stat

Piłkarze Arki Gdynia kuszeni przez inne kluby. Pavels Steinbors zostaje do 2020 roku

15 maja 2018, 16:00
jag.

Arka Gdynia

Pavels Steinbors zostanie w Arce Gdynia do 30 czerwca 2020 roku. Jednak klubowi nadal brakuje argumentów finansowych, aby zatrzymać piłkarzy, którzy po 30 czerwca mogą zmienić pracodawcę bez żadnej kwoty odstępnego. Jakie mogą być wybory graczy żółto-niebieskich? Mateusz Szwoch do Wisły Płock, Yannick Sambea do Śląska Wrocław lub Korony Kielce, Damian Zbozień do Cracovii bądź Górnika Zabrze. W przypadku tego ostatniego w grę wchodzi również wyjazd za granicę podobnie jak i u Michała Nalepy.MICHAŁ MARCJANIK WE WŁOSZECH. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WYJEŹDZIE OBROŃCY ARKI GDYNIA

Arka Gdynia nie przedłużyła na razie żadnego kontraktu z piłkarzem, który po 30 czerwca może zmienić klub za darmo. Na przeszkodzie stoją warunki finansowe. Te oferowane przez Arkę nie są przyjmowane przez menedżerów zawodników, bo od innych pracodawców otrzymują korzystniejsze warunki. Dlatego Michał Marcjanik wyjechał do Włoch, gdzie ma grać od nowego sezonu w Empoli, a wkrótce na podobne rozwiązania zapewne zdecydują się kolejni piłkarze.

Marcjanik i Mateusz Szwoch mają tego samego menedżera. Stąd ich kandydatury pojawiały się wcześniej przy tych samych polskich klubach. Ostatecznie Jarosław Kołakowski w Wiśle Płock ma ulokować gdyńskiego pomocnika. Mateusz odejdzie za darmo, gdyż 30 czerwca jednocześnie skończy się jego wypożyczenie do Arki oraz kontrakt w Legii Warszawa.

Na brak ofert nie narzeka także Damian Zbozień. Łączony jest z klubami z Turcji i Rosji, ale piłkarz nie pali się do wyjazdu, gdyż ma nie najlepsze doświadczenia z Amkaru Perm. Podczas rocznego pobytu (2014) zagrał tam tylko w 7 oficjalnych spotkaniach. Dlatego negocjował z Arką przedłużenie umowy, ale ma również oferty z Cracovii i Górnika Zabrze.

FATALNY BILANS WYJAZDÓW ARKI. SPRAWDŹ, ILE PRZEGRAŁA MECZÓW Z RZĘDU POZA GDYNIĄ

Jednak nie tylko piłkarze, którzy regularnie występowali wiosną, nie godzą się na warunki oferowane przez gdyński klub. Na przykład Yannick Sambea, który otrzymał od Arki propozycję nowego kontraktu, zwleka z decyzją, gdyż lepsze warunki otrzyma w Śląsku Wrocław bądź Koronie Kielce, które to kluby również wykazują zainteresowanie niemieckim pomocnikiem.

Śląsk i Pogoń Szczecin wykazywały zainteresowanie Michałem Nalepą, gdy pomocnik był wybierany najlepszym piłkarzem I ligi. Jednak tym razem 23-latek rozważa także opcję wyjazdu zagranicznego, gdyż wówczas, tak jak w przypadku Marcjanika, klub pozyskujący nie będzie musiał płacić ekwiwalentu za wyszkolenie.

Z tymi piłkarzami Arka negocjowała nowe kontrakty, ale z żadnym na razie nie doszła do porozumienia. Nowe umowy otrzymało do tej pory tylko czterech graczy, którzy w poprzednich angażach mieli zapisaną opcję przedłużenia na kolejny rok. Ta stało się w przypadku: Pavelsa Steinborsa, Adama Marciniaka, Andrija Bogdanowa i Macieja Jankowskiego.

Jako że bramkarz zaczął nawet publicznie narzekać na warunki kontraktu z przedłużenia, strony jeszcze raz usiadły do rozmów. Tak powstała ogłoszona właśnie umowa, która zapewnia Steinborsowi angaż w Gdyni do 30 czerwca 2020 roku.

BRUK-BET TERMALICA - ARKA 2:1. PRZECZYTAJ RELACJĘ I WYSTAW OCENY PIŁKARZOM ORAZ TRENEROWI

18 PIŁKARZY ARKI GDYNIA, KTÓRZY MAJĄ KONTRAKTY WAŻNE DO 30 CZERWCA 2018 ROKU
Koniec kontraktu z opcją przedłużenia
Marcin Warcholak, Grzegorz Piesio, Ruben Jurado, Siergiej Kriwiec, Enrique Esqueda, Krzysztof Janus

Koniec wypożyczenia
Patryk Kun (Rozwój Katowice), Mateusz Szwoch (Legia Warszawa), Achilleas Poungouras (PAOK Saloniki, Grecja)

Koniec kontraktu bez ujawnionych opcji przedłużenia
Michał Marcjanik, Michał Nalepa, Krzysztof Pilarz, Krzysztof Sobieraj, Antoni Łukasiewicz, Yannick Sambea, Dawid Sołdecki, Marcus, Damian Zbozień


Nowych kontraktów w Gdyni nie otrzymają: Krzysztof Pilarz, Siergiej Kriwiec, Antoni Łukasiewicz i Krzysztof Sobieraj. Ten ostatni zostanie oficjalnie pożegnany przez klub w sobotę, gdyż kończy karierę.

Z kolei Damian Sołdecki i Marcus, z którymi rozmawialiśmy, gdy strzelali gole w meczach Pucharu Polski, twierdzili, że z nimi rozmów odnośnie nowych angaży nie było.

W ich przypadku, a także kilku następnych piłkarzy z powyższej tabeli przedłużenie kontraktów jest uzależnione od tego, kto ostatecznie zostanie w Arce oraz kto będzie dostępny do pozyskania na zwalniające się miejsce.

Typowanie meczu - zakończone

19 maja 2018 , godz. 18:00

Gdynia Olimpijska 5/9

Wartość: 3 pkt.

Śląsk Wrocław

Tak typowano:

454 typowania

jag.