Wzmocnienie szczypiornistów Wybrzeża

24 listopada 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
ras.

Torus Wybrzeże Gdańsk

Paweł Niewrzawa w Gdańsku chce odbudować formę po groźnej kontuzji więzadeł. 24-latek wzmocni środek rozegrania Wybrzeża. Więcej zdjęć (1)

Paweł Niewrzawa w Gdańsku chce odbudować formę po groźnej kontuzji więzadeł. 24-latek wzmocni środek rozegrania Wybrzeża.

mat. prasowe Wybrzeża Gdańsk

Paweł Niewrzawa w Gdańsku chce odbudować formę po groźnej kontuzji więzadeł. 24-latek wzmocni środek rozegrania Wybrzeża.

mat. prasowe Wybrzeża Gdańsk

Paweł Niewrzawa dołączył do szczypiornistów Wybrzeża Gdańsk. Dla 24-letniego środkowego rozgrywającego do powrót do Gdańska, bo seniorską karierę rozpoczynał w miejscowym SMS. Nad morzem ma wrócić do formy po kontuzji z ubiegłego sezonu i półrocznej rehabilitacji. - Nie ma nic za darmo. Jeśli będę robił swoje, pracował na treningach i spełniał założenia trenerów, to wszyscy będziemy zadowoleni - mówi Niewrzawa. Nie zapadła jeszcze decyzja czy debiut w zespole zaliczy podczas sobotniego meczu z KPR Legionowo.O pozyskanie Pawła Niewrzawy Wybrzeże starało się od dłuższego czasu. Spodziewano się, że dołączony on do drużyny już przed wyjazdowym meczem z Górnikiem Zabrze, ale do tego czasu nie doszło do finalizacji kontraktu. Podpisanie umowy klub ogłosił w czwartek.

24-letni środkowy seniorską karierę rozpoczynał w SMS Gdańsk, a następnie występował w Nielbie Wągrowiec, Vive Yauronie Kielce, niemieckim TuS N-Lubbecke i Górniku Zabrze. Na swoim koncie ma także występ w reprezentacji Polski, a także powołanie do szerokiej kadry przed mistrzostwami świata 2015 w Katarze, na które ostatecznie nie pojechał.

Jego karierę zahamowało zerwanie więzadeł w kolanie, którego doznał w ubiegłym sezonie. Teraz po półrocznej, intensywnej rehabilitacji zamierza wrócić do optymalnej dyspozycji, już w barwach Wybrzeża.

- Patrząc z perspektywy klubów, w których grałem, w Wybrzeżu jest największy nacisk na rozwój. Jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję. Podoba mi się ciekawa wizja budowania klubu opartego na młodych zawodnikach wspieranych przez kilku starszych, bardziej doświadczonych. To także powrót bliżej rodziny - mówi Paweł Niewrzawa, który jest synem znanego i cenionego w Trójmieście Andrzeja Niewrzawy, który pracował min ze szczypiornistkami Vistalu Gdynia oraz odnosił sukcesy z jego zespołami juniorskimi (obecnie prowadzi Kram Start Elbląg).
ZOBACZ PEŁNĄ KADRĘ SZCZYPIORNISTÓW WYBRZEŻA

Paweł Niewrzawa na środku rozegrania ma wesprzeć Jacka Suleja iAdriana Kondratiuka. Nie zapadła jeszcze decyzja czy nowy nabytek Wybrzeża zadebiutuje już podczas sobotniego meczu z KPR Legionowo, który o godz. 17 rozpocznie się w gdańskiej hali AWFiS. Szczypiornista zapewnia jednak, że zrobi co w jego mocy, by szybko stać się ważnym ogniwem zespołu.

- Mam nadzieję, że wrócę silniejszy. Nie ma nic za darmo. Jeśli będę robił swoje, pracował na treningach i spełniał założenia trenerów, to wszyscy będziemy zadowoleni Jestem bardzo wdzięczny, że dostałem tu szansę rozwoju. Każdy zawodnik w Wybrzeżu zostawia serce na boisku i we wszystkich meczach dąży do tego, aby zgarnąć całą pulę. Taki też jest mój cel i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby tak się stało - kończy nowy rozgrywający gdańszczan.

Typowanie zakończone 3 pkt.

Piłka ręczna - PGNiG Superliga mężczyzn
26 listopada 2016, godz. 17:00

Tak typowano 313 typowań

94% WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
5% KPR Legionowo

ras.

Opinie (5)

 • Brawo!

  Bardzo przemyślany nabytek.

  • 9 7

 • (1)

  Jak wróci do formy sprzed kontuzji, to powinien być nr 1 na rozegraniu! Może w końcu nie będzie hamowania kontry i grania kozłem przed całe boisko do 10 metra.

  • 12 5

  • Wez już się przestań wypowiadać , przecież szkoda ci na nich czasu !!! Jak zaczną znów wygrywać będziesz ich wychwalał jak "chorągiewka na wietrze". Więc bądz konsekwentny bo robisz z siebie pajaca !!!

   • 4 5

 • Bardzo dobry ruch.

  • 3 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.