Piłkarski ranking Trójmiasta. 1. Lechia Gdańsk... 23. UKS Klukowo

1 stycznia 2022, 15:00
dak.
Lechia Gdańsk znalazła się na czele trójmiejskiego rankingu piłkarzy minionej jesieni 2021. Więcej zdjęć (1)

Lechia Gdańsk znalazła się na czele trójmiejskiego rankingu piłkarzy minionej jesieni 2021.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Lechia Gdańsk znalazła się na czele trójmiejskiego rankingu piłkarzy minionej jesieni 2021.

fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Lechia Gdańsk otworzyła piłkarski ranking Trójmiasta w sezonie 2021/22. Biało-zieloni na czele zestawienia znaleźli się po raz czwarty z rzędu. Na kolejnych pozycjach pozycjach uplasowali się: Arka Gdynia i Bałtyk Gdynia. Udaną jesień zaliczyć mogą: Jaguar Gdańsk, Bałtyk II Gdynia, Gedania, Stoczniowiec Gdańsk oraz KP Gdynia, czyli drużyny liderujące w IV i V lidze oraz A i B klasie. Klasyfikację, na 23. miejscu zamyka UKS KlukowoNajniższe ligi piłkarskie. Sprawdź, o czym pisaliśmy wcześniejLechia Gdańsk otwiera piłkarski ranking Trójmiasta za sezon 2020/21. Biało-zieloni na czele zestawienia znaleźli się po raz trzeci z rzędu. Przyszło im to o tyle łatwiej, gdyż byli jedyną drużyną w ekstraklasie z naszego regionu. Ponadto powody do zadowolenia mają: AS Pomorze, Gedania II i Morena Gdańsk, które po wakacjach zagrają w wyższych klasach rozgrywkowych. Klasyfikację, na 22. miejscu zamyka UKS Klukowo, ostatni zespół B klasy.

Lechia Gdańsk wykupiła Bassekou Diabate. Kontrakt do 2025 rokuPiłkarski ranking sporządzamy od 2012 roku. Wyjątkiem był sezon 2019/20, który z uwagi na pandemię dokończony został jedynie w przypadku Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Postanowiliśmy podsumować także jesienne występy naszych piłkarzy. Ranking obejmuje wszystkie trójmiejskie drużyny, które grają w oficjalnych rozgrywkach pod auspicjami PZPN.

Do rundy jesiennej obecnego sezonu przystąpiły 23 zespoły z Trójmiasta na siedmiu z ośmiu szczeblach rozgrywkowych od B klasy do ekstraklasy. Swoich przedstawicieli nie mamy tylko w II lidze.

Arka Gdynia traci napastnika. Maciej Rosołek wróci do Legii Warszawa

Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym reprezentuje nas tylko Lechia Gdańsk, która w ostatnich miesiącach prezentuje się lepiej niż w poprzednim sezonie. Biało-zieloni pożegnali Piotra Stokowca po trzech latach i pod wodzą Tomasza Kaczmarka ukończyli jesień na 5. pozycji w ekstraklasie.

Noworoczne mecze piłki nożnej i rugby tylko w Gdyni i SopocieDo zmiany szkoleniowca doszło też w Arce Gdynia, gdzie Dariusza Marca zastąpił Ryszard Tarasiewicz. I choć żółto-niebiescy efektownie zakończyli minioną rundę (6:0 ze Stomilem Olsztyn w lidze i 2:1 z Zagłębiem Lubin w Pucharze Polski), to wiosną będą musieli zaprezentować się znacznie lepiej, jeśli chcą awansować do ekstraklasy. Na razie zajmują 7. lokatę, która nie daje nawet gwarancji gry w barażach.

Poniżej oczekiwań spisuje się też Bałtyk Gdynia. Zmiana trenera Grzegorza Nicińskiego na Roberta Reiwera podziałała niczym impuls, gdyż biało-niebiescy od 17 października tego roku przełamali fatalną passę ośmiu meczów bez zwycięstwa. Łącznie w 5 spotkaniach ligowych wywalczyli 10 punktów, a ponadto awansowali do VI rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa pomorskiego. Do rundy wiosennej przystąpią z 14. lokaty.

Bałtyk Gdynia zagra osiem sparingów. Rywale z II, III i IV ligiZacięty bój o III ligę trwa pomiędzy Jaguarem Gdańsk i Gedanią. Obaj nasi reprezentanci przodują na czele IV ligi. Mają tylko po jednej porażce na koncie i wszystko wskazuje, że to pomiędzy nimi rozegra się walka o awans.

Jaguar i Gedania na czele tabeli.. Podsumowanie rundy jesiennej w IV lidzeRANKING TRÓJMIEJSKICH ZESPOŁÓW PIŁKARSKICH - SEZON 2021/22

 1. Lechia Gdańsk (5. msc. ekstraklasa - 9 zwycięstw, 6 remisów, 4 porażki)
 2. Arka Gdynia (7. msc. I liga - 9 zwycięstw, 2 remisów, 9 porażek)
 3. Bałtyk Gdynia (14. msc. III liga - 5 zwycięstw, 3 remisy, 10 porażek)
 4. Jaguar Gdańsk (1. msc. IV liga - 11 zwycięstw, 4 remisy, 1 porażka)
 5. Gedania (2. msc. IV liga - 11 zwycięstw, 3 remisy, 1 porażka)
 6. Arka II Gdynia (5. msc. IV liga - 8 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki)
 7. Lechia II Gdańsk (9. msc. IV liga - 7 zwycięstw, 2 remisy, 6 porażek)
 8. Bałtyk II Gdynia (1. msc. V liga - 12 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki)
 9. Gedania II (7. msc. V liga - 8 zwycięstw, 1 remis, 8 porażek)
 10. AS Pomorze (9. msc. V liga - 8 zwycięstw, 0 remisów, 9 porażek)
 11. Ogniwo Sopot (17. msc. V liga - 3 zwycięstwa, 3 remisy, 11 porażek)
 12. Kamionka Sopot (18. msc. V liga - 2 zwycięstwa, 2 remisy, 13 porażek)
 13. Stoczniowiec Gdańsk (1. msc. A klasa - 13 zwycięstw, 0 remisów, 0 porażek)
 14. Jaguar II Gdańsk (2. msc. A klasa - 9 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki)
 15. Pomorzanin Gdynia (4. msc. A klasa - 6 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki)
 16. Portowiec Gdańsk (11. msc. A klasa - 4 zwycięstwa, 1 remis, 8 porażek)
 17. Morena Gdańsk (13. msc. A klasa - 2 zwycięstwa, 0 remisów, 11 porażek)
 18. KP Gdynia (1. msc. B klasa - 13 zwycięstw, 0 remisów, 2 porażki)
 19. AP KP Gdynia (4. msc. B klasa - 11 zwycięstw, 0 remisów, 4 porażki)
 20. Bałtyk III Gdynia (5. msc. B klasa - 11 zwycięstw, 0 remisów, 4 porażki)
 21. Pomerania Gdańsk (9. msc. B klasa - 6 zwycięstw, 3 remisy, 6 porażek)
 22. Morena II Gdańsk (14. msc. B klasa - 2 zwycięstwa, 3 remisy, 10 porażek)
 23. UKS Klukowo (15. msc. B klasa - 0 zwycięstw, 1 remis, 14 porażek)


Natomiast w V lidze na słowa uznania zasługuje Bałtyk II Gdynia, który znajduje się na czele tabeli. Natomiast po jej drugiej stronie znalazły się drużyny z Sopotu: Ogniwo i Kamionka. O ile ci drudzy wycofali się już z rozgrywek, tak pierwsi będą walczyli o utrzymanie.

Kamionka Sopot znika po 20 latach. Podsumowanie rundy jesiennej w V lidzeNatomiast w A klasie najlepiej zaprezentował się Stoczniowiec Gdańsk, który wygrał wszystkie 13 meczów. Co ciekawe, zespół ma chrapkę na awans nie tylko do V ligi, ale w kolejnym sezonie planuje wskoczyć już do IV ligi.

A i B klasa mają liderów z Trójmiasta. Podsumowanie rundy jesiennejZ kolei na czele B klasy znalazło się KP Gdynia, które ma aspiracje do gry w wyższej lidze. Wiosną powalczyć może o nią także lokalny rywal, AP KP, który do lidera traci 6 punktów.

dak.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (68)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.