stat

Piłkarze Bałtyku Gdynia wznowili treningi. 17 drużyn w III lidze

10 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski

Bałtyk Gdynia

31 piłkarzy, w tym liczna grupa juniorów, stawiło się na pierwszym treningu Bałtyku Gdynia. W sobotę o godz. 15 biało-niebiescy rozegrają pierwszy sparing przeciwko Kaszubii Kościerzyna. III liga ruszy w weekend 9-10 marca już bez Wdy Świecie. Mimo wcześniejszych deklaracji, z rozgrywek nie wycofa się jednak Jarota Jarocin i rozgrywki mają być kontynuowane z udziałem 17 zespołów.Z pierwszej drużyny, która występowała w Bałtyku jesienią, na treningu zjawiło się tylko szesnastu zawodników. Reszta to juniorzy biało-niebieskich, którzy występowali m.in w V lidze, a także zawodnicy testowani.

Zawodnicy Bałtyku, którzy zostali w pierwszym zespole po rundzie jesiennej
Bramkarze: Marek Szulc, Marcin Matysiak
Obrońcy: Arkadiusz Korpalski, Cezary Gołubiński, Daniel Górski, Bartosz Sobczak, Jakub Golc,
Pomocnicy: Przemysław Czerwiński, Maksym Demiańczuk, Dominik Klecha, Jakub Biskup, Sebastian Bartlewski, Jakub Letniowski, Filip Sobiecki
Napastnicy: Michał Marczak, Jan Sadowski


Przypomnijmy, że wcześniej Bałtyk skreślił: Damiana Garbacika, Mateusza Kołodziejskiego, Karola Zielińskiego, Łukasza Duszkiewicza, Adriana Szady, Mateusza Górę i Damiana Kugiela, wypożyczony został Szymon Rychłowski, a nowych pracodawców znaleźli Adam Duda i Przemysław Szur.

PRZECZYTAJ DLACZEGO BAŁTYK ODPUSZCZA WALKĘ O AWANS

Na zajęciach pojawił się za to Filip Sobiecki, który od poniedziałku do soboty przebywał będzie na testach w Legii Warszawa.

- Czeka nas przebudowa i nie da się ukryć, że po takich ubytkach, zweryfikujemy nasze cele. Nie walczymy o awans , ale na pewno ten zespół stać na wygrywanie spotkań. Największy problem mam ze stoperami, bo na odejście Przemysława Kostucha byłem przygotowany, ale strata Przemysława Szura rozmontowała nam cały środek, a ja nie lubię eksperymentować przy defensywie. Przed nami ciężka praca - mówi trener Sebastian Letniowski.
ZOBACZ GDZIE ODCHODZĄ SZUR I DUDA

W sobotę o godz. 15 gdynianie zagrają pierwszy sparing. Na Narodowym Stadionie Rugby zmierzą się z IV-ligową Kaszubią Kościerzyna. To pierwszy z dziewięciu, a nie ośmiu jak wstępnie planowano, meczów testowych, które rozegra Bałtyk przed startem rundy wiosennej. Ta rozpocznie się w weekend 9-10 marca.

Do rozgrywek na wiosnę nie przystąpi Wda Świecie. Jej wyniki z jesienią zostaną zaliczone, a na wiosnę każdemu z jej rywali przyznany zostanie walkower 3:0. Natomiast z ligi nie wycofa się ostatecznie Jarota Jarocin.

Ruchy transferowe Bałtyku przed rundą wiosenną 2019
Odchodzą: Adam Duda (KP Starogard Gdański), Przemysław Szur (Kotwica Kołobrzeg), Szymon Rychłowski (wypożyczony do Kaszubii Kościerzyna), Mateusz Góra, Przemysław Kostuch, Damian Garbacik, Mateusz Kołodziejski, Karol Zieliński, Łukasz Duszkiewicz, Adrian Szady, Damian Kugiel - szukają klubów

Zimowe sparingi Bałtyku Gdynia
kolejno: data, miejsce, rywal, godzina
12 stycznia, Narodowy Stadion Rugby w Gdyni, Kaszubia Kościerzyna, godz. 15
19 stycznia, NSR, Bytovia, godz. 11
26 styczna, NSR, Lechia II Gdańsk, godz. 11
30 stycznia, Władysławowo Sandecja Nowy Sącz, do ustalenia
2 lutego, Elbląg, Olimpia Elbląg, godz. 12
9 lutego, NSR, Grom Nowy Staw, godz. 13
16 lutego, NSR, GKS Przodkowo, godz. 11
23 lutego, NSR, Olimpia Grudziądz, godz. 13
2 marca, do ustalenia, do ustalenia, do ustalenia