stat

Piłkarze Lechii Gdańsk wrócili po urlopach. Mladenović dołączy we wtorek

7 stycznia 2019, 13:00
Rafał Sumowski

Lechia Gdańsk

29 piłkarzy Lechii Gdańsk stawiło się w poniedziałek po urlopach na obiektach klubowych przy Traugutta, aby przejść testy FMS. Z zawodników pierwszego zespołu zabrakło jedynie Filipa Mladenovicia, który ze względu na święta prawosławne wróci do Gdańska we wtorek. Na ten dzień zaplanowano badania krwi i testy szybkościowe. Treningi na pełnych obciążeniach rozpoczną w czwartek.ZOBACZ JAK I GDZIE TRÓJMIEJSCY PIŁKARZE WYPOCZYWALI NA URLOPACH

Po świąteczno-noworocznych urlopach piłkarze Lechii wrócili do Gdańska aby rozpocząć przygotowania do rundy wiosennej. Na obiektach przy Traugutta stawiło się 29 piłkarzy.

Poza pierwszą drużyną nadal jest Sławomir Peszko, za to są włączeni do niej zawodnicy klubowej Akademii: Adrian Petk, Mateusz Cegiełka i Filip Dymerski. O dzień wolnego więcej dostał Filip Mladenović, któremu ze względu na święta prawosławne trener Piotr Stokowiec pozwolił wrócić we wtorek.

Na poniedziałek szkoleniowiec zarządził testy FMS, czyli testy funkcjonalne w cztero- oraz pięcio-osobowych grupach, a także popołudniowe rozbieganie. Jako pierwsi pojawili się na nich najmłodsi zawodnicy: Cegiełka, Petk, Dymerski i Mateusz Żukowski. Drugą, poranną grupę stanowili: Egy Maulana Vikri, Adam Chrzanowski, Daniel Mikołajewski i Maciej Woźniak.

We wtorek piłkarzy czekają badania krwi i testy szybkościowe pod "balonem" przy ul. Meissnera. Na środę zaplanowano testy wydolnościowe, a w czwartek odbędzie się pierwszy trening na pełnych obciążeniach. Po dwie jednostki zaplanowane są na piątek i sobotę.

Piłkarze pierwszej drużyny Lechii, którzy w poniedziałek stawili się w Gdańsku po urlopach
Bramkarze: Dusan Kuciak, Zlatan Alomerović, Maciej Woźniak
Obrońcy: Michał Nalepa, Steven Vitoria, Adam Chrzanowski, Błażej Augustyn, Joao Nunes, Mateusz Lewandowski, Filip Dymerski
Pomocnicy: Lukas Haraslin, Konrad Michalak, Tomasz Makowski, Egy Maulana Vikri, Daniel Łukasik, Karol Fila, Jarosław Kubicki, Rafał Wolski, Michał Mak, Patryk Lipski, Ariel Borysiuk, Daniel Mikołajewski, Mateusz Sopoćko, Adrian Petk, Mateusz Cegiełka
Napastnicy: Flavio Paixao, Jakub Arak, Artur Sobiech, Mateusz Żukowski


JEDENASTKA TRÓJMIASTA. WYBIERZ NAJLEPSZEGO PIŁKARZA

Przypomnijmy, że pierwszy sparing biało-zieloni rozegrają 15 stycznia przy Traugutta przeciwko I-ligowej Bytovii. Od 19 stycznia przebywać będą w tureckim Belek, gdzie zmierzą się kolejno z Viitorul Konstancja, Łudogorcem Razgrad, Viktorią Koln oraz jeszcze jednym niepotwierdzonym na ten moment przeciwnikiem.

Od 3 lutego ponownie trenować będą ponownie w Gdańsku. Rundę wiosenną rozpoczną 9 lutego meczem na własnym stadionie przeciwko Pogoni Szczecin.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PLAN PRZYGOTOWAŃ I SPARINGÓW LECHII