Polska młodzieżówka rozbiła Czarnogórę

10 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Macedonia zabrała Portugalii półfinał
Tym strzałem Dariusz Formella otworzył wynik spotkania młodzieżowych reprezentacji Polska - Czarnogóra. Tym strzałem Dariusz Formella otworzył wynik spotkania młodzieżowych reprezentacji Polska - Czarnogóra.

Młodzieżowa reprezentacja Polski w meczu towarzyskim w Gdyni pokonała rówieśników z Czarnogóry aż 6:0 (2:0). W trzech golach miał udział Dariusz Formella. Były piłkarz Arki strzelił pierwszą i czwartą bramkę, a przy drugiej asystował. Końcowy wynik ustalił eksnapastnik Lechii Gdańsk, Adam Buksa. W końcówce spotkania debiut w tym roczniku zaliczył obecny gdyński obrońca - Michał Marcjanik. Na trybunach zasiadło około 1,5 tysiąca kibiców. Tak dla naszej kadry jak i dla miasta był to kolejny etap przygotowań przed turniejem finałowym mistrzostw Europy, który w przyszłym roku odbędzie się w naszym kraju.

Formella 31, 72, Kownacki 33, Stępiński 60, Piątek 77, Buksa 90+3

POLSKA: Drągowski - Kędziora, Bednarek (82 Marcjanik), Jach, Moneta (78 Szymiński) - Mazek (64 Reca), Kubicki, Murawski (73 Uryga), Formella (73 Piątek) - Kownacki (82 Buksa) - Stępiński

CZARNOGÓRA: Carević - Grivić (61 Raso), Kopitović, Drincić, Vukcević - Petrović (46 Vusurović), Adżović (85 Rudović), Kotorac (46 Lagator), Camaj (61 Maras) - Hoćko (71 Sarkić), Janketić (46 Vukcević)

Sędzia: Sulikowski (Polska). Żółte kartki: Kędziora, Murawski (Polska) oraz Kopitović (Czarnogóra).

GDYNIA OFICJALNIE ZAPREZENTOWANA JAKO WSPÓŁORGANIZATOR MME 2017. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O TURNIEJU, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W POLSCE

Wszyscy co praktycznie najciekawsze w pierwszej połowie miało miejsce między 31. a 33. minutą. Wcześniej Polacy dość niemrawą prezentowali się w ofensywie. Natomiast przez te kilkadziesiąt sekund zagrali szybko i pomysłowo. Pełnię możliwości w tym względzie pokazali jednak dopiero po przerwie.

Najpierw Mariusz Stępiński zbiegł ze środka ataku na lewe skrzydło, czym zaskoczył defensorów Czarnogóry. Napastnik w tempo zagrał do wbiegającego w pole karne Dariusza Formelli. Były skrzydłowy Arki Gdynia jednym zwodem zwiódł dwóch rywali i mierzonym strzałem umieścił piłkę w "długim rogu" bramki gości.

W 31. minucie Formella z kolei zaliczył asystę. To on dośrodkował tym razem z prawej flanki, a Dawid Kownacki uprzedził bramkarza i z 5. metra głową wpakował piłkę do siatki.

Poza golami z pierwszej połowy można jeszcze zapamiętać co najwyżej trzy momenty. W 40. minucie Formella, który był etatowym egzekutorem wolnych i rożnych, dośrodkował z narożnika boiska, piłkę zgrał głową Jan Bednarek, a zamykający akcję Jarosław Jach przestrzelił z narożnika pola bramkowego.

Dwie kolejne sytuacje miały miejsce przed polem karnym biało-czerwonych, którzy tego dnia wystąpili w białych strojach. Tuż przed zejściem do szatni miała miejsce awantura, przepychanka wielu piłkarzy, która rozpoczęła się od brzydkiego faulu Borisa Kopitovicia. Kapitan gości zaatakował wślizgiem, wyprostowaną nogą naszego kapitana, Tomasza Kędziorę. Za to wejście powinien otrzymać czerwoną kartkę. Skończyło się na żółtej. Tak samo ukarany został również polski obrońca, który sam brał się do wymierzania sprawiedliwości.

• Marcin Dorna

Natomiast pod względem piłkarskim Czarnogóra postraszyła tylko w 8. minucie. Velizer Janketić 30. metrów od bramki zabrał piłkę Janowi Bednarkowi i bieg już sam na sam z bramkarzem. Jednak czynił to na tyle wolno, że obrońca Lecha zdążył go dogonić i naprawić swój błąd.

Worek bramkowy na dobre rozwiązał się w drugiej połowie. Trener Mojas Rodonjić zdecydował się w niej na kolejne eksperymenty kadrowe, choć już w wyjściowej "11" wystawił tylko trzech piłkarzy, którzy grali w ostatnim meczu eliminacyjnym mistrzostw Europy, wygranym przez tę reprezentację z Belgią aż 3:0. 17-letni Lazar Carević, choć jest w kręgu zainteresowań Bayernu Monachium i Ajaksu Amsterdam, musiał do siatki sięgnąć jeszcze trzykrotnie.

Po godzinie gry Stępiński miał dość czasu i miejsca, by dokładnie przymierzyć tuż sprzed narożnika pola karnego. Precyzyjnie uderzona piłka przed napastnika Nantes, wpadła w samo okienko bramki Czarnogóry.

BILANS PAŹDZIERNIKOWYCH GIER TRÓJMIEJSKICH PIŁKARZY W ELIMINACJACH MISTRZOSTW ŚWIATA I EUROPY

12 minut później nasi reprezentanci wyszli z kontrą. Już Kownacki był sam na sam z bramkarzem, ale zamiast uderzać wyłożył piłkę do strzału już na pustą bramkę Formelli, który poprawił na 4:0. Darek zdążył strzelić gola, choć już przy linii bocznej stał jego zmiennik.

- Grałem u siebie w domu, bardzo dobrze się tutaj czułem. Mega fajnie wyglądała ta współpraca na boisku. Cały zespół pracował tak w ofensywie jak i w defensywie. Cieszy wysokie zwycięstwo. Po to gramy i trenujemy, by prezentować się jak najlepiej w przyszłorocznych finałach mistrzostw Europy - powiedział po meczu Formella.

Krzysztof Piątek, który zastąpił byłego piłkarza Arki, obecnie grającego dla Lecha, nie chciał być jednak gorszy. Na 5:0 poprawił głową po dośrodkowaniu z rogu Kownackiego. Natomiast już w doliczonym czasie gry przelobował bramkarza, ale piłka po odbiciu się od poprzeczki i ziemi jednak wyszła w pole.

Po chwili jeszcze Piątek wystartował do podania Jarosława Kubickiego, który zaliczył też asystę przy golu Stępińskiego, ale szybszy był następca Krzysztofa w Zagłębiu. To Adam Buksa, który pod koniec sierpnia został sprzedany przez Lechię Gdańsk do Lubina, ustalił wynik meczu na 6:0. Tak efektownie biało-czerwoni na obecnym stadionie miejskim w Gdyni jeszcze nie wygrali.

Trenerzy tego dnia umówili się aż na osiem zmian. W końcówce debiut w młodzieżówce zaliczył środkowy obrońca Arki - Michał Marcjanik. Natomiast cały mecz z ławki rezerwowych obejrzał bramkarz Lechii - Damian Podleśny.

10 października 2016, godz. 17:30
POLSKA U-21
CZARNOGÓRA U-21

91% 318 typowań POLSKA U-21
7% 25 typowań REMIS
2% 8 typowań CZARNOGÓRA U-21

Zobacz jak PZPN wręczał nominację Gdyni do organizacji finałów młodzieżowych mistrzostw Europy 2017

Miejsca

Opinie (26) 8 zablokowanych

• No brawo! (4)

• 21 1

• Brawo Darek !

Mam pomysł , może SKGA zainicjuje zbiórkę kaski na wykupienie Darka Formelli z Leszka ?

Jak uważacie , może to i mądry pomysł i SKGA w końcu się czymś wykazę sensownym ?

• 2 3

• A może sponsor ?

Sponsor dla ściągnięcia Darka z Leszka do rodziny , przyjaciól i do ARKI !

• 6 0

• No i jak tam betonki ? (1)

Widzieliście polskiego piłkarza wychowanka z wybrzeża i Arki w akcji ?

To jest to co ma byś w polskich , zaznaczam w polskich klubach .

Jeszce jedno - Darek Formella to piłkarz co ma ARKĘ , Gdynię w sercu , a nie jak tam wasi najemnicy .

• 5 4

• dlatego gra w Poznaniu.

• 0 2

• Brawo! (4)

Brawo ale to tylko Czarnogóra.Brawo nadz D.Formella i symbolicznie M.Marcjanik.

• 24 3

• Ciągle powtarzam !

Potrzebujemy napastnika - wykupić d. Formellę i tyle.

to jest to panie darku !

rumia jest dumna tak jak i cała arka !!!

• 11 1

• Działacze Arki! (2)

Zróbcie wszystko aby wykupić D.Formellę!On w Gdyni robił,robi i będzie robił różnicęW Lechu nie pasuje i się tam marnuje!!!

• 18 1

• (1)

Stadion Miejski w Gdyni, na którym gra Arka Gdynia i mecze reprezentacji Polski.To stadion szczęśliwy z najlepszą murawą w Polsce!Z mega fantastyczną atmosferą i super dopingiem!

• 19 4

• Czary mary gdzie jest...

• 0 5

• Brawo Polska, brawo Darek!

Bardzo fajny mecz w Gdyni. Cieszy debiut Marcjanika w kadrze. Darek wracaj do Arki!

• 43 5

• Frakwencja źle wróży. Szkoda miejskich pieniędzy (3)

• 7 30

• Ale Ty jestes ?

....

• 15 0

• Nie wiem czy wiesz, ale mecz na zywo pokazywal polsat... Nie ma lepszej promocji dla miasta ty ....

• 11 1

• Mogłeś przyjść melepeto.

• 8 0

• co to za stadion?

• 6 18

• na co komu taki mecz? (5)

niepotrzebnie zaśmiecali światłem Redłowo i Wzgórze. Zmobilizowali więcej ochroniarzy i bileterów niż przyszło Januszów. Ile z tych 1,5 tys. to darmowe bilety dla znajomych królika?

• 7 37

• W temacie biletów ! (2)

Były drogie - cenę ustalił PZPN .

Oni mają w deklach tam w Warszawie poprzewracane .

W ten sposób PZPN promuje polska piłkę ?

Pamiętam jak Arka zdobyła mistrzostwo Polski juniorów to za ten wyczyn sportowy dostała druzyna od PZPN chyba 8 tys zł , od miasta zdaje mi się 20 tys . na drużynę .