Piotr Rzepka nowym trenerem Bałtyku Gdynia

1 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.

Bałtyk Gdynia

Piotr Rzepka zastąpi Sebastiana Letniowskiego na stanowisku trenera Bałtyku Gdynia. Dla jednego z najbardziej zasłużonych ludzi tego klubu to już druga przygoda w tej roli w zespole biało-niebieskich. Pierwsza miała miejsce w sezonie 2009/2010 i w rundzie jesiennej sezonu 2010/2011. Z funkcji kierownika zrezygnował natomiast Adam Tomaszewski.Przeczytaj o odejściu Sebastiana Letniowskiego z Bałtyku GdyniaTylko dwa dni Bałtyk Gdynia pozostawał bez trenera. Po tym, jak informowaliśmy, że z biało-niebieskimi pożegnał się Sebastian Letniowski, w klubie mówiono o wielu kandydaturach na ławkę trenerską zarówno z Trójmiasta, jak i innych rejonów Polski.

Od 1 lipca funkcję szkoleniowca w III-ligowym zespole sprawował będzie Piotr Rzepka. Pierwszy trening zaplanowany jest na środę 3 lipca o godz. 16 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

- Mieliśmy wiele propozycji i możliwości, jednak wybór padł na Piotra Rzepkę. To zasłużona osoba w Bałtyku Gdynia z ogromnym bagażem doświadczeń. Przed nowym trenerem nie postawiono celów. Po prostu każdy kolejny mecz ma kończyć się wygraną - mówi nam Józef Stopyra, prezes Bałtyku Gdynia.
Dla byłego reprezentanta Polski to nie pierwsza trenerska przygoda w biało-niebieskiej części Gdyni. Jako szkoleniowiec prowadził zespół w sezonie 2009/2010, a także w rundzie jesiennej sezonu 2010/2011. W tym pierwszym zespół pod jego wodzą zakończył rozgrywki na 11. miejscu w II lidze z dorobkiem 41 punktów. W grudniu 2010 roku został zastąpiony przez Jacka Grembockiego, gdy drużyna zajmowała 6. lokatę. Od kwietnia do czerwca 2018 roku pełnił rolę dyrektora w akademii klubowej. Od września był również nauczycielem wychowania fizycznego w klasach sportowych w Szkole Podstawowej nr 11 w Gdyni.

Przypomnij sobie, jak Piotr Rzepka został dyrektorem sportowym w Bałtyku Gdynia57-latek jako trener praktykę odbywał w wielu klubach. Kolejno pracował w: Wiśle Tczew, Kaszubach Połchowo, Unia Tczew (gdzie też kończył piłkarską karierę), TKP Toruń, I-ligowych GKS Jastrzębie, Odrze Opole, Bogdance Łęczna, Arce Gdynia, a także Kotwicy Kołobrzeg, Gryfie Wejherowo, Olimpii Zambrów, Concordii Elbląg i jeszcze raz w Gryfie.

Piotr Rzepka to również piłkarska legenda "Kadłubów". W barwach Bałtyku grał w latach 1980-1988, gry ten występował w ówczesnej I lidze. Wciąż jest rekordzistą pod względem rozegranych meczów i strzelonych goli w historii występów biało-niebieskich w ekstraklasie. Wystąpił w 188 meczach, zdobył 22 bramki. To tutaj trafił z Gwardii Koszalin, której jest wychowankiem.

Z drużyną Bałtyku pożegnał się natomiast Adam Tomaszewski, który przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję kierownika.

Przeczytaj, jak Piotr Rzepka opowiada o grze w reprezentacji i strzelonej bramce JaponiiNowy trener biało-niebieskich siedmiokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski seniorów. W towarzyskim meczy z Japonią zdobył bramkę. Po wyprowadzce z Gdyni, spędził rok w Górniku Zabrze. Następnie jego kariera toczyła się we Francji, gdzie spędził siedem lat, reprezentując kluby jak: Bastia, Guingamp, Annonay i Ajaccio. Po powrocie do Polski występował jeszcze w Arce Gdynia, Pogoni Lębork, Orletach Reda oraz tczewskich Wiśle i Unii.

BAŁTYK GDYNIA PRZED SEZONEM 2019/20
Przyszedł: Piotr Rzepka (trener)

Odeszli: Sebastian Letniowski (trener, nowy klub KP Starogard Gdański), Jakub Biskup (pomocnik, koniec kariery), Jakub Letniowski (pomocnik, Chojniczanka), Filip Sobiecki (napastnik, Legia Warszawa)

Może odejść: Michał Marczak (napastnik, Kotwica Kołobrzeg)

dak.