Aż trzy kluby z Gdyni w B klasie. Gdzie na mecz w weekend?

12 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Damian Konwent

Piłkarska Gdynia ma coraz szersze podstawy. W B klasie występują aż trzy drużyny z tego miasta: Pomorzanin, KP i AP KP. W najbliższą niedzielę 15 września wszystkie będzie można zobaczyć na sztucznej murawie GCS przy ul. Olimpijskiej. Mecze rozgrywane będą jeden po drugim o godz. 15, 17 i 19. Dla kibiców wstęp wolny. Emocji nie zabraknie także na innych trójmiejskich boiskach. Poznaj harmonogram gier niż klas rozgrywkowych na weekend.Sprawdź, o jakich sprawach pisaliśmy we wcześniejszych artykułach cyklu o niższych ligach piłkarskich


Gdynia przez kibiców piłki nożnej kojarzona jest głównie z Arką i Bałtykiem. Żółto-niebiescy grają w ekstraklasie, natomiast biało-niebiescy są obecnie w III lidze. Oba kluby mają również drugie zespoły odpowiednio w IV i V lidze. Na piłkarskiej mapie Gdyni są jednak jeszcze inne kluby, które występują w B klasie. Mowa o: Pomorzaninie Gdynia, KP Gdynia oraz AP KP Gdynia.

Ten pierwszy rozgrywa dopiero swój trzeci sezon, choć tak naprawdę istnieje od 2014 roku. Wówczas to został utworzony przez Filipa Rozborskiego z misją profesjonalnego szkolenia dzieci i młodzieży. Głównym założeniem gdyńskiego klubu jest rozwój osobowości dziecka oraz poprawa jego samopoczucia, zdrowia, ale także wyszkolenie jak największej liczby zawodników, którzy będą przygotowani do gry na najwyższym szczeblu rozgrywek sportowych. Przy klubie prowadzone jest również "Przedszkole sportowe Pomorzanina", w którym mogą brać udział dzieci w wieku 4-6 lat.

- Seniorski zespół powstał z myślą o najmłodszych w naszej akademii. Chcemy wywalczyć awans, by nasi pierwsi wychowankowie z rocznika 2007 mogli wejść do dorosłej drużyny po skończeniu 16. roku życia, nie zaczynając od najniższej klasy rozgrywkowej. Póki co nasz zespół składa się głównie z trenerów akademii i osób, które trafiły do nas na ścieżce naborów. W poprzednich sezonach nie udało się zrealizować założeń, ale myślę, że w końcu skompletowaliśmy kadrę, która wywalczy upragniony awans - mówi nam Rafał Langowski, trener Pomorzanina Gynia.
POMORZANIN GDYNIA: Arkadiusz Hadaś, Michał Łukawski - Adam Dobruń, Bartosz Ratajczyk, Bartosz Zawidzki, Bartłomiej Grzybowski, Damian Balcerowski, Damian Sekulak, Jakub Dawidowski, Kamil Stenka, Karol Ratka, Krzysztof Ratka, Pascal Opala, Szymon Wośko, Wadim Babiak, Łukasz Langowski - Artur Polewka, Bartosz Woźniak, Bartłomiej Kmieć, Filip Rozborski, Jakub Feter, Kamil Pawłowski, Paweł Kondzielewski, Przemysław Paszkowski, Rafał Langowski - Daniel Pawłos, Jan Fedorowicz, Maciej Szpila, Maksymilian Pujdak, Michał Knut, Paweł Czerwiński, Przemysław Widanka,


KP Gdynia został założony jesienią 2006 roku za sprawą trzech przyjaciół: Karola Ołosia, Radosława Nowickiego i Jakuba Szelągowskiego, a zespół składał się w większości z byłych zawodników pomorskich klubów: Arki Gdynia, Bałtyku Gdynia, Celticu Reda, KP Sopot, którzy chcieli i potrafili połączyć swoje obowiązki zawodowe z pasją sportową.

Klub piłkarski z Gdyni w sezonie 2007/2008 zagrał w A klasie, ale po roku spadł do ligi niżej. Ponownie awansował w 2013 roku i otrzymywał się w niej przez trzy lata. Swoje mecze w B klasie rozgrywa do dziś.

- Niestety przed dwoma sezonami spadliśmy z A klasy. Pierwszy rok po degradacji był ciężki, ale staramy się wstać z kolan i zamierzamy wrócić do wyższej klasy rozgrywkowej. Nie ukrywamy, że naszym celem jest awans. Priorytetem jest natomiast szkolenie młodzieży, aczkolwiek nacisk kładziemy na drużyny młodzieżowe i naszą dorosłą. Zespół składa się głównie z trenerów naszej akademii, ale dołączają do nas również z innych szkółek. Nie chcemy grać wyłącznie dla zabawy. Mamy cel sportowy i chcemy go osiągnąć - tłumaczy Patryk Piernicki, kapitan KP Gdynia.
KP GDYNIA: Michał Czyż, Daniel Nocoń - Michał Brylowski, Patryk Piernicki, Michał Nizgorski, Kamil Zabrocki, Dawid Maniewski, Łukasz Ptaszyński, Tomasz Kołodziejczyk, Marcin Dończyk, Mikołaj Mielke - Kamil Matanowski, Paweł Mirączka, Piotr Pietrowski, Karol Konkol, Damian Małkowski, Wojciech Kozłowski, Mariusz Mallek, Sebastian Milewski, Dominik Wiśniewski, Adrian Cuber, Norbert Musiał - Andrzej Boczek, Wojciech Podhajski, Maciej Śmiejkowski, Sebastian Kawczak, Trener Daniel Kuplicki

Rekordowe wyniki w 2. rundzie okręgowego Pucharu Polski. Przeczytaj relację


Akademia Piłkarska KP Gdynia istnieje z kolei od 2015 roku. Klub powstał po wyodrębnieniu drużyn juniorskich z innego zespołu - KP Gdynia. W sezonie 2017/18 został zgłoszony do rozgrywek, ale uczestniczył w nich tylko przez rok. Do formuły postanowiono wrócić tego lata, a drużyna ponownie występuje w B klasie.

W AP KP Gdyni również skupiają się na szkoleniu młodzieży. Dwa lata temu rozpoczęto współpracę z przedszkolami na terenie gminy Gdynia, gdzie klubowi trenerzy prowadzą zajęcia ogólnorozwojowe i ruchowe z dziećmi w grupach średnich i starszych.

- Pierwszy sezon w naszym wykonaniu był przejściowy, bowiem chcieliśmy dać szansę ogrywania się naszym juniorom z dorosłymi i mogli poczuć klimat seniorskiej piłki. Możliwość dalszego szkolenia jest bardzo ważna, przede wszystkim dla młodych ludzi, którzy często rezygnują z uprawiania sportu, gdyż miejsce w wyższych klasach rozgrywkowych zarezerwowane jest tylko dla wybitnych jednostek. Nadal mamy swoje cele i tego się trzymamy - wyjaśnia Szymon Domachowski, rzecznik prasowy AP KP Gdynia.
AP KP GDYNIA: Bartosz Barlak, Dominik Bezek, Jan Chołdrych, Jakub Dąbkowski, Artur Domeracki, Wiktor Frycz, Kacper Grota, Jakub Jabłoński, Mikołaj Jędrzejewski, Oliwier Kaczmarek, Oskar Kuss, Jakub Majewski, Jarosław Martyński, Jakub Mikołajewski, Maciej Miłkowski, Oskar Nasierowski, Kamil Radzikowski, Patryk Romanow, Adam Siewert, Patryk Smorongiewicz, Dawid Sobczak, Michał Sztorch, Mateusz Świgoński, Jan Wardzyński, Filip Waruszewski, Damian Wawrzyński, Jakub Wolszon, Jakub Woźniak, Dawid Żurawski. Trenerzy: Igor Kuźmin, Karol Złonkiewicz.

Wszystkie trzy B klasowe zespoły z Gdyni najbliższe mecze rozegrają w niedzielę na boisku w tzw. "klatce" przy ul. Olimpijskiej w Gdyni. O godz. 15 Pomorzanin powalczy o czwarte zwycięstwo w tym sezonie, a rywalem będzie drugi zespół gdańskiego Jaguara. KP Gdynia dwie godziny później zmierzy się z KKS Koleczkowo. Piłkarską niedzielę o godz. 19 zamknie spotkanie AP KP Gdynia z Oruńskim KP.

MECZE Z UDZIAŁEM TRÓJMIEJSKICH ZESPOŁÓW W NAJBLIŻSZEJ KOLEJCE:
III Liga
BAŁTYK GDYNIA - Gwardia Koszalin, niedziela, godz. 16, ul. Kazimierza Górskiego 10
SPRAWDŹ TERMINARZ I TABELA III LIGI

IV liga
Gryf Słupsk - GEDANIA, sobota, godz. 17
LECHIA II GDAŃSK - Stolem Gniewino, niedziela, godz. 11, ul. Romualda Traugutta 29
ARKA II GDYNIA - GKS Kowale, sobota, godz. 11, ul. Kazimierza Górskiego 10
JAGUAR GDAŃSK - GOSRiT Luzino, sobota, godz. 13, ul. Budowlanych 49
SPRAWDŹ TERMINARZ I TABELA IV LIGI

V liga
BAŁTYK II GDYNIA - Orkan Rumia, sobota, godz. 14, ul. Kazimierza Górskiego 10
SOPOCKA AKADEMIA PIŁKARSKA - Wietcisa Skarszewy, sobota, godz. 17, ul. 23 Marca
SPRAWDŹ TERMINARZ I TABELA V LIGI

A klasa
OGNIWO SOPOT - Wicher Wierzchucino, niedziela, godz. 15, ul. 23 Marca
Kaszubia Starzyno - AS POMORZE, sobota, godz. 17
POLONIA GDAŃSK - PORTOWIEC GDAŃSK, sobota, godz. 12, ul. Marynarki Polskiej 177
GEDANIA II - Osiczanka Osice, niedziela, godz. 11, al. Józefa Hallera 201
SPRAWDŹ TERMINARZ I TABELA A KLASY, GRUPA I
SPRAWDŹ TERMINARZ I TABELA A KLASY, GRUPA II

B klasa
AP KP GDYNIA - ORUŃSKI KP, niedziela, godz. 19, ul. Olimpijska 5/9
SANTOS GDAŃSK - UKS KLUKOWO, niedziela, godz. 14
POMORZANIN GDYNIA - JAGUAR II GDAŃSK, niedziela, godz. 15, ul. Olimpijska 5/9
MORENA GDAŃSK - GKS Żukowo, niedziela, godz. 11, al. gen. Józefa Hallera 201
KP GDYNIA - KKS Koleczkowo, niedziela, godz. 17, ul. Olimpijska 5/9
SPRAWDŹ TERMINARZ I TABELA B KLASY, GRUPA II

Centralna Liga Juniorów U-18
Wisła Kraków - ARKA GDYNIA, niedziela, godz. 16:30
LECHIA GDAŃSK - Hutnik Kraków, sobota, godz. 14, ul. Romualda Traugutta 29
SPRAWDŹ TERMINARZ CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW

I liga kobiet
Unifreeze Górzno - AKADEMIA PIŁKARSKA LG, sobota, godz. 12
SPRAWDŹ TERMINARZ I LIGI KOBIET

III liga kobiet
Chojniczanka 1930 Chojnice - BPAP MARCUS GDYNIA, niedziela, godz. 11
pauza: LECHIA GDAŃSK
SPRAWDŹ TERMINARZ III LIGI KOBIET