Plaża Chełmińskiego

20 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Wiktor Chełmiński został zwycięzcą Grand Prix Gdańska w siatkówce plażowej. Najlepszych wyłoniono na podstawie punktów, które były do zdobycia w czterech turniejach. Kazimierz Domżalski, dyrektor MOSiR i Adam Landowski, wiceprezydent miasta, rozdzielili 4 tysiące złotych, które znajdowały się w puli nagród.

Ostatnie zawody zgromadziły przy molo w Brzeźnie 38 par. Po kilkustopniowych eliminacjach do puli finałowej przebiły się trzy duety. Tutaj grano każdy z każdym. Dwa pojedynki wygrali Wiktor Chełmiński i Grzegorz Boguszewski. W meczu decydującym o pierwszym miejscu duet gdańsko-ełcki pokonał Wojciecha Fabiańczyka i Tomasza Mórawskiego (Gdańsk) 21:14. Ci drudzy już na inaugurację sprawili największą niespodziankę, eliminując dotychczasowych liderów rankingu, Adama Sykuta i Pawła Kolana 21:13.

Trzecie miejsce dla Roberta Karnowskiego i Arkadiusza Gogoli. Tczewianie, których znamy głównie z ligowych występów w... piłce ręcznej, w finałowej rozgrywce oba spotkania przegrali w stosunku 10:15.