Pierwsza wyjazdowa wygrana koszykarek Sunreef Yachts Politechnika Gdańska

23 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Maegan Conwright do 21 punktów dołożyła w Poznaniu aż 13 asyst. Maegan Conwright do 21 punktów dołożyła w Poznaniu aż 13 asyst.

Koszykarki Sunreef Yachts Politechnika Gdańska odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na wyjeździe. Podopieczne Rafała Knapa pokonały outsidera Energa Basket Ligi Kobiet - Enea AZS Poznań 89:82 (29:19, 21:22, 10:19, 29:22). Na ponowny sukces w rozgrywkach czekały od 22 grudnia ubiegłego roku. Maegan Conwright skończyła grę z double-double, czyli dwucyfrowym bilansem puntów i asyst.

ENEA AZS: Hillsman 23 (8 zb.), Davis 23 (3x3, 9 zb., 5 as.), Demczuk 12 (1x3), Samburska 8 (2x3), Parysek-Bochniak 6 (5 zb., 5 as.) oraz Nowicka 3, Stefańczyk 3, Urbaniak 3, Niemojewska 1

SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA: Conwright 21 (13 as.), Clarke 20 (1x3, 8 zb.), Pyka 17 (2x3), Koc 10 (2x3, 8 zb.), Bujniak 8 (2x3) oraz Śmietańska 8 (2x3), Naczk 3 (1x3), Szymańska 2, Holopainen, Haryńska

Przypomnij sobie jak Politechnika ograła Eneę w Gdańsku

Koszykarki Politechniki właśnie nad Eneą AZS odniosły debiutanckie zwycięstwo w tym sezonie. Na początku listopada pokonały u siebie tego rywala 88:71. Potem, również w Gdańsku ograły Ostrovię 74:40. Na tym ich liczba sukcesów w Energa Basket Lidze Kobiet się zatrzymała. Na kolejną wygraną przyszło beniaminkowi elity czekać dokładnie 2 miesiące i 1 dzień, do rewanżu z poznańskimi akademiczkami.

Po wyrównanym początku hasło do ataku ze strony przyjezdnych dały: Tiffany Clarke, Sylwia BujniakKatarzyna Śmietańska, które popisały się celnymi rzutami zza łuku. Od wyniku 9:11, w ciągu 4 minut Politechnika zdobyła 16 punktów, tracąc tylko 5.

Koszykarki Arki Gdynia przegrały z Artego Bydgoszcz. Przeczytaj relację z tego meczu

Dobrą grę gdańszczanki przedłużyły na drugą kwartę. Powiększały przewagę do wyniku 40:24 w 15. minucie Natomiast na przerwę zeszły z przewagą 9 punktów (50:41), gdyż w ostatniej akcji "trójką" zaskoczyła je Marta Nowicka.

Kłopoty pojawiły się po zmianie stron. W trzeciej kwarcie Politechnika miała duże problemy ze skutecznością. Korzystny wynik utrzymywała do 60:55. Jednak w ostatnich 70 sekundach tej odsłony pozwoliła rywalkom zdobyć pięć punktów z rzędu. Tym samym na końcowe 10 minut koszykarki wyszły przy remisowym wyniku 60:60.

Na początku czwartej kwarty po akcji Jazmine Davis AZS odzyskał prowadzenie (62:60). To że rywalki nie uciekły, było zasługą Clarke. Amerykanka zaliczyła trzy udane rzuty z rzędu.

W 34. minucie wsparły ją Bujniak i Maegan Conwright. Pierwsza zaliczyła "trójkę", druga popisała się akcją 2+1. Dzięki temu Politechnika odskoczyła na 72:68. Jak się okazało, przewagi gdańszczanki nie oddały już do końca.

Większy oddech zapewnił kolejny rzut dystansowy, tym razem autorstwa Martyny Koc na 79:71. Co prawda rywalki jeszcze nie spasowały, zbliżyły się na 80:83 w 39. minucie, ale w decydujących momentach Politechnika znów była dobrze dysponowana rzutowo. "Trójką" miejscowe "poczęstowała" Martyna Pyka i była to 10. udana próba zza łuku.

Łącznie takich rzutów widzieliśmy aż 19, bo poznanianki trafiły dziewięciokrotnie, a obie w tym elemencie miały po 37 procent skuteczności.

W tych rzutach szczęścia nie miał tylko Conwright. Zaliczyła siedem pudeł. Natomiast nie przeszkodziło to jej uzyskać double-double. Amerykanka miała 21 punktów i 13 asyst.

Wyniki 19 kolejki

• Enea AZS Poznań - SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 82:89 (19:29, 22:21, 19:10, 22:29)
  • ARKA GDYNIA - Artego Bydgoszcz 58:70 (12:2, 17:15, 17:21, 12:12)
  • Ostrovia - Wisła CanPack Kraków 62:85 (23:24, 17:17, 7:24, 15:20)
  • PGE MKK Siedlce - Ślęza Wrocław 57:94 (16:18, 16:27, 16:27, 9:22)
  • InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Widzew Łódź 108:61 (27:15, 19:20, 31:14, 31:12)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - CCC Polkowice 55:85 (17:18, 10:16, 11:34, 17:17)

• 11 1

• Zwycięstwo cieszy ale... stylem naszej drużyny jest brak stylu. Co jest naszą mocną stroną w ataku ? Przeciez nie szybki kontratak, nie poukładana i zepołowa koszykówka w ataku pozycyjnym, nie rzuty z obwodu. Wygląda to topornie ale utrzymanie się jest naważniejsze potem przyjdzie czas na przemyslenia.