Pierwsza w tym sezonie porażka koszykarek Arki Gdynia na wyjeździe

3 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

W trzeciej kwarcie Emma Cannon poderwała koleżanki do ataku. Ostatecznie 22 punkty Amerykanki nie pomogły koszykarkom Arki Gdynia w Gorzowie Wielkopolskim. W trzeciej kwarcie Emma Cannon poderwała koleżanki do ataku. Ostatecznie 22 punkty Amerykanki nie pomogły koszykarkom Arki Gdynia w Gorzowie Wielkopolskim.

Słaba postawa koszykarek Arki Gdynia zadecydowała o porażce z InvestInTheWest Enea Gorzowem Wielkopolskim 88:79 (20:15, 21:16, 17:28, 30:20). To pierwsza klęska podopiecznych Gundarsa Vetry na wyjeździe w tym sezonie.

Koszykarki Politechniki Gdańskiej przegrały z Artego Bydgoszcz. Zobacz relację z tego meczu

Enea: Zoll-Norman 19 (1x3, 12as.), Papova 13 (1x3, 6zb.), Atkins 11 (7zb.), Linskens 5 (1x3), Stelmach 2 oraz Juskaite 18, Rytsikowa 12 (1x3, 8zb.), Fikiel 8, Prezelj 0,

ARKA: Cannon 22 (1x3, 12zb.), Makurat 18 (6x3, 6zb.), Greinacher 15, Jurcenkova 8, Balintova 4 (1x3, 5as.) oraz Morawiec 6, Baltkojiene 4, Rembiszewska 2, Podgórna 0,

W zespole Arki Gdynia wciąż nie znaleziono zastępstwa dla Rebecci Allen, która doznała kontuzji kolana w meczu Pucharu Polski przeciwko Enerdze Toruń. Zawodniczki z Gdyni bez Australijki musiały sobie radzić już przed tygodniem. Mecz z TS Ostrovią Ostrów Wielkopolski zakończył się jednak szczęśliwym zwycięstwem.

Spotkanie rozpoczęło się od trafień zawodniczek z Gorzowa Wielkopolskiego. Najpierw trafiła Daria Stelmach, a następnie Sharnee Zoll-Norman oraz Maryia Papova i to za ich sprawą gospodynie objęły szybkie prowadzenie (7:2). Trójkami zdołały odpowiedzieć jednak Emma Cannon oraz Anna Makurat (9:8). W kolejnych atakach przyjezdne próbowały zmniejszać rozmiary porażki, jednak koszykarki InwestInTheWestu były skuteczniejsze w swoich poczynaniach, co pozwoliło im wygrać pierwszą kwartę 20:15.

Gospodynie konsekwentnie utrzymywały prowadzenie. Gra gości nie wyglądała najlepiej, przez co trener zdecydował się na zmianę całej piątki w 15. minucie. Ta się na nic zdała, bowiem zawodniczki z Gdyni zdobyły zaledwie 2 punkty, w czasie gdy rywalki zanotowały ich aż 12 (38:26). Mimo, że Makurat i Cannon próbowały podbudować drużynę, to gorzowianki schodziły ostatecznie z korzystniejszym wynikiem do szatni (41:31).

W przerwie Gundars Vetra nie mógł szczędzić słów. Efekt? Zawodniczki Arki już po 3. minutach były na prowadzeniu. Szybko je jednak roztrwoniły, bowiem gospodynie najpierw trafiały za 2, a następnie za 3 punkty (51:46). Odpowiedzialność na swe barki wzięła wówczas Cannon. Amerykanka w niecałe 2 minuty zdobyła 8 punktów, co pozwoliło gościom objąć ponowne prowadzenie w tej kwarcie (55:54).

Po gwizdku rozpoczynającym ostatnią kwartę podopieczne Gundarsa Vetry nie trafiały w kluczowych momentach. Skrupulatnie natomiast wykorzystywały to koszykarki z Gorzowa, które po niespełna 4 minutach prowadziły 7 punktami (70:63). Dopisując kolejne zdobycze punktowe udowadniały, że wygranej w spotkaniu już nie oddadzą. Na minutę przed końcem prowadzenie wzrosło do 10 punktów, by ostatecznie wygrać 88:79.

Wyniki 16 kolejki

• Artego Bydgoszcz - SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 78:70 (24:20, 22:16, 15:21, 17:13)
  • InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - ARKA GDYNIA 88:79 (20:15, 21:16, 17:28, 30:20)
  • CCC Polkowice - Enea AZS Poznań 117:46 (28:11, 38:10, 30:12, 21:13)
  • PGE MKK Siedlce - Ostrovia 74:77 (23:16, 19:12, 15:21, 17:28)
  • Wisła CanPack Kraków - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 81:60 (19:9, 17:18, 24:15, 21:18)
  • Energa Toruń - Widzew Łódź 105:71 (25:13, 26:24, 25:16, 29:18)

Opinie (12) 5 zablokowanych

• Cannon jest naszym błogosławieństwem i przekleństwem równocześnie (1)

Z jednej strony to zawodniczka która dominuje punktowo pod koszem, z drugiej strony to zawodniczka która inteligencja boiskowa jest strasznie niska. To zawodniczka rzuca gdy tylko dostanie piłkę (nie ważne gdzie i w której sekundzie rozgrywania akcji) a gdy jest podwajana lub potrajana to się pcha (nie potrafi oddać piłki na obwód).

• 8 6

• ale bez niej

doooopka niestety

• 4 0

• Sędziowie (1)

No dzisiaj sędziowanie stało na bardzo niskim poziomie, ten kto oglądał ten wie. Sędzia Puzoń i spółka bezkarnie robiła co chciała i gwizdała przeciwko naszym dziewczynom. Szkoda gadać. Teraz pełna mobilizacja na Wisłę Kraków. Trzymam kciuki i do zobaczenia na hali w sobotę.

• 16 2

• W ktorej hali? Jak w korniku to nie ide.

• 3 7

• no działacze gratulacje dla Was. róbcie tak dalej a będą pustki w hali. nie potraficie znaleźć zawodniczki za Allen i wywalić tych bezproduktywnych Polek z wyjątkiem Makurat

• 4 9

• Basket Basketem..

..ale takich lodów kręconych pod gospodarzy to w histori meczów na których byłem jeszcze nie widziałem

• 13 3

• Szkoda.... (1)

Bardzo mi przykro ,gdyz niestety spełnia się scenariusz taki jak przedstawiłem.Apetyt rozbudzony, ale fakt rzeczywisty to niestety przy 3 trzech dwucyfrowo punktująccych zawodniczkach nie będziemy wygrywac meczów z czołówką ligi.Potrzeba chwili konieczne wzmocnienia i to na prędko,jeżeli mamy mieć grę o czołową czwórke.

• 7 2

• Normalnie geniusz koszykówki!!

Nikt inny nie wpadłby na taki scenariusz że po kontuzjach Misiek i Allen będzie ciężko o wygrane z czołówką. Fajnie że jesteś.

• 1 1

• Nowa zawodniczka

Mam nadzieję że w meczu z Wisłą zobaczymy już nową zawodniczkę. Na razie cicho na ten temat. Pewnie klub planuje niespodziankę na następny mecz. Może jakieś duże nazwisko? Mam nadzieję, widzimy się na meczu z Wisłą.

• 13 1

• (1)

88 - 79 to klęska redaktorze?

• 20 2

• Dokładnie

• 8 3

• Gdynia pod Vetrą nie gra żadnej obrony. Tu jeden transfer niczego nie zmieni, zobaczycie.