stat

Piłkarze Lechii Gdańsk wrócą z urlopów 7 stycznia. Zagrają pięć sparingów

27 grudnia 2018, 15:30
jag., mad

Lechia Gdańsk

Piłkarze Lechii Gdańsk wrócą z urlopów 7 stycznia. W ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrają pięć sparingów. 15 stycznia zmierzą się przy ul. Traugutta z I-ligową Bytovią, a kolejne cztery sprawdziany zaplanowane są w Turcji. Tam rywalem będzie m.in. mistrz Bułgarii - Łudogorec Razgrad. Natomiast na razie nie udało się potwierdzić terminu potyczki z Bate Borysów, który to zespół zagra w 1/16 finału Ligi Europy.WYBIERZ NAJLEPSZEGO BRAMKARZA W EKSTRAKLASIE Z TRÓJMIEJSKIEGO KLUBU

Piłkarze Lechii Gdańsk spędzają przerwę w rozgrywkach ekstraklasy jako liderzy. 7 stycznia skończą urlopy. Na ten dzień trener Piotr Stokowiec zaplanował pierwsze spotkanie w nowym roku z drużyną. Do 18 stycznia biało-zieloni trenować będą w Gdańsku. Pierwszy tydzień przygotowań zwieńczą sparingiem z Bytovią, która po rundzie jesiennej zajmuje 10. miejsce w I lidze.

19 stycznia zespół odleci do Turcji. Jego bazą podczas zagranicznego zgrupowania będzie pięciogwiazdkowy hotel Titanic Deluxe Belek.

- Ciesze się, że udało się nam znaleźć samolot czarterowy bezpośrednio z Gdańska do Antalya.. Dzięki temu zaoszczędzimy około czterech dni. Po lotach z przesiadkami kolejny dzień zawsze jest ciężki. A tak w 3 godziny znajdziemy się na miejscu i będziemy mogli od razu realizować plan treningowy - podkreśla Piotr Stokowiec.
PRZECZYTAJ, CZEGO NIE WOLNO PIŁKARZOM LECHII GDAŃSK W PRZERWIE LIGOWEJ

W Turcji Lechia ma rozegrać trzy sparingi. Na razie potwierdzono trzech sparingpartnerów. Spośród nich najgroźniejszym wydaje się być mistrz Bułgarii - Łudogorec Razgrad. Dobrym klasy przeciwnikiem powinien być też rumuński Viitorul Konstancja. Po rundzie jesiennej plasuje się na 5. miejscu w elicie swojego kraju.

Natomiast teoretycznie najniższy poziom powinna reprezentować Viktoria Koeln. To lider Regionalliga West, czyli jednej z grup na czwartym poziomie rozgrywek ligowych w Niemczech. Zapewne znalazł się na liście sparingpartnerów ze względu na to, że to w ten klub inwestowali Adam Mandziara i Franz Josef Wernze nim trafili do Lechii.

W poprzedniej przerwie zimowej gdańszczanie mieli jechać na kilkudniowe zgrupowanie na zaproszenie tego klubu, ale ostatecznie do wyjazdu nie doszło. Natomiast kluby mierzyły się latem 2014 roku. Wówczas Lechia wystawiła rezerwowy skład i przegrała aż 1:4.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z WIZYTY LECHII GDAŃSK U VIKTORII KOELN

Wśród zimowych rywali Lechii nie ma Bate Borysów, o którym mówiono jeszcze w poprzednim tygodniu. To z tym rywalem biało-zieloni próbują ustalić konfrontację na 29 stycznia. Przypomnijmy, że białoruska drużyna przygotowuje się m.in. do dwumeczu 1/16 finału Ligi Mistrzów z Arsenalem Londyn.

2 lutego Lechia opuści Turcję. Do zaplanowanego za tydzień meczu na otwarcie wiosny z Pogonią Szczecin u siebie, trenować będzie w Gdańsku. Dla piłkarzy, którzy nie zmieszczą się gry w pierwszym tegorocznym meczu ekstraklasy, zakontraktowano sparing na 10 lutego z II-ligową Olimpią Grudziądz. Odbędzie się on przy ul. Traugutta.

PIOTR STOKOWIEC: JEST PIĘKNIE. ZASŁUŻYLIŚMY NA FAJNE ŚWIĘTA. PRZECZYTAJ CO JESZCZE MÓWI TRENER LECHII

PLAN PRZYGOTOWAŃ LECHII
7-18.01 treningi w Gdańsku w tym:
15.01 - sparing z Bytovią Bytów (Traugutta 29)
19.01-2.02 zgrupowanie w Turcji, Titanic Deluxe Belek w tym:
21.01 - sparing z Viitorul Konstancja (Rumunia)
25.01 - sparing z Łudogorecem Razgrad (Bułgaria)
29.01 - sparing - przeciwnik do potwierdzenia
1.02 - sparing z Viktorią Koln (Niemcy)
od 3.02 - treningi w Gdańsku


Typowanie meczu - zakończone

9 lutego 2019 , godz. 20:30

Wartość: 3 pkt.

Pogoń Szczecin

Tak typowano:

703 typowania

jag., mad