Piast Gliwice - Arka Gdynia 1:0. Piłkarze bezbarwni na tle mistrza Polski

Damian Konwent
4 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Wprowadzenie Oskara Zawady (z prawej) ożywiło grę Arki Gdynia w drugiej połowie, ale to Marko Vejinović (z lewej) oddał jedyny celny strzał. Wprowadzenie Oskara Zawady (z prawej) ożywiło grę Arki Gdynia w drugiej połowie, ale to Marko Vejinović (z lewej) oddał jedyny celny strzał.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:1 (0:1) w 25. kolejce ekstraklasy. Żółto-niebiescy mieli problemy z tworzeniem okazji, a w całym spotkaniu oddali tylko dwa celne strzały. Mistrz Polski był lepszy pod każdym względem, ale najbardziej w oczy rzuca się liczba rzutów rożnych, w których było 15:1 dla drużyny Waldemara Fornalika.

Piast Gliwice Piast Gliwice
26 Plach - 20 Konczkowski, 88 Korun, 4 Czerwiński, 2 Kirkeskow - 11 Felix, 3 Jodłowiec, 23 Huk, 18 Sokołowski, 19 Milewski - 9 Parzyszek
Sędziowie: Myć (Lublin) oraz Myrmus, Karasewicz
Widzów: 3363
1 Steinbors - 33 Zbozień, 4 Bergqvist, 6 Helstrup, 46 Wawszczyk - 7 Jankowski, 15 Kopczyński, 14 Nalepa, 10 Vejinović, 77 Mihajlović - 91 Serrarens
  • 76' Parzyszek Zmiany Tuszyński
  • 81' Jodłowiec Zmiany Vida
  • 83' Konczkowski Zmiany Rymaniak
  • 57' Helstrup Zmiany Marić
  • 61' Serrarens Zmiany Zawada
  • 76' Nalepa Zmiany Skhirtladze
  • 29' Parzyszek
  • 57' Vejinović
  • 58' kierownik Bednarczyk
  • 88' Skhirtladze

Równocześnie prowadzimy relację live z meczu na Stadionie Energa, gdzie Lechia Gdańsk podejmuje Legię Warszawa.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Relacja live

W ostatnim meczu, Arka Gdynia zremisowała 1:1 z ŁKS Łódź przy ul. Olimpijskiej.

Arka Gdynia - ŁKS Łódź 1:1. Relacja live, wideo, galeria foto i oceny

Arkowcy w poprzednim meczu stracili bramkę w doliczonym czasie, gdy na boisku nie było już Marko Vejinovicia. Powody takiej decyzji tłumaczył później trener Aleksandar Rogić.

Dlaczego trener zdjął Marko Vejinovicia w meczu z ŁKS Łodź?

Natomiast przed spotkaniem z Piastem Gliwice, Damian Zbozień zdementował plotki i wyznał, że Arka Gdynia nie zalega żadnemu piłkarzowi z wypłatami.

