Podhale Nowy Targ - Lotos PKH Gdańsk 3:0. Drugi z rzędu mecz bez bramki

11 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Gdańscy hokeiści przegrali drugi mecz z rzędu. Na zdjęciu Konstantin Tesliukiewicz. Gdańscy hokeiści przegrali drugi mecz z rzędu. Na zdjęciu Konstantin Tesliukiewicz.

Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 0:3 (0:0, 0:0, 0:3). To druga z rzędu porażka i drugi kolejny mecz w Polskiej Hokej Lidze, w którym podopieczni Marka Ziętary nie zdobyli gola. W niedzielę o godz. 17 Lotos PKH zagra u siebie z JKH GKS Jastrzębiem.

1:0 Richard Jencik as. Bartłomiej Neupauer 5 na 4 43:48
2:0 Tomas Franek as. Krystian Dziubiński 45:11
3:0 Jussi Nattinen as. Jason Seed 4 na 3 49:17

Podhale: Odrobny; Suominen, Seed; Chaloupka, Kamienieu; Mrugała, Sulka - Jencik, Willick, Wsół; Svec, Dziubiński, Worwa; Franek, Neupauer, Siuty; Słowakiewicz, Nattinen, Petterson

LOTOS: Fucik; Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Popow, Marzec; Naróg, Szurowski - Stasiewicz, Mocarski, Smal

- Tabela wskazuje, że jesteśmy faworytem, ale to nie ma znaczenia. Dopiero budujemy swoją pozycję i musimy zachować pełną koncentrację na każdy mecz - ostrzegał przed spotkaniem w Nowym Targu Tomas Fucik, bramkarz Lotosu PKH.
W starciu z Podhalem gdańszczanom skupienia wystarczyło na trzy kwadranse. Podopieczni trenera Marka Ziętary jeszcze w pierwszej tercji mieli kilka dobrych okazji, ale wykończenia brakowało przy próbach Pavla Popowa czy Szymona Marca.

Tomas Fucik przed meczem Podhale Nowy Targ - Lotos PKH Gdańsk

Kilka sytuacji wybronił też Fucik, a podobny scenariusz miała druga partia. Najgroźniej dla gdańszczan było w 29. minucie, gdy w poprzeczkę trafił Emil Svec. W całym meczu to gospodarze oddali więcej strzałów na bramkę (31 do 18), ale korzyści z przewagi przyszły im dopiero w ostatniej odsłonie.

Lotos miał sporo problemów z osłabieniami (w minutach kar było 18 do 4 na niekorzyść gości). Podhale dwukrotnie zdobyło gola grając w przewadze, a feralny okazał się okres pomiędzy 44 a 50 minutą.

Najpierw błąd popełnił Fucik, który wypadł mu z raka przy bramce otwierającej wynik. Dwa kolejne strzały gospodarzy to już z serii tych nie do obrony. W końcówce do strzałów zbierali się jeszcze Petr Polodna, Marzec i Jakub Stasiewicz, ale żaden z nich nie zdołał pokonać Przemysława Odrobnego.

Będący wychowankiem GKS Stoczniowca "Wiedźmin", zachował czyste konto. Dla gdańszczan to drugi z rzędu mecz bez gola. Szansa do poprawki już w niedzielę, gdy do hali "Olivia" przyjedzie JKH GKS Jastrzębie.

11 Naprzód Janów 9 0 0 0 9 8:69 0
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym cztery rundy systemem
„każdy z każdym”, piątą rundę systemem rozstawienia według tabeli Bergera, przy czym
rozstawienie drużyn odbędzie się na podstawie miejsc uzyskanych po czterech rundach
oraz dwa mecze z Kadrą PZHL (łącznie 47 spotkań). Najlepszych 8 drużyn awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-10-13

Wyniki 10 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Podhale Nowy Targ 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, d.0:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, d. 1:0)
  • Naprzód Janów - Comarch Cracovia 0:6 (0:3, 0:3, 0:0)
  • GKS Tychy - Kadra PZHL, przełożony na 17.10
  • Pauzuje:
  • Energa Toruń

Opinie (160) 8 zablokowanych

• Rusy nic nie graja niestety. Na Fuciku wiecznie jechać sie nie da. Havlik od dwoch spotkań hmm coz zostawie to bez komentarza... Dzisiaj lod chyba juz nie byl tragiczny...

• 20 4

• Smuteczek

Bywa i tak :/ Szkoda ze kupon mi przez nich nie wszedł :o

• 8 1

• Szarotki was rozjechały jak chciały... (5)

to był najmniejszy wymiar kary, który ukazuje wasze miejsce w hokeju i nie pojmuje jeszcze jednego 120 min bez bramki, to są kpiny z kibiców !

• 16 25

• Akurat rozjeżdża to każdy ciebie jak chce hahaha

• 16 4

• (1)

pewnie znów lód był za śliski czy tam za tępy... ;-)

• 2 2

• cichy ty umiesz po polsku?:) Zaśpiewaj hymn:)

• 2 0

• Kpiną to jest twoja kondycja

Wczoraj żeś słabiutko u mnie wypadł...

• 3 1

• Na mecze nie chodzisz, pojęcia o hokeju nie masz.

Boluś, po co ty dziecko zabierasz tu głos? Lepiej pokój posprzątaj.

• 0 0

• (2)

Jednym słowem WSTYD!!!

• 12 12

• No tak

Słabe Podhale może z 3 dobrych zawodników ledwo licencje dostali kontrakty poucinane a my z nimi baty

• 2 4

• Czy ktoś mówi przed sezonem że będziemy mistrzem więc przestańcie krytykować chłopaki jeszcze pokażą pazur

• 4 0

• Słabiutko (1)

Trener musi potrząsnąć zawodnikami bo chyba trochę przyspali

• 10 1

• Trener powinien przyprowadzić zawodników na zajęcia żaka młodszego gdzie dzieci ćwiczą podania, przyjęcie krążka, wyjście z tercji. To nie Katowice i Podhale zagrało tak dobrze tylko Stocznia nic nie gra !!!

• 18 3

• Niestety z karami i sędziami nie wygramy. Kiedy będziemy mieli sędziów z Czech albo Słowacji? (7)

Jeżeli w cały meczu gramy jedna tercje w osłabieniu to ciężko o zwycięstwo. Wszyscy zagrali słabo i nie widać było polotu i kombinacyjnych akcji, z których moglibyśmy coś zdobyć. Po części spowodowane było to osłabieniami i nie mogliśmy złapać rytmu a po części miałem wrażenie że niektórzy zawodnicy wyjechali się poślizgać. Z całego meczu zapamiętałem pierdyknięcie w bandę na pusto zawodnika szarotek po zwodzie naszego obrońcy. To świadczy o poziomie, który prezentowaliśmy w tym meczu. Wyróżniam Szymona Marca jak zwykle za serducho i rwanie w ataku.

• 12 3

• (2)

ja tam widzę... gra wysokim kijem, opóźnianie gry czy nadmierna liczba graczy... takie trochę kary z czeluści anusa. Rosyjska formacja przewag nie graja nic, odstają kondycyjnie, i czasami maja problem wjechać do tercji? Oni coś trenowali w przerwie czy opalali się nad Morzem Czarnym?