Cztery tysiące ton ziemi w Ergo Arenie

19 września 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
ras.

Zawodnicy z USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Czech z zeszłorocznym wicemistrzem kategorii SX 1 Rickym Rennerem wystartują podczas zawodów mistrzostw Europy Supercross - King of Poland 18 listopada w Ergo Arenie. Do hali zwiezione zostanie 4 tysiące ton ziemi, a budowa toru potrwa ponad 2 dni. Cały czas można kupować bilety na w cenie od 69 do 199 zł.TU KUPISZ BILETY NA SUPERCROSS - KING OF POLAND W ERGO ARENIE

Supercross - King of Poland będzie drugą w Polsce i pierwszą na Pomorzu tego typu imprezą. Rok temu w Łodzi w Atlas Arenie w wyścigu wieczoru najmocniejszej klasy SX1 triumfował Francuz Thomas Ramette, a drugi był Amerykanin Ricky Renner. To własnie Renner ma być jedną z głównych gwiazd imprezy w Ergo Arenie, zaplanowanej na 18 listopada.

Po raz pierwszy w naszym kraju turniej będzie miał jednak rangę międzynarodowych mistrzostw Europy. To najwyższa możliwa ranga tych zawodów, która może być rozgrywana na Starym Kontynencie.

Oprócz Rennera zaprezentują się trzymający gaz do końca zawodnicy m.in. z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Czech, a także Polacy z pochodzącym z Trójmiasta Szymonem Staszkiewiczem na czele. Przypomnijmy, że przed rokiem w Łodzi Szymon zwyciężył w klasie SX2. Udział podczas turnieju w Ergo Arenie potwierdzili też Patryk Zdunek, Olaf Włodarczak i Tymon Wisiński.


SUPERCROSS ZAMIAST NOCY SKOKÓW W ERGO ARENIE

W klasie głównej zobaczymy 24 zawodników, a w pozostałych trzech po 12, choć może być ich jeszcze więcej. Nie zabraknie też pokazowego wyścigu najmłodszych zawodników na motocyklach o pojemności 65 cc.

Spektakularne wyścigi rozegrane zostaną na torze zbudowanym z 4 tysięcy ton ziemi, co można przeliczyć na 170 pełnych ciężarówek, które zwiozą materiał do hali na granicy Gdańska i Sopotu. Takiej ilości ziemi w Ergo Arenie jeszcze nie było, choć w poprzednich latach organizowano tam zawody Night of the Jumps.

- Budowa toru zajmie ok. 2,5 dnia. Rozpocznie się w środę rano i potrwa do piątkowego popołudnia. Mamy najlepszego specjalistę na świecie od projektowania torów, więc zawody na pewno przyniosą kibicom wiele emocji - mówi Dominika Jochymska, PR & Project Manager firmy Sportainment organizującej zawody.
Do sprzedaży trafiło ok 9000 wejściówek. Cały czas można nabywać je w cenie od 65 do 199 zł. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem portalu eventim.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju.

ras.