Damian Zbozień: Dementuję plotkę, że nam nie płacą

W porównaniu do "11" na mecz z ŁKS aż 4 zmiany. Do gry wchodzą: Wawszczyk (ARKA Gdynia), Nalepa (ARKA Gdynia), Jankowski (ARKA Gdynia) i Kopczyński (ARKA Gdynia)
Ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz, 26 Danch, 3 Maghoma, 23 Marić, 35 Młyński, 21 Olczyk, 19 Samanes, 9 Skhirtladze, 29 Zawada
Ławka rezerwowych Piasta: 1 Szmatuła, 21 Badia, 14 Holubek, 34 Klups, 45 Alves, 22 Mokwa, 28 Rymaniak, 89 Tuszyński, 10 Vida
Piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, Piast niebiesko-czerwone stroje
1'
Od środka zaczął Mihajlović (ARKA Gdynia)
1'
Agresywnie zaczęli arkowcy, ale stracili piłkę pod polem karnym Piasta. Szybko fauluje Kopczyński (ARKA Gdynia)
2'
Zbozień (ARKA Gdynia) blokuje dośrodkowanie Jodłowca, rzut rożny dla gospodarzy
2'
Milewski (Piast Gliwice) zbiera piłkę po wybiciu obrońców, próba dośrodkowania i kolejny rzut rożny
3'
Steinbors (ARKA Gdynia) niepewnie łapie piłkę po strzale Parzyszka, na głowę którego dośrodkował Kirkeskow (Piast Gliwice)
4'
Czerwiński (Piast Gliwice) prosto w Serrarensa (ARKA Gdynia), ale piłka wraca do obrońców Piasta
5'
Bergqvist (ARKA Gdynia) podał wprost do rywala. Gospodarze przerzucili ciężar gry na prawą stronę, Milewski (Piast Gliwice) dośrodkował na głowę Jodłowca, ale ten uderzył niecelnie
5'
Wawszyczyk wybija na aut po wrzutce Kirkeskowa (Piast Gliwice)
6'
Arkowcy mogli ruszyć z kontrą, ale sędzia dopatrzył się przewinienia Vejinovicia (ARKA Gdynia)
7'
Kolejna przebojowa akcja gospodarzy, Helstrup (ARKA Gdynia) wybija piłkę poza linię boczną
8'
Ładnie zapowiadała się akcja Arki, ale Jankowski (ARKA Gdynia) niedokładnie podał do Zbozienia (ARKA Gdynia). Aut dla gości
9'
Vejinović (ARKA Gdynia) strzela zza pola karnego, ale siła uderzenia nie była porywająca. Plach (Piast Gliwice) pewnie broni
10'
Wawszczyk (ARKA Gdynia) blokuje dośrodkowanie Konczkowskiego (Piast Gliwice), wcześniej piłkę wybijał Bergqvist (ARKA Gdynia)
10'
Steinbors (ARKA Gdynia) bez większych problemów broni strzał Jodłowca z głowy
11'
Daleki wyrzut Zbozienia (ARKA Gdynia) z autu w pole karne, ale piłka nie znalazła adresata
13'
Arkowcy ciężko odebrać piłkę rywalom. Faulują Jankowski (ARKA Gdynia) i Nalepa (ARKA Gdynia)
15'
Żółto-niebiescy szybko przeszli z własnej połowy na drugą i po wymianie podań pod polem karnym Placha (Piast Gliwice), strzałem zakończył Jankowski (ARKA Gdynia), ale obok prawego słupka
16'
Steinbors (ARKA Gdynia) wybiega poza pole karne i wybija piłkę na aut przed nadciągającym Felixem (Piast Gliwice)
19'
Kolejna obiecująca wymiana podań w szeregach arkowców. Serrarens (ARKA Gdynia) mógł dośrodkowywać, ale miał do kogo. Próbował wywalczyć rzut rożny, ale sędzia wskazał na wybicie od bramki
20'
Konczkowski (Piast Gliwice) uderza z 12 metrów, ale strzał blokuje Helstrup (ARKA Gdynia)
21'
Wawszczyk (ARKA Gdynia) niedokładnie do Vejinovicia (ARKA Gdynia) w lewym sektorze boiska, ale koledzy szybko odbierają piłkę Badii
24'
Serrarens (ARKA Gdynia) fauluje Huka po dłuższej wymianie podań w drużynie Piasta
24'
Zbozień (ARKA Gdynia) wybija dośrodkowanie Kirkeskowa (Piast Gliwice) z rzutu wolnego
25'
W prawym sektorze boiska faluje Vejinović (ARKA Gdynia). Kolejny stały fragment gry
25'
Zamieszanie w polu karnym. Popychany przez Czerwińskiego (Piast Gliwice), Vejinović (ARKA Gdynia) mógł zaskoczyć Steinborsa (ARKA Gdynia), ale bramkarz Arki pewnie łapie piłkę
26'
Wawszczyk (ARKA Gdynia) wślizgiem blokuje Konczkowskiego (Piast Gliwice) w polu karnym. Rzut rożny
27'
Arkowcy wybijają po raz kolejny po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
28'
Przy piłce wciąż Piast, gospodarze konstruują kolejną akcję
29'
[1:0] Piast Gliwice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Parzyszek. Felix wszedł w pole karne i w łatwy sposób minął Bergqvista, po czym uderzył w słupek. Piłka wpadła wprost pod nogi napastnika Piasta, któremu nie pozostało nic innego jak uderzyć z bliskiej odległości.
31'
Arka mogła szybko odpowiedzieć, ale Jodłowiec (Piast Gliwice) wybija piłkę po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA Gdynia)
32'
Akcja przenosi się na drugą stronę. Steinbors (ARKA Gdynia) wybija na rożny po mocnym podaniu Felixa (Piast Gliwice)
33'
Arkowcy wybijają piłkę, ale do strzału dochodzi Jodłowiec (Piast Gliwice), który uderza wprost w Bergqvista (ARKA Gdynia)
34'
Helstrup (ARKA Gdynia) blokuje strzał Parzyszka zza pola karnego. Kolejny korner
35'
Dośrodkowanie do Jodłowca, ale piłkarz Piasta fauluje Bergqvista (ARKA Gdynia)
36'
Arkowcy byli już pod polem karnym Placha (Piast Gliwice), ale po wymianie podań wrócili na własną połowę, skąd konstruują swoją akcję
37'
Felix (Piast Gliwice) przebojowo wpada w pole karne, ale Zbozień (ARKA Gdynia) odbiera mu piłkę
38'
Arkowcy przed szansą, ale Vejoinović niedokładnie podał do nadciągającego z lewej strony Jankowskiego (ARKA Gdynia)
38'
Kiepskie dośrodkowanie Wawszczyka (ARKA Gdynia)
38'
Niedokładnie również Nalepa (ARKA Gdynia). Kontra Piasta
39'
Wawszczyk (ARKA Gdynia) fauluje Milewskiego (Piast Gliwice) w starciu młodzieżowców na połowie Piasta
40'
Kontra Piasta. Jodłowiec (Piast Gliwice) wypuścił Kirkeskowa (Piast Gliwice), ten wpadł w pole karne, zwiódł Zbozienia (ARKA Gdynia) ale uderzył za lekko
41'
Steinbors (ARKA Gdynia) łatwo chwyta piłkę po wrzutce Konczkowskiego (Piast Gliwice)
42'
Milewski (Piast Gliwice) w polu karnym, podaje do nadbiegającego Konczkowskiego (Piast Gliwice), ale na rzut rożny wybija Wawszczyk (ARKA Gdynia)
42'
Arkowcy wybijają piłkę po wrzutce z kornera
43'
Steinbors (ARKA Gdynia) ratuje zespół po wyjściu z własnej bramki. Wcześniej zbyt lekko do kolegi podawał Helstrup (ARKA Gdynia)
44'
Wawszczyk (ARKA Gdynia) raz jeszcze zatrzymuje Milewskiego (Piast Gliwice) przed własnym polem karnym
45'
Obrońcy spokojnie przejęli piłkę po dośrodkowaniu Konczkowskiego (Piast Gliwice)
45'
Konczkowski (Piast Gliwice) wszedł w pole karnego i mocno uderzył z prawej strony, po czym Steinbors (ARKA Gdynia) sparował strzał na rzut rożny
45+1
Arkowcy mieli problem z wybiciem piłki. Ta wpadła pod nogi Sokołowskiego (Piast Gliwice), który "ruletką" minął obrońcę i mocno uderzył, ale Steinbors (ARKA Gdynia) wybronił ten strzał
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. PIAST GLIWICE - ARKA GDYNIA 1:0
Arka została zdominowana przez mistrza Polski w pierwszej połowie. Najlepiej mówi o tym statystyka strzałów, w której Piast wygrywa 10-2, a także liczba rzutów rożnych, których gospodarze wykonywali już 9. Groźne akcję przeprowadzali: Konczkowski (Piast Gliwice), Felix (Piast Gliwice) i Jodłowiec (Piast Gliwice), więc jeśli goście myślą o wywiezieniu punktów z Gliwic, muszą bardziej skupić się na ofensywnej trójce gospodarzy. Żółto-niebiescy znaleźli się kilka razy pod polem karnym, ale zazwyczaj brakowało dokładności.
46'
Od środka zaczyna Piast. Żaden z trenerów nie dokonał zmian
46'
Agresywnie od początku Piast, ale goście odbierają piłkę i po chwili traci ją Jankowski (ARKA Gdynia) wobec trzech rywali obok
47'
Na trybunach pojawił się Leszek Ojrzyński, były trener Arki
48'
Felix (Piast Gliwice) i Konczkowski (Piast Gliwice) wymieniają podania z prawej strony, ale gubią się i w natarciu goście
48'
Mihajlović (ARKA Gdynia) źle przyjmuję piłkę w kontrze
49'
Groźna akcja Piasta. Piłkarze mieli dużo miejsca w konstruowaniu okazji przed polem karnym. Zbozień (ARKA Gdynia) ostatecznie wybija piłkę po wrzutce Kirkeskowa (Piast Gliwice)
50'
Bergqvist (ARKA Gdynia) wybija piłkę poza pole karne
51'
Jodłowiec (Piast Gliwice) mocno uderzył z okolic 20 metra, Steinbors (ARKA Gdynia) wybija na rzut rożny
52'
Jodłowiec (Piast Gliwice) z kolejnym strzałem, ale obok słupka. Tym razem po kombinacyjnym rozegraniu rzutu rożnego
52'
Serrarens (ARKA Gdynia) na spalonym po podaniu Wawszczyka (ARKA Gdynia)
53'
Nalepa (ARKA Gdynia) nie doczekał się podania od Vejinovicia (ARKA Gdynia), kontra gospodarzy
53'
Konczkowski (Piast Gliwice) strzela prosto w Steinborsa (ARKA Gdynia), po nieudanym wybiciu uderza również Parzyszek (Piast Gliwice)
54'
W międzyczasie ucierpiał Helstrup (ARKA Gdynia). Masażyści wbiegli na boisko i sygnalizują zmianę
56'
Helstrup (ARKA Gdynia) nie dokończy tego spotkania, do zmiany przygotowuje się Marić
57'
Vejinović faluje Konczkowskiego
57'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Helstrup, w jego miejsce wchodzi Marić.
58'
Żółtą kartką został ukarany również kierownik Arki - Paweł Bednarczyk (ARKA Gdynia).
59'
Arkowcy wybijają piłkę po dośrodkowaniu Jodłowca
59'
Marić (ARKA Gdynia) w ostatnim momencie przejął piłkę, bo sam na sam mógłby wyjść Parzyszek (Piast Gliwice)
60'
Lechia przegrywa z Legią od 57. minuty

LIVE: Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:1

60'
Konczkowski (Piast Gliwice) uderza z 6 metrów, ale tylko w boczną siatkę
61'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Serrarens, w jego miejsce wchodzi Zawada.
62'
Groźny faul Zawady (ARKA Gdynia) na Kirkeskowie (Piast Gliwice) na połowie Piasta
63'
3 próby arkowców. Najpierw uderzał Zawada (ARKA Gdynia), który po chwili dobił swój strzał. Próbował jeszcze Kopczyński (ARKA Gdynia), ale niecelnie
64'
Vejinović (ARKA Gdynia) traci piłkę na rzecz Sokołowskiego (Piast Gliwice), ale ten nie porozumiał się z Konczkowskim (Piast Gliwice)
66'
Piłkarze Arki wymieniają podania. Zbozień (ARKA Gdynia) był już na połowie rywala, ale Kirkeskow (Piast Gliwice) wybił na aut
66'
Wrzutka Zbozienia (ARKA Gdynia) na głowę rywala
67'
Niebezpieczny faul Wawszczyka (ARKA Gdynia) na Konczkowskim (Piast Gliwice), ale upiekło się młodemu obrońcy, który nie ujrzał kartki
68'
Akowcy z kłopotami, ale wybijają piłkę po stałym fragmencie gry
69'
Vejinović (ARKA Gdynia) niedokładnie do Zawady (ARKA Gdynia), wybija Czerwiński (Piast Gliwice)
69'
Mihajlović (ARKA Gdynia) popsuł dobrą okazję. Dwóch piłkarzy wbiegało w pole karne, ale żaden z nich nie otrzymał piłki
70'
Odzyskał piłkę Nalepy (ARKA Gdynia), ale pomocnik Arki zbyt mocno podał na lewe skrzydło do Mihajlovicia (ARKA Gdynia)
71'
Marić (ARKA Gdynia) przewrócił się przy ataku Parzyszka, ale Bergqvist (ARKA Gdynia) ratuje zespół w opałach
72'
Steinbors (ARKA Gdynia) musiał wykazać się refleksem po uderzeniu Jodłowca z głowy
73'
Znów Jodłowiec (Piast Gliwice) po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wybijają obrońcy
73'
Kombinacyjna akcja Piasta, ale obrońcy przechwycili piłkę
75'
Nalepa (ARKA Gdynia) podawał do Zawady (ARKA Gdynia) ale przejął Czerwiński (Piast Gliwice). Po chwili nad obrońcami próbował Vejinović (ARKA Gdynia), ale futbolówka nie znalazła adresata
75'
Sokołowski (Piast Gliwice) fauluje Vejinovica (ARKA Gdynia)
76'
Piast Gliwice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Parzyszek, w jego miejsce wchodzi Tuszyński.
76'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Skhirtladze.
77'
Plach (Piast Gliwice) łapie piłkę po dośrodkowaniu Vejinovicia (ARKA Gdynia)
77'
3363 kibiców na stadionie w Gliwicach
78'
Wawszczyk (ARKA Gdynia) zablokował Konczkowskiego (Piast Gliwice), ale od bramki zacznie Steinbors (ARKA Gdynia)
79'
Mocny strzał Vejinovicia (ARKA Gdynia) zza pola karnego, na raty broni Plach (Piast Gliwice)
80'
Konczkowski (Piast Gliwice) blokuje Wawszczyka (ARKA Gdynia) i będzie rzut rożny
80'
Plach (Piast Gliwice) spokojnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony
81'
Marić (ARKA Gdynia) wybija na aut po wymianie podań piłkarzy Piasta
81'
Piast Gliwice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jodłowiec, w jego miejsce wchodzi Vida.
82'
Mihajlović (ARKA Gdynia) zwiódł Koruna (Piast Gliwice), ale niedokładnie podał. Po chwili odzyskał piłkę i dośrodkował, ale Jankowski (ARKA Gdynia) uderzył obok bramki
83'
Skhirtladze (ARKA Gdynia) gubi piłkę, Mihajlović (ARKA Gdynia) fauluje Koruna (Piast Gliwice) pod polem karnym Placha (Piast Gliwice)
83'
Piast Gliwice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Konczkowski, w jego miejsce wchodzi Rymaniak.
85'
Gospodarze tracą piłkę na połowie Arki
86'
Tuszyński (Piast Gliwice) przebiegł z piłką pół boiska, ale zatrzymał się na wysokości pola karnego i wywalczył rzut rożny
86'
Czerwiński (Piast Gliwice) z bliskiej odległości głową, ale nad bramką
87'
Najlepsza okazja Arki. Mihajlović (ARKA Gdynia) rozmontował obronę Piasta wraz z Vejinoviciem (ARKA Gdynia), ale Serb zbyt mocno uderzył na bramkę Placha (Piast Gliwice), w konsekwencji czego wyleciała na trybuny
88'
Żółtą kartką został ukarany Skhirtladze (ARKA Gdynia) po faulu na Milewskim
89'
Bergqvist (ARKA Gdynia) fauluje Tuszyńskiego (Piast Gliwice) w środkowej strefie boiska
90'
Milewski (Piast Gliwice) przejął podanie Vejinovicia (ARKA Gdynia)
90'
Zbozień (ARKA Gdynia) wybija piłkę po dośrodkowaniu
90'
Sędzia doliczył 4 minuty
90+2
Krótkie rozegranie rzutu rożnego Piasta. Milewski (Piast Gliwice) uderzał zza pola karnego, ale obok prawego słupka Steinborsa (ARKA Gdynia)
90+3
Kirkeskow (Piast Gliwice) faulowany przez Kopczyńskiego (ARKA Gdynia) na połowie Arki
90+4
Piłka krąży na wysokości pola karnego Arki z lewej strony
90+4
Aut dla Arki. Raczej nic nie wydarzy się już w tym spotkaniu
90+4
KONIEC MECZU. PIAST GLIWICE - ARKA GDYNIA 1:0
Bezbarwna druga połowa. Więcej okazji stworzył sobie mistrz Polski, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką. Arkowcy mieli spore problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Żółto-niebiescy oddali tylko 1 celny strzał, ale najlepszą okazję zmarnował Mihajlović (ARKA Gdynia).
Piast Gliwice był lepszy od Arki Gdynia praktycznie pod każdym względem. Mistrz Polski oddał 10 strzałów, przy dwóch żółto-niebieskich. W oczy rzuca się również statystyka rzutów rożnych, których gospodarze wykonali 15, przy tylko jednym przyjezdnych.

16 ŁKS Łódź 25 5 5 15 25:43 20
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-03-04

Wyniki 25 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Legia Warszawa 0:2 (0:0)
  • Piast Gliwice - ARKA GDYNIA 1:0 (1:0)
  • Lech Poznań - Górnik Zabrze 4:1 (1:1)
  • Wisła Płock - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
  • Cracovia - Wisła Kraków 0:2 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)
  • ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 3:2 (2:1)
  • Śląsk Wrocław - Korona Kielce 2:1 (1:0)

Opinie (199) 7 zablokowanych

Wszystkie opinie

• Zacytuje Pana Nalepe z przerwy meczu (5)

"Albo nam się nie chce albo nie umiemy"!!!

Chylę czoła za odwagę że jako jedyny w klubie to mówi z otwarta przyłbicą ale nie wróże już kariery w mojej Arce...
    Nic więcej nie dodam...bo szkoda słów!

• 109 1

• Nalepa to gosc,zasluzyl na podwyzke!! (2)

• 10 7

• Gość pokazał i cała ekipa że nie ma jaj!!!

Gra się do końca jak w lidze angielskiej wtedy ma się szacun A nie poddaje jak p.... bez walki