PlusLiga skończyła sezon. Trefl Gdańsk na 5. miejscu, nie ma mistrza Polski

25 marca 2020, 19:15
ras.

Trefl Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Kuligi dozwolone, choć z ograniczeniami. Ile kosztują, gdzie i jak są organizowane?

PlusLiga siatkarzy zakończyła rozgrywki w sezonie 2019/20 ze względu na koronawirus. Zaliczono kolejność po meczach rozegranych do 12 marca, ale tytuł mistrza Polski nie zostanie przyznany. Trefl Gdańsk uplasował się na 5. miejscu. Zdegradowana zostaje Visła Bydgoszcz, chyba że audytu nie przejdzie pomyślnie żaden z dwóch najlepszych I-ligowców - ani Stal Nysa, ani BBTS Bielsko-Biała.Bartosz Filipiak opuści Trefl Gdańsk?Ze względu na pandemię koronawirusa, rozgrywki PlusLigi zostały przerwane 12 marca. Po konsultacjach z klubami, oraz po posiedzeniu przeprowadzonym drogą elektroniczną, 25 marca Rada Nadzorcza PLS S.A podjęła decyzję o zakończeniu sezonu.

- To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata - mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Oświadczenie Rady Nadzorczej PLS S.A. w sprawie zakończenia rozgrywekNie udało się rozegrać pełnego sezonu zasadniczego wyliczonego na 26 kolejek. Za ostateczną uznano kolejność w tabeli na podstawie wszystkich rozegranych dotychczas spotkań (od 23 do 25 w zależności od zespołu).

Zwyciężyła Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle , która wyprzedziła Verva Warszawa Orlen Paliwa i PGE Skrę Bełchatów. Zrezygnowano jednak z przyznania tytułu mistrza Polski. Trzy najlepsze drużyny otrzymają jednak prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021.

Siatkarze Trefla Gdańsk skończyli sezon na 5. miejscu. Ich ostatnim meczem był rozgrywany 11 marca w Ergo Arenie mecz z Aluron Virtu CMC Zawiercie, który ze względów bezpieczeństwa, odbył się już bez udziału publiczności.

Michał Winiarski Ligowcem Lutego na Trojmiasto.plWładze rozgrywek ustaliły, że ostatnia w tabeli PlusLigi Visła Bydgoszcz straciła uprawnienie do udziału w rozgrywkach w kolejnym sezonie. Jej miejsce zajmie jedna z dwóch najlepszych drużyn I ligi, która również zakończyła sezon - Stal Nysa lub BBTS Bielsko-Biała (w tej właśnie kolejności). Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby nie spełniły wymogów, prawo powrotu do PlusLigi otrzyma Visła.

Typowanie zakończone 3 pkt.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
mecz odwołany
TREFL Gdańsk
14 marca 2020, godz. 14:45
Katowice

Typowanie zakończone 3 pkt.

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
Asseco Resovia Rzeszów
mecz odwołany
TREFL Gdańsk
21 marca 2020, godz. 18:00


Tabela końcowa

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn

M Z P Bilans Pkt.
1 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2 Verva Warszawa Orlen Paliwa
3 PGE Skra Bełchatów
4 Jastrzębski Węgiel
5 TREFL GDAŃSK
6 GKS Katowice
7 Cerrad Enea Czarni Radom
8 Indykpol AZS Olsztyn
9 Ślepsk Malow Suwałki
10 Aluron Virtu CMC Zawiercie
11 MKS Będzin
12 Cuprum Lubin
13 Asseco Resovia Rzeszów
14 Visła Bydgoszcz

Tabela wprowadzona: 2020-03-25
terminarz i tabela ligowa »

Rozgrywki zakończone ze względu na pandemię koronawirusa i stan epidemii w Polsce. Zaliczono kolejność na podstawie meczów do dnia 12 marca 2020 r. Zrezygnowano z przyznania tytułu mistrza Polski. Zdegradowana zostaje Visła Bydgoszcz.

ras.