Żużlowiec Peter Kildemand chce pieniędzy od Zdunek Wybrzeże Gdańsk za 2020 rok

8 października 2021, 10:45
Rafał Sumowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Peter Kildemand poinformował, że Zdunek Wybrzeże Gdańsk zalega mu 60 tys. zł. Klub utrzymuje, że kontrakt z sezonu 2020 został rozliczony. Więcej zdjęć (1)

Peter Kildemand poinformował, że Zdunek Wybrzeże Gdańsk zalega mu 60 tys. zł. Klub utrzymuje, że kontrakt z sezonu 2020 został rozliczony.

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Peter Kildemand poinformował, że Zdunek Wybrzeże Gdańsk zalega mu 60 tys. zł. Klub utrzymuje, że kontrakt z sezonu 2020 został rozliczony.

fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

- Zdunek Wybrzeże Gdańsk zalega mi 60 tys. zł za sezon 2020. Byłem wystarczająco cierpliwy, ale nie mogę dłużej czekać - twierdzi żużlowiec Peter Kildemand. - Wszelkie zobowiązania wynikające z kontraktu oraz tzw. umów sponsorskich zostały zrealizowane do 30. października 2020 r. Jeśli zawodnik nie zaprzestanie bezpodstawnych oskarżeń, będziemy zmuszeni do podjęcia kroków prawnych - odpowiada zarząd klubu.Rasmus Jensen drużynowym mistrzem Szwecji. Zostanie w Wybrzeżu?- Gdański klub wciąż zalega mi 60 tys. zł za sezon 2020. To pieniądze za punkty zdobyte na torze w sześciu ostatnich spotkaniach. Byłem cierpliwy, ale od dłuższego czasu nie mogę skontaktować się z klubem, więc zdecydowałem się powiedzieć o tym publicznie. Dla nas wszystkich ostatni czas nie jest łatwy, ale jedno jest pewne. Wykonałem swoją pracę i nie dostałem za nią wynagrodzenia, a potrzebuję tych pieniędzy - mówi nam Peter Kildemand.
32-letni żużlowiec barwy gdańskiej drużyny reprezentował w sezonie 2020. Duńczyk miał nad morzem odbudować formę po słabszych sezonach w ekstralidze. Ostatecznie skończył rozgrywki ze średnią biegową 1,725, 26. w całej I lidze.

Peter Kildemand

Peter Kildemand

Dane:

ur.:
1989-09-01
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »Nie był to wynik tragiczny, ale też daleki od nadziei włodarzy Wybrzeża. W sezonie 2021 "Pająk" występował w Starcie Gniezno. Nieco podreperował średnią (1,936, 16. w lidze), ale ściganie zakończył z kontuzją.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Nowy rywal w lidze. Żużlowcy pojadą do NiemiecPrzypomnijmy, że rozliczenia z zawodnikami za sezon 2020 były podstawą do otrzymania licencji na sezon 2021. Gdański klub dostał zgodę na start w rozgrywkach, więc słowa Kildemanda wymagają wyjaśnienia. Tym bardziej, że Duńczyk utrzymuje, iż nie podpisywał żadnej ugody.

Na nasze pytanie w tej sprawie otrzymaliśmy od zarządu klubu następujący komunikat:

"Bardzo szanujemy Petera i pracę, która wykonał na torze w barwach Zdunek Wybrzeża. Jednakże w żaden sposób nie możemy zrozumieć jego roszczeń. Wszelkie zobowiązania wynikające z kontraktu oraz tzw. umów sponsorskich zostały zrealizowane do 30. października 2020 r. Na zawodnika nie zostały nałożone również żadne kary, dlatego nie rozumiemy co jest źródłem jego żądań niespełna rok po zakończeniu umowy. Peterowi życzymy powodzenia w dalszej sportowej karierze, jednakże jeśli nie zaprzestanie bezpodstawnych oskarżeń wobec GKŻ Wybrzeże, będziemy zmuszeni do podjęcia kroków prawnych".

Krystian Pieszczek zamienia Zdunek Wybrzeże na ROW Rybnik

Opinie wybrane


wszystkie opinie (127)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.