Piotr Rzepka dyrektorem sportowym Akademii Piłkarskiej Bałtyku Gdynia

12 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
jag.

Bałtyk Gdynia

Piotr Rzepka został dyrektorem sportowym Akademii Piłkarskiej Bałtyku Gdynia. To siedmiokrotny reprezentant Polski i rekordzista zarówno pod względem liczby meczów jak i strzelonych goli w historii występów biało-niebieskich w ekstraklasie. Od września będzie także nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 11, która podobnie jak Szkoła Podstawowa nr 6 prowadzić będzie klasy piłkarskie. Do końca kwietnia trwa nabór do klas czwartych.Piotr Rzepka po raz trzeci wkracza do Bałtyku Gdynia. W 1980 roku jako piłkarz trafił tutaj z Gwardii Koszalin, której jest wychowankiem w glorii tytułu wicemistrza Europy, który wywalczył z reprezentacją Polski U-18. Przez 8 lat występów w biało-niebieskich barwach zaliczył 188 meczów i 22 gole w ekstraklasie. Do dziś to niepobite rekordy w historii Bałtyku. Ponadto czterokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski seniorów, strzelając gola w towarzyskim meczu Japonii. Następne trzy gry w narodowych barwach zaliczył jako zawodnik Górnika Zabrze.

Potem siedem lat spędził na francuskich boiskach, reprezentując takie kluby jak: Bastia, Guingamp, Annonay i Ajaccio. Po powrocie do kraju osiedlił się w Gdyni. Grał jeszcze dla Arki, Pogoni Lębork, Orlęt Reda oraz tczewskich Wisły i Unii.

MICHAŁ LISTKIEWICZ POMOŻE BAŁTYKOWI. SPRAWDŹ, JAKĄ ROLĘ PEŁNI BYŁY PREZES PZPN W GDYNI

Druga przygoda z Bałtykiem Rzepki trwała w latach 2009-10. Wówczas był trenerem II-ligowej drużyny biało-niebieskich. Zostawił zespół na 6. miejscu grupy zachodniej po rundzie jesiennej. Wówczas był to trzeci poziom rozgrywek w Polsce. Teraz klub gra szczebel niżej.

Obecnie Rzepka wiąże się nie z SKS Bałtyk, ale z Akademią Piłkarską Bałtyk Gdynia, która od lipca 2013 roku przejęła szkolenie najmłodszych piłkarzy tego klubu.

- Naszą główną bazą są obiekty Gdyńskiego Centrum Sportu. Jednak dążymy do tego, aby każda drużyna do treningu miała całe boiska, nie musiała się nim dzielić z innymi grupami. Dlatego też wynajmujemy boiska TKKF Checz oraz korzystamy z orlika przy SP 6 w Gdyni. Obecnie mamy około 230 piłkarzy od rocznika 2003 do 2010. Funkcjonuje siedem drużyn. Zatrudniamy ponad 10 trenerów, gdyż każdy zespół ma głównego szkoleniowca oraz asystentów. Pracują dla nas m.in. Tadeusz Małolepszy i Karol Złonkiewicz - mówi Stanisław Rajewicz, dyrektor AP Bałtyk.
Pierwszy ze wspomnianych szkoleniowców z juniorami młodszymi Lechii Gdańsk zdobył złoto w 2004 roku, a w 2000 roku do brązu doprowadził juniorów starszych biało-zielonych. Drugi z trenerów jest natomiast ostatnim, któremu udało się z Bałtykiem zagrać w ćwierćfinałach mistrzostw Polski w grupach młodzieżowych. Ten sukces zanotował z rocznikiem 1994.

- Piotr Rzepka posiada licencję UEFA Pro. Ma przyczynić się do poprawy jakości szkolenia, być wsparciem merytorycznym dla pracujących w akademii trenerów, zorganizować plany szkoleniowe, a także nadzorować nasze klasy sportowe. W jednej z nich będzie też nauczycielem - wylicza dyrektor Rajewicz.
56-latek jako trener zaliczył sporo klubów. Kolejno pracował w: Wiśle Tczew, Kaszubach Połchowo, Unia Tczew (gdzie też kończył piłkarską karierę), TKP Toruń, I-ligowych GKS Jastrzębie, Odrze Opole, Bogdance Łęczna, Arce Gdynia, a także Kotwicy Kołobrzeg, Gryfie Wejherowo, Olimpii Zambrów, Concordii Elbląg i jeszcze raz w Gryfie. Teraz te doświadczenie ma spożytkować jako dyrektor sportowy akademii Bałtyku, a od września także nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 11 w Gdyni.

- Ta szkoła będzie drugą, w której utworzymy nasze klasy piłkarskie. Od dwóch lata funkcjonuje już one w Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni. Tam kształciliśmy tylko chłopców, bo klasa była łączona z koszykówką dziewcząt. W SP 11 tworzona klasa piłkarska jest zarówno dla chłopców jak i dziewcząt. Nabór w obu placówkach trwa do końca kwietnia - dodaje dyrektor Rajewicz.
W klasach sportowych współpracujących z AP Bałtyk jest po 10 godzin wychowania fizycznego tygodniowo, w w tym 4 przeznaczone są na realizację podstawy programowej, a 6 godzin ukierunkowane jest szkolenie sportowe w piłki nożnej. SP 6 i SP 11 prowadzą obecnie nabór dla uczniów, którzy w roku szkolnych 2018/19 pójdą do czwartej klasy.

Typowanie zakończone 1 pkt.

Piłka nożna - III liga
14 kwietnia 2018, godz. 17:00
GdyniaKazimierza Górskiego 10

Tak typowano 372 typowania

98% BAŁTYK Gdynia
0% REMIS
2% Górnik Konin

jag.