś z nich pochodzi wgl z trojmiasta?

• 1 2

• cytuję nagłówek: (1)

Patryk Dobek i Angelika Cichocka z SKLA Sopot

• 0 0

• Dobek

Patryk z Kaszub jest. Od LO w Gda, potem SKLA.
        Nie był, teraz już jest z 3city

• 0 1

• co za głupie pytanie

• 0 0

• Ogladalem ta impreze w TVPis. W wielu konkurencjach startowalo po 5 zaqodnikow. Sport w tym kraju pada na twarz.