Sparingowe porażki Wybrzeża i Spójni

9 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
ras.
Paweł Niewrzawa trenuje z Wybrzeżem, choć wciąż nie przedłużył kontraktu. W sparingu z wicemistrzami Polski rzucił 11 bramek. Więcej zdjęć (1)

Paweł Niewrzawa trenuje z Wybrzeżem, choć wciąż nie przedłużył kontraktu. W sparingu z wicemistrzami Polski rzucił 11 bramek.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Paweł Niewrzawa trenuje z Wybrzeżem, choć wciąż nie przedłużył kontraktu. W sparingu z wicemistrzami Polski rzucił 11 bramek.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Paweł Niewrzawa nadal nie przedłużył umowy z Wybrzeżem Gdańsk ze względu na rozbieżności finansowe. Reprezentacyjny rozgrywający cały czas trenuje jednak z zespołem, a w środowym sparingu z Orlenem Wisłą Płock dał działaczom do myślenia. Wprawdzie gdańszczanie przegrali 23:37 (13:17), ale Niewrzawa rzucił wicemistrzom Polski aż 11 bramek. W Gdyni Spójnia mierzyła się z Meblami Wójcik Elbląg i w zamkniętym sparingu przegrała 24:28.ORLEN WISŁA: Borbely, Wichary, Morawski - Daszek 3, Mihić 4, Krajewski 2, Ghionea 3, M.Gębala, Żabić 1, T.Gębala 2, Tarabochia 6, Racotea 3, Toledo 4, Duarte 3, Ivić 6

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski, Suchowicz - Gądek 1, Komarzewski 3, Hajnos, Sulej 1, Papaj 3, Gauden, Marciniak 1, Rogulski 2, Niewrzawa 11, Kondratiuk 1, Kaniowski

Do Gdańska Paweł Niewrzawa, który rozpoczynał seniorską karierę w miejscowym SMS, wrócił w listopadzie minionego roku. 25-letni rozgrywający po zerwaniu więzadeł krzyżowych oraz intensywnej rehabilitacji, w barwach Wybrzeża chciał wrócić do optymalnej dyspozycji.

CZYTAJ WIĘCEJ O POWROCIE PAWŁA NIEWRZAWY

- W Wybrzeżu jest największy nacisk na rozwój. Jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję. Podoba mi się ciekawa wizja budowania klubu opartego na młodych zawodnikach wspieranych przez kilku starszych, bardziej doświadczonych. To także powrót bliżej rodziny - mówił Niewrzawa, gdy podpisywał kontrakt z Wybrzeżem.
Paweł był jednym z liderów drużyny, a selekcjoner Talant Dujszebajew powołał go nawet na mistrzostwa świata, w których Polacy zajęli jednak rozczarowujące 17. miejsce.

NOWY SYSTEM ROZGRYWEK W SUPERLIDZE

Umowa Niewrzawy w Gdańsku obowiązywała tylko sezon i nadal nie została przedłużona. Wynika to z rozbieżności finansowych. Rozgrywający cały czas trenuje jednak z Wybrzeżem i występuje w sparingach. Podczas środowego wyjazdowego testmeczu z Orlen Wisłą Płock rzucił wicemistrzom aż 11 bramek, z czego 3 po rzutach karnych.

Nie uchronił drużyny przed porażką 23:37 (13:17), ale wysłał wyraźny sygnał, że jego ewentualny brak w zespole na pewno będzie odczuwalny. Przypomnijmy, że w Superlidze zawodników kontraktować można do 10 lutego.

SPRAWDŹ TERMINARZ SUPERLIGI. DERBY TRÓJMIASTA W GRUDNIU I KWIETNIU

W dniach 18-19 sierpnia Wybrzeże będzie pełnić funkcję gospodarza cyklicznego Memoriału Leona Walleranda, w którym zagrają zespoły ze Szczecina, Elbląga i Gdyni. Na tydzień przed rozpoczęciem drugiego sezonu zawodowej Superligi gdańszczanie pojadą do Opola i tam zmierzą się z Chrobrym Głogów, Zagłębiem Lubin i gospodarzem turnieju - Gwardią.

Ruchy kadrowe Wybrzeża przed sezonem 2017/18:
Przyszli: Krzysztof Komarzewski (skrzydłowy, SMS Gdańsk), Krzysztof Gądek (rozgrywający, SMS Gdańsk), Kamil Adamczyk (rozgrywający, z zespołu juniorów), Marek Marciniak (skrzydłowy, GKS Żukowo), Marcin Lijewski (trener, awansowany z asystenta)

Odeszli: Patryk Abram (skrzydłowy, SG VTB/Altjührden, Niemcy), Damian Wleklak (trener, został menedżerem drużyny)

Może odejść: Paweł Niewrzawa (rozgrywający, koniec kontraktu)


Również w środę, ale na własnym parkiecie grała Spójnia Gdynia. W zamkniętym sparingu z Meblami Wójcik Elbląg podopieczni Marcina Markuszewskiego zagrali już w pełnym składzie. Po drobnym urazie wrócił Adam Lisiewicz. Gospodarze przegrali jednak 24:28. Rewanż zaplanowano na piątek w Elblągu.

Oprócz udziału w memoriale Leona Walleranda od 25 do 26 sierpnia gdynianie wezmą jeszcze przed startem Superligi udział w turnieju towarzyskim w Malborku.

SPÓJNIA: Michalczuk, Zimakowski, Głębocki - Ćwikliński, Lisiewicz, Oliferchuk, Kamyszek, Brukwicki, Rychlewski, K.Pedryc, P.Pedryc, Marszałek, Jamioł, Dworaczek, Kirilenko, Krawczenko, Męczykowski

Ruchy kadrowe Spójni przed sezonem 2017/18:
Przyszli:
Jewgen Krawczenko (narodowość: Ukraina, pozycja: kołowy, poprzedni klub: Piotrkowianin), Aleksander Kirilenko (Ukraina, rozgrywający, Stal Mielec), Sergiusz Dworaczek (kołowy, Warmia Traveland Olsztyn), Oskar Męczykowski (rozgrywający, Wybrzeże Gdańsk II), Miłosz Guse (rozgrywający, MTS Kwidzyn), Rafał Jamioł (rozgrywający, KSSPR Końskie)

Odeszli: Kamil Ringwelski (kołowy), Wojciech Matuszak (rozgrywający, Górnik Zabrze)

ras.

Opinie (2) 2 zablokowane

  • Można go nie lubić ale trzeba obiektywie powiedzieć, że obok Rogula i kontuzjowanego Mańka, to jeden z filarów Wybrzeża. Jeżeli taki gracz chce zostać w drużynie, to trzeba zrobić wszystko, żeby tu został. Młodzi będą mieli się od kogo uczyć.

    • 12 7

  • "Paweł był jednym z liderów drużyny, a selekcjoner Talant Dujszebajew powołał go nawet na mistrzostwa świata, w których Polacy zajęli jednak > rozczarowujące 17. miejsce.
    Miejsca dobrego nikt się nie spodziewał, bo nie maił prawa, patrząc na skład.
    Ale gra z czołowymi drużynami grupy i Świata, mogła się podobać.

    • 4 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.