Trójmiejscy III-ligowcy sparują w sobotę

6 lutego 2014 (artykuł sprzed 8 lat)
Rafał Sumowski
Najnowszy artukuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Marcin Dettlaff w Bałtyku występował jeszcze w II lidze. Po degradacji przeniósł się do Arki, w której długo nie zagrzał miejsca i trafił do Gryfa Wejherowo. Teraz Bałtyk jest zainteresowany ponownym pozyskaniem 30-letniego obrońcy. Więcej zdjęć (1)

Marcin Dettlaff w Bałtyku występował jeszcze w II lidze. Po degradacji przeniósł się do Arki, w której długo nie zagrzał miejsca i trafił do Gryfa Wejherowo. Teraz Bałtyk jest zainteresowany ponownym pozyskaniem 30-letniego obrońcy.

fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

Marcin Dettlaff w Bałtyku występował jeszcze w II lidze. Po degradacji przeniósł się do Arki, w której długo nie zagrzał miejsca i trafił do Gryfa Wejherowo. Teraz Bałtyk jest zainteresowany ponownym pozyskaniem 30-letniego obrońcy.

fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

Polonia Gdańsk zremisowała w sparingu z V-ligowym GKS Kowale 1:1 (1:1). Dla podopiecznych Pawła Pagieły był to pierwszy remis w piątym zimowym test-meczu. Kolejny sprawdzian czeka III-ligowca w sobotę w Grudziądzu, gdzie podopieczni Pawła Pagieły zmierzą się ze Startem Warlubie. Na ten dzień kolejne mecze zaplanowane mają także Bałtyk Gdynia oraz rezerwy Arki Gdynia i Lechii Gdańsk. W Bałtyku powoli klarują się ostateczne decyzje transferowe. Klub jest zainteresowany powrotem Marcina Dettlaffa, który po odejściu z Bałtyku występował w Arce, a ostatnio w Gryfie Wejherowo.Polonia - GKS Kowale 1:1 (1:1)
Bramka dla Polonii: Łukasz Borkowski 35

POLONIA: Król - Sobczak, Gornowicz, Turzeniecki, Zgliński - zawodnik testowany, Ł.Borkowski, Cejer, Gałkowski - Mikołajczak, K.Borkowski oraz Wons, Skowroński, Szuba, Wiącek, Pikulski, Olszacki, Kozłowski, Cholewiński, Cichocki, Gierałtowski, Kulas, zawodnik testowany

Polonia Gdańsk, która na zimową przerwę zaplanowała rekordową ilość 15 sparingów, ma za sobą już piąte spotkanie. Podopiecznym Pawła Pagieły nie udało się sięgnąć po drugie zwycięstwo, choć prowadzili w pierwszej połowie po golu Łukasza Borkowskiego. Na śliskim boisku klarownych sytuacji w pierwszej połowie było niewiele, ale to właśnie przed przerwą zawodnicy z Kowal doprowadzili do wyrównania z rzutu karnego w 43 minucie.

RUCHY TRANSFEROWE W POLONII GDAŃSK PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ:
Przyszli: -

Mogą przyjść: Łukasz Król (bramkarz, Pomorze Potęgowo), Kamil Kulas (pomocnik), Dawid Turzeniecki (pomocnik), Robert Cichocki (napastnik) - wszyscy z juniorów starszych

Odeszli: Sebastian Wojtowicz (bramkarz, szuka klubu) -


Po zmianie stron przeważała Polonia, ale nie była w stanie wykorzystać okazji bramkowych. Znakomitą sytuację zmarnował Piotr Gierałtowski, który w 90 minucie z 10 metra zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki.

Gdańszczanie wciąż sprawdzają zawodników, których nazwisk nie chcą zdradzić o ile nie zapadną decyzje o pozostaniu graczy w zespole. Testy prowadzone będą także w następnych sparingach, a najbliższy Polonia rozegra w sobotę, gdy w Grudziądzu zmierzy się ze Startem Warlubie.

Pozostałe zimowe sparingi Polonii Gdańsk:	
BILANS: 1 zwycięstwo, 1 remis, 3 porażki, bramki 6:11

18 stycznia Pruszcz Gd. Rodło Kwidzyn 2:3 (1:2)
Bramki: Cichocki, K.Borkowski

25 stycznia Pruszcz Gd. Wierzyca Pelplin 0:2 (0:1)

29 stycznia Pruszcz Gd. Lechia II Gdańsk 2:1 (0:1)
Bramki: Gierałtowski 2

1 lutego Pruszcz Gd. Olimpia Sztum 1:4 (0:3)
Bramka: Cholewiński

8 lutego Grudziądz Start Warlubie (III liga) godz. 14
12 lutego Pruszcz Gd. Jaguar Gdańsk (V liga) godz. 20
15 lutego Pruszcz Gd. GKS Przodkowo (IV liga) godz. 12
19 lutego Pruszcz Gd. GTS Kolbudy (IV liga) godz. 20
22 lutego Elbląg Olimpia Elbląg (II liga) godz. 12
26 lutego Pruszcz Gd. KP Starogard Gd. (V liga) godz. 20
1 marca Pruszcz Gd. KS Chwaszczyno (IV liga) godz. 12
5 marca Pruszcz Gd. Centrum Pelplin (V liga) godz. 12
8 marca Pruszcz Gd. Barkas Tolkmicko (III liga) godz. 12
15 marca Elbląg Błękitni Stare Pole (V liga)


Powoli klaruje się sytuacja kadrowa w Bałtyku Gdynia, choć nie wszystko idzie po myśli trenera Pawła Budziwojskiego. Szkoleniowiec chciał pozyskać trójkę zawodników z KS Chwaszczyno. Trzeci zespół grupy pomorskiej IV ligi szykowany był do wycofania się z rozgrywek, ale sytuacja się zmieniła i klub nakazał powrócić Łukaszowi Beylowi i Łukaszowi Czerwionce. Zgodę na dalsze treningi z Bałtykiem otrzymał jedynie Sławomir Ziemak.

Gdyński klub pozyskał już Adama Szampa. Obrońca podpisał umowę do końca rozgrywek z opcją przedłużenia o rok. Gdyński klub negocjuje ponadto przejście Rolanda Kazubowskiego oraz Janusza Webera, a także Mateusza Pilcha, który był wypożyczony z Olimpicu do Lechii Gdańsk. Cała trójka została pozytywnie oceniona przez sztab szkoleniowy. Gdynianie zrezygnowali natomiast z dalszego sprawdzania obrońcy Olimpii Elbląg Roberta Zielińskiego.

RUCHY TRANSFEROWE W BAŁTYKU GDYNIA PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ:
Przyszli: Adam Szamp (obrońca, bez klubu, umowa do 30.06.2014), Kacper Tułowiecki (bramkarz, wypożyczenie z Gryfa Wejherowo), Marcin Pettke (obrońca, powrót po wypożyczeniu z Lecha Poznań)

Mogą przyjść: Roland Kazubowski (napastnik, Pomorze Potęgowo), Mateusz Pilch (obrońca, Olimpic Gdańsk), Sławomir Ziemak (pomocnik, KS Chwaszczyno), Janusz Weber (obrońca, Potok Pszczółki)

Odeszli: Daniel Kokosiński (obrońca), Osama Mohamed Yehia (bramkarz) - obaj rozwiązali kontrakty za porozumieniem stron, Michał Nawrocki (pomocnik), Kamil Wojciechowski (napastnik), Robert Zbrzyzny (obrońca), Karol Szostek (napastnik, AP Malbork), Marcin Piec (napastnik, rozwiązanie kontraktu).


W tygodniu w Bałtyku mieli pojawić się nowi testowani gracze, ale wygląda na to, że do Gdyni przyjadą dopiero przed sobotnim sparingiem. Mecz z Wierzycą Pelplin pierwotnie miał odbyć się w Starogardzie Gdańskim, ale przeniesiony został do Gdyni, gdzie rozegrany zostanie na bocznym boisku GOSiR, w tzw. "klatce". Początek o godzinie 17.

Niewykluczone, że jednym z nowych graczy będzie Marcin Dettlaff. Obrońca, który spędził 1,5 sezonu w Bałtyku w latach 2011-12, a potem trafił do Arki Gdynia, jesienią występował w II-ligowym Gryfie Wejherowo. Biało-niebiescy wyrazili zainteresowanie powrotem 29-latka, ale negocjacje w dużej mierze podyktowane są decyzjami dotyczącymi przeszłości Gryfa, z którego sponsorowania wycofał się ostatnio główny sponsor, firma Orlex.

Zimowe sparingi Bałtyku Gdynia: 
BILANS: 3 porażki, bramki 2:6

22 stycznia Gdynia Concordia Elbląg (II liga) 1:2 (0:1)
Bramka: Krysiński

25 stycznia Gdynia GKS Przodkowo (IV liga) 1:3 (0:2)
Bramka: Krysiński

1 lutego Elbląg Olimpia Elbląg (II liga) 0:1 (0:1)

8 lutego Gdynia Wierzyca Pelplin (IV liga) godz. 17
12 lutego Lębork Pogoń Lębork (IV liga) godz. 18:30
15 lutego Gdynia KS Chwaszczyno (IV liga)
22 lutego Gdynia Gryf Wejherowo (II liga)
1 marca Malbork Pomezania Malbork (IV liga)
8 marca Gdynia Kaszubia Kościerzyna (III liga)


Już bez Adama Dudy trenują rezerwy Lechii Gdańsk. 23-letni napastnik wiosnę spędzi w I-ligowej Chojniczance. Druga drużyna biało-zielonych w sobotę w Toruniu o godzinie 12 rozegra sparing z Elaną Toruń. Podopieczni Krzysztofa Wilka postarają się pójść za ciosem po pierwszym w zimie, wysokim zwycięstwie nad Rodłem Kwidzyn.

DUDA WYPOŻYCZONY DO CHOJNICZANKI

RUCHY TRANSFEROWE W LECHII II GDAŃSK PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ:
Przyszli: Sebastian Małkowski (bramkarz), Bartłomiej Smuczyński (pomocnik) - obaj z pierwszego zespołu.

Może odejść: Damian Garbacik (obrońca, trenuje z pierwszym zespołem)

Odszedł: Jakub Kamiński (pomocnik, wypożyczony do Wigier Suwałki)


Do listy sparingpartnerów Lechii II dołączyła Olimpia Sztum, z którą gdańszczanie zagrają 19 lutego w Malborku, trzy dni po udziale w jednodniowym turnieju o puchar Burmistrza Kętrzyna.

Zimowe sparingi Lechii II Gdańsk:
BILANS: 1 zwycięstw, 3 porażki, bramki 9:13

18 stycznia Bytów Bytovia (II liga) 0:5 (0:1)

25 stycznia Lębork Pogoń Lębork (IV liga) 1:6 (0:1)
Bramka: Smuczyński

29 stycznia Pruszcz Gd. Polonia Gdańsk 1:2 (1:0)
Bramka: Smuczyński

1 lutego Grudziądz Rodło Kwidzyn (V liga) 7:0 (4:0)
Bramki: Smuczyński 2, Duda, Iwanowski, Żmijewski, K.Zieliński, Gierszewski

8 lutego Toruń Elana Toruń (III liga) godz. 12
15 lutego Turniej o Puchar Burmistrza Kętrzyna
(Granica Kętrzyn, Mamry Giżycko, Znicz Biała Piska)
19 lutego Malbork Olimpia Sztum godz. 18
22 lutego Elbląg Concordia Elbląg
26 lutego Lębork Pogoń Lębork (IV liga) godz. 18:30
1 marca Gdańsk GTS Kolbudy (IV liga)
8 marca Malbork Olimpia Sztum (IV liga) godz. 12


W sobotę o godzinie 15 na Narodowym Stadionie Rugby rezerwy Arki Gdynia zagrają czwartym zespołem grupy bałtyckiej III ligi, Kaszubią Kościerzyna. Trener Grzegorz Witt kadra, którą będzie miał do dyspozycji na to spotkanie, będzie uzależniona od decyzji szkoleniowca pierwszej drużyny Pawła Sikory. Tego samego dnia, 2 godziny wcześniej I-ligowy zespół żółto-niebieskich rozegra bowiem w Bydgoszczy sparing z ekstraklasowym Zawiszą.

RUCHY TRANSFEROWE W ARCE II GDYNIA PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ:
Przyszli: Dawid Kubowicz (obrońca), Marco Aurelio (pomocnik, Brazylia) - przesunięci z pierwszego zespołu

Mogą przyjść: Martin Zakrzewski (pomocnik, bez klubu), Kacper Mrozik (pomocnik, Zawisza II Bydgoszcz)

Odszedł: Piotr Robakowski (obrońca, koniec umowy)

Mogą odejść: Maciej Wardziński (napastnik), Michał Nalepa (pomocnik), Radosław Robakowski (obrońca), Robert Sulewski (obrońca), Michał Jankowski (pomocnik) - sprawdzani w pierwszym zespole


Z drużyną trenera Witta cały czas trenują Marco Aurelio i Dawid Kubowicz, którzy dostali pozwolenie na poszukiwania nowych pracodawców. W dalszym ciągu w zajęciach uczestniczy Kacper Mrozik, który podczas sparingów zdobył już 3 bramki. Z powodu urazu na zajęciach u Witta nie pokazał się jeszcze Martin Zakrzewski, który po oblaniu testów w pierwszym zespole Arki ,zgłosił chęć podpisania amatorskiej umowy i trenowania z rezerwami

Zimowe sparingi Arki II Gdynia: 
BILANS: 2 zwycięstwa, 1 porażka, bramki: 12:5
18 stycznia Gdynia Olimpia Osowa (IV liga) 8:0 (1:0)
Bramki: Kubowicz 3, Mrozik 2, Patok, Fierka, Szulc

25 stycznia Gdynia Gryf Wejherowo (II liga) 0:5 (0:2)

1 lutego Grudziądz Amator Kiełpino (IV liga) 4:1 (1:0))
Bramki: Wardziński 2, Jankowski, Mrozik

8 lutego Gdynia Kaszubia Kościerzyna (III liga) godz. 15
15 lutego Gdynia Pomorze Potęgowo (III liga) godz. 17
19 lutego Gdynia KS Chwaszczyno (IV liga)
22 lutego Gdynia Orlęta Reda (IV liga) godz. 17
26 lutego Gdynia GTS Kolbudy (IV liga)
1 marca Grudziądz Start Warlubie (III liga)

Opinie (6) 5 zablokowanych

 • (2)

  Myślę że na wiosnę będziemy silniejsi. Na dzień dzisiejszy naszym najsilniejszym punktem oprócz Bułki jest trener z wizją. Budzik poprowadzi nas do góry, w tym roku spokojnie się utrzymać i budować drużynę opartą o zawodników którym się chce.

  • 25 9

  • obyś miał rację! TBG

   • 15 4

  • myślę że się mylisz. Latem bałtyku już nie będzie

   • 2 13

 • BAŁTYK GDYNIA

  AVE BAŁTYK !!!

  • 23 8

 • Był,będzie,jest, Bałtyk- S.K.S.

  • 23 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